سه شنبه 24 مهر 1397
بازدید امروز : 7500 نفر

موضوع : ریل راه آهن
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
ریل راه آهن
تعداد صفحه :
15
قیمت :
2500 تومان

مقدمه
ریل فولاد نوردشده‌ای است که به شکل معین و به صورت دو رشته موازی روی ریل‌بندها نصب می‌شود. هدف از ساخت و نصب ریل‌ها معمولاً گذر واگن از روی آن‌هاست. برای تثبیت و تعادل ریلها قطعات شکسته شده سنگ روی بستر راه آهن ریخته می‌شود. به این قطعه سنگ‌ها پارسنگ یا بالاست می‌گویند.
چرا بین ریل های راه آهن فضای خالی وجود دارد؟
میخی را با چکش به داخل یک قوطی حلبی فبرو نمایید . میخ به آسانی بیرون می آید. دوباره آن را داخل قوطی فرو کنید تا مطمئن شوید که سوراخ به اندازه کافی برای میخ گشاد است . حال میخ رابا قیچی یا انبردستی بگیرید و آن را روی شعله یک شمع، یا شعله گاز و یا داخل آب گرم نگه دارید . بعد از گرم شدن دوباره سعی کنید آن را داخل سوراخ قوطی فرو نمایید . مشاهده خواهید کرد که :
میخ گرم شده و دیگر اندازه سوراخ قوطی نیست و داخل آن نمی رود .
توضیح :
گرما جامدات را منبسط می کند . مولکولهای جامدات در اثر گرما سریعتر حرکت می کنند ، از هم بیشتر فاصله می گیرند و بنابراین فضای بیشتری را اشغال می کنند .
اکنون می دانید که در کف بعضی پیاده رو ها باریکه هائی از فضای خالی در نظر می گیرند ، و اینکه چرا در تابستان بعضی اوقات یک در بسختی باز و بسته می شود ؟
ریل بند یا تراورس به تکیه‌گاه بتونی یا چوبی یا فولادی می‌گویند که ریل‌ها روی آن بسته می‌شود. در گذشته‌ای نه چندان دور، ریل بندهای فولادی بیشترین مورد استفاده را در راه آهن داشته اند. به دلیل هزینه زیاد تولید و عمر مفید کمتر این نوع از ریل بندها امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریل بندهای چوبی از لحاظ نرمی و سهولت تردد قطارها، مزیت بسیاری بر انواع دیگر دارند. ولی این گونه ریل بند هزینه‌های تولید زیادی داشته و بیشتر در کشورهایی استفاده می‌شوند که تولید چوب مناسب ارزان تر است. بزرگ‌ترین کارخانه تولید و اشباع ریل بند(با مواد نفتی)ایران در شیرگاه سوادکوه قرار دارد. امروزه در ایران بیشینه راه اهنهای بیرون از ایستگاه‌ها به‌وسیله ریل بندهای بتونی ایجاد می‌شوند.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007