دوشنبه 25 تیر 1397
بازدید امروز : 6365 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : مقاله نگهداري و تعميرات مبتني بر قابليت اطمينان

عنوان سفارش :
مقاله نگهداري و تعميرات مبتني بر قابليت اطمينان
تعداد صفحه :
9
قیمت :
2000 تومان

خلاصه تحقیق
مقاله نگهداري و تعميرات مبتني بر قابليت اطمينان
چكيده
نگهداري و تعميرات مبتني بر قابليت اطمينان (RCM) فرآيندي است كه نيازهاي نگهداري و تعميرات تجهيزات و ماشين آلات را در شرايط كاري تعيين مي‎كند تا هر يك از اين تجهيزات به بهترين نحو وظايف اصلي خود را انجام دهند. بدون وجود RCM قابليت اطمينان نت و بهره برداري كاهش پيدا مي‎كند. اين فرآيند با شناسايي ماشين‌آلات بحراني, تجزيه و تحليل عوامل موثر در قابليت اطمينان، تجزيه و تحليل حالات خرابي و آثار آن ( FMEA) و تجزيه و تحليل اثرات خرابي يك ماشين بر كل كارخانه, انجام مي‌گيرد. RCM بيشترين تاثير نت را براي ماشين‎آلات بر مبناي ايمني, قابليت‎دسترسي و بهينه‎كردن هزينه‌ها ايجاد مي‌كند.Condition Monitoring نقش اساسي و مهم در اين فرآيند و استراتژي بعهده دارد.
در اين مقاله تاريخچه، اجزاء، بخشها، طرز بكارگيري و روش اجراء، موانع اصلي و مزاياي روش RCM مورد بررسي قرار مي گيرد
  1- مقدمه
استراتژي فعلي دنياي پيشرفته صنعتي برپايه توليد و نت با عيوب صفر (Zero Defects)، از كارافتادگي صفر (Zero Breakdowns) و حوادث صفر (Zero Accidents) مي‎باشد. براي رسيدن به اين اهداف، دو استراتژي عمده نت وجود دارد. يكي از اين روشها، بكارگيري استراتژي نت بهره‎ور فراگير (TPM) مي‎باشد. براي رسيدن به هدف مذكور از استراتژي RCM استفاده مي‎شود.
اكثر كارخانجات توليدي و خدماتي خط مشي و سياست كلي خود را هر ساله تدوين و ارائه مي‌نمايند، ولي عموما" برنامه خاص نت در راستاي آن سياست‌ها را ارائه و به مورد اجراء نمي‌گذارند. استراتژي RCM نتايج و دستاوردهاي مختلفي بدنبال خود دارد كه با اجراء ودستيابي به نتايج آن مي‌توان در راستاي اهداف و سياست‌هاي كلي شركت, حركت نمود.
خط مشي و سياست كلي در صنعت ريلي جابجايي حداكثر مسافر و بار, بالا بردن ايمني، افزايش قابليت دسترسي و آماده بكار ماشين‌آلات, كاهش تاخيرات, افزايش سرعت، بهبود كيفيت خدمات و كاهش هزينه‌ها مي‌باشد. اجراي سيستم نت بر اساس اين اهداف و سياست كلي, احتياج به استراتژي متمركزي دارد كه RCM پاسخگوي ‌آن مي‌باشد.
RCM مقدار نت مناسب براي رسيدن به حداكثر توانايي و قابليت اطمينان ذاتي تجهيزات را براساس شرايط‎كاري مربوطه مشخص مي‌كند. به عبارت ديگر براي تجهيزات مشابه و در شرايط‎كاري مختلف, نيازهاي متفاوتي تعيين و مشخص مي‌نمايد, كه اين برخلاف روشي است كه در حال حاضر در بسياري از كارخانجات بكار گرفته مي‌شود.
موانع اصلي اجراء و بكارگيري موفقRCM ، زمان و تلاش مورد نياز, طرز فكر نفرات نت و ديدگاه سنت‌گرايي آنها مي‌باشد.

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007