موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word
عنوان :

معرفی کارآفرینان برتر جهان

عنوان سفارش :
معرفی کارآفرینان برتر جهان
تعداد صفحه :
51
قیمت :
21000 تومان

خلاصه مطالب 10کارآفرین برتر جهان

سوئي چيرو هوندا

مدير و موسس كارخانه توليد موتور هوندا

شخصيت، طرز تفكر و نحوة عمل اين كارآفرين بزرگ عامل اصلي موفقيت هاي گذشته و حال شركت هوندا بوده است بيشتر مي شود. نوع تفكر و شخصيت هوندا و در نتيجه فلسفه و فرهنگ سازماني كه در شركت او به وجود آمد بدون ترديد تأثير مستقيمي در چگونگي حركت آن در طول زمان داشته است. مهمترين ويژگي سوئي چيرو هوندا شناخت طبيعت انساني بود. مردي كه شركت هوندا را مبدل به يكي از نوآورترين شركت هاي خودروسازي جهان كرد و تلاش ژاپن را در برابر سه شركت بزرگ خودروسازي آمريكا در دهه هاي هفتاد و هشتاد قرن بيستم ميلادي رهبري كرد زماني به يك خبرنگار گفت: «همة موفقيت هاي هوندا به انگيزش فردي باز مي گردد. هر كسي بايد براي خودش كار كند. كارگر خودش را براي شركت قرباني نمي كند. او در اين شركت كار مي كند تا زندگي سعادتمندي داشته باشد و از كارش لذّت ببرد.» سوئي چيرو هوندا بر اين باور بود كه كسي كه در رأس يك شركت قرار دارد بايد شخصاً كارهايي را انجام دهد كه ديگران از انجام دادن آن نفرت دارند. مي گفت شما لازم نيست هميشه اين كارها را انجام دهيد. كافي است تنها يكبار انجام دهيد و اين بهترين راهي است كه همكارانتان را وادار به پيروي كنيد.در جايي اذعان كرده است كه : «من در 99 درصد كوشش هايم شكست خوردم تا در 1 درصد بقيه موفق شوم.»

سوئي چيرو هوندا

مردي كه عاشق مكانيكي بود

سوئي چيرو هوندا، پسر آهنگري فقير در روستاي كوچك كوميو بود. اين روستا در 270 كيلومتري جنوب غربي توكيو قرار داشت. پدرش در كنار كار آهنگري، به تعمير دوچرخه نيز اشتغال داشت. پسر جوان، همراه با صداهاي كوبندة پتك بر سندان بزرگ مي شد، و شايد اين زمينه اي بود كه به تدريج عشقي جاودان به مكانيكي را در او بوجود آورد. سوئي چيرو هوندا حتي پيش از ورود به مدرسه در تعمير دوچرخه به پدرش كمك مي كرد. هنگامي كه هوندا به يك آگهي كوچك استخدام شاگرد در يكي از مجلات تجاري برخورد و به آن پاسخ داد، به ناگاه دست از تحصيلات رسمي كشيد. او در سن شانزده سالگي عازم توكيو شد تا در يك تعميرگاه كوچك اتومبيل موسوم به آرت شوكائ، دورة شش سالة شاگردي را بگذراند. براي او، اين كار آغازي بود از سطح پايين در رشتة مكانيكي، و اجرت نخستين ماه كار او، مبلغ معادل يك دلار و بيست و پنج سنت بود. با اين وجود، هنگامي كه اين دورة شش ساله پايان گرفت، مرد بيست و دو ساله، تعميركاري بسيار ماهر شده بود و استادش به او مبلغي پول داد كه هوندا مي توانست با آن، شعبة ارت شوكائي را در زادگاهش براي خود باز كند.

شركت شماره يك موتوسيكلت سازي دنيا

حقايق مبين آن است كه هوندا هيچ گاه از حمايت دولت برخوردار نبود. در واقع، مقامهاي ام آي تي آي نهايت عدم همكاري را نشان مي دادند، و تا آنجا پيش رفتند كه ادعا كردند استراتژي رشد سريع اين شركت «سرحد ديوانگي» است.هوندا با كار گرفتن همان استراتژي كه براي دست يافتن به مزيت تكنولوژيك در ساخت موتوسيكلت از آن استفاده كرد، وارد جريان مسابقات اتومبيل راني شد. او به شركت مستقل پژوهش و توسعه (آر اند دي) هوندا، آزادي عمل داد تا تمامي همّ خود را مصروف تكميل فراورده هاي توليد قواي محركه برتر نمايد و در بند دستيابي به نتايج كوتاه مدت نباشد. مهندسان شركت نيز مجاز بودند از فرصتهاي مناسب استفاده كنند و اين گونه فرصتها را از دست ندهند. زمان كوتاهي پس از آنكه شركت شروع به ساختن اتومبيل كرد، بنيانگذار آن اعلام نمود كه هوندا يك اتومبيل مسابقه خواهد ساخت كه مسابقات لومن را خواهد برد.

هنري فورد موسس كارخانه ساخت اتومبيل فورد

هنري فورد در سي ام جولاي 1863 در ايالت ميشيگان آمريكا چشم به جهان گشود. پدر او دهقاني بود كه هيچ دليلي براي فرستادن پسرش به مدرسه براي ادامة تحصيل نمي ديد. پس از اينكه هنري دورة ابتدايي را به پايان رساند، پدرش تصميم گرفت كه او را به جاي رفتن به مدرسه و پاره و فرسوده كردن لباس در مزرعه نگه دارد تا او را ياري كند. در نتيجه، فورد از دوران كودكي با كارهاي شاق جسماني در مزرعه آشنا شد.پدر هنري كه به اشتياق بي حد و حصر و نبوغ و استعداد وي پي برده بود اجازه داد كه كارگاه كوچكي را در آلونكي برپا كند و بيشتر اوقاتش را در آنجا بگذراند، به اين ترتيب، پسرك با چند ابزار ساده و پيش پا افتاده در راهي قدم گذاشت كه به پاياني مفيد و پرافتخار مي‌رسيد.

كنراد هيلتون موسس هتل هيلتون

من به خدا ايمان دارم و معتقدم كه با عبادت مي توان به عشق الهي دست يافت. من به صداقت ايمان دارم و معتقدم كه هركس دروغ بگويد زندگي خود را تباه كرده است. من به شور و شوق و شهامت ايمان دارم و معتقدم كه بدون آنها نيرومندترين تواناييهاي انسان خفته و نهفته باقي مي ماند. «آغاز زندگي هركسي زماني است كه جهت زندگي خود را تعيين مي كند. تا آنجا كه به ياد مي‌آورم، مردم همواره مرا سمبل شور و اشتياق دانسته اند. اشتياق بود كه مرا پيش مي برد و عبادت بود كه از من محافظت مي كرد».

موفقيت هيلتون از همان سالهاي نخستين زندگي آغاز شد. موفقيت و شهرت او صرفاً مرهون استعداد و تواناييهايش در ادارة يك هتل مجلل نيست؛ بلكه حاصل شم و بينش اقتصادي اوست. هيلتون در سرمايه گذاري ماهر، در مذاكره و معامله سرآمد و در تمام داد و ستدها، حسابگر و دورانديش بود. برخورداري از يك حس ششم نيرومند به او فرصت مي داد تا زمان مناسب انجام هر كاري را تشخيص دهد. چشمان نافذ و تيزبين او هرگونه فرصت مناسب سرمايه گذاري را مي ديد. از اينها مهمتر او اصلي اساسي را اهميت مي داد كه عبارت بود از:

«انتخاب افراد شايسته و مناسب، واگذاري كارهاي مهم و كليدي به آنان و پذيرفتن بي چون وچراي نقطه نظرهايشان» وقتي هيلتون در سن نود و يك سالي چشم از جهان فروبست، صد و هشتاد پنج هتل در آمريكا و هفتاد و پنج هتل در كشورهاي ديگر را تحت سرپرستي داشت. او قبل از گرفتن هر تصميم، مدتها دربارة آن به تحقيق مي‌پرداخت و جوانب آن را مي سنجيد. اگر به اين نتيجه مي رسيد كه نمي تواند هتلي را بخرد، آن را اجاره مي‌كرد و اگر نمي توانست اجاره كند، آن را مي ساخت. اين مرد بلند قامت و ارزشمند، شيفتة كار خود بود و شور و اشتياق از سراسر وجودش مي باريد. او حتي هنگام خوردن و خوابيدن به هتل مي انديشيد و تمام شب را با روياي هتل به صبح مي رساند.

تحقیقهای مشابه
معرفی کارآفرینان برتر جهان
51 صفحه - 21000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09385735506 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2024 - 2007