موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : مقاله نگهداري و تعميرات مبتني بر قابليت اطمينان

عنوان سفارش :
مقاله نگهداري و تعميرات مبتني بر قابليت اطمينان
تعداد صفحه :
9
قیمت :
6000 تومان

خلاصه تحقیق
مقاله نگهداري و تعميرات مبتني بر قابليت اطمينان
چكيده
نگهداري و تعميرات مبتني بر قابليت اطمينان (RCM) فرآيندي است كه نيازهاي نگهداري و تعميرات تجهيزات و ماشين آلات را در شرايط كاري تعيين مي‎كند تا هر يك از اين تجهيزات به بهترين نحو وظايف اصلي خود را انجام دهند. بدون وجود RCM قابليت اطمينان نت و بهره برداري كاهش پيدا مي‎كند. اين فرآيند با شناسايي ماشين‌آلات بحراني, تجزيه و تحليل عوامل موثر در قابليت اطمينان، تجزيه و تحليل حالات خرابي و آثار آن ( FMEA) و تجزيه و تحليل اثرات خرابي يك ماشين بر كل كارخانه, انجام مي‌گيرد. RCM بيشترين تاثير نت را براي ماشين‎آلات بر مبناي ايمني, قابليت‎دسترسي و بهينه‎كردن هزينه‌ها ايجاد مي‌كند.Condition Monitoring نقش اساسي و مهم در اين فرآيند و استراتژي بعهده دارد.
در اين مقاله تاريخچه، اجزاء، بخشها، طرز بكارگيري و روش اجراء، موانع اصلي و مزاياي روش RCM مورد بررسي قرار مي گيرد
  1- مقدمه
استراتژي فعلي دنياي پيشرفته صنعتي برپايه توليد و نت با عيوب صفر (Zero Defects)، از كارافتادگي صفر (Zero Breakdowns) و حوادث صفر (Zero Accidents) مي‎باشد. براي رسيدن به اين اهداف، دو استراتژي عمده نت وجود دارد. يكي از اين روشها، بكارگيري استراتژي نت بهره‎ور فراگير (TPM) مي‎باشد. براي رسيدن به هدف مذكور از استراتژي RCM استفاده مي‎شود.
اكثر كارخانجات توليدي و خدماتي خط مشي و سياست كلي خود را هر ساله تدوين و ارائه مي‌نمايند، ولي عموما" برنامه خاص نت در راستاي آن سياست‌ها را ارائه و به مورد اجراء نمي‌گذارند. استراتژي RCM نتايج و دستاوردهاي مختلفي بدنبال خود دارد كه با اجراء ودستيابي به نتايج آن مي‌توان در راستاي اهداف و سياست‌هاي كلي شركت, حركت نمود.
خط مشي و سياست كلي در صنعت ريلي جابجايي حداكثر مسافر و بار, بالا بردن ايمني، افزايش قابليت دسترسي و آماده بكار ماشين‌آلات, كاهش تاخيرات, افزايش سرعت، بهبود كيفيت خدمات و كاهش هزينه‌ها مي‌باشد. اجراي سيستم نت بر اساس اين اهداف و سياست كلي, احتياج به استراتژي متمركزي دارد كه RCM پاسخگوي ‌آن مي‌باشد.
RCM مقدار نت مناسب براي رسيدن به حداكثر توانايي و قابليت اطمينان ذاتي تجهيزات را براساس شرايط‎كاري مربوطه مشخص مي‌كند. به عبارت ديگر براي تجهيزات مشابه و در شرايط‎كاري مختلف, نيازهاي متفاوتي تعيين و مشخص مي‌نمايد, كه اين برخلاف روشي است كه در حال حاضر در بسياري از كارخانجات بكار گرفته مي‌شود.
موانع اصلي اجراء و بكارگيري موفقRCM ، زمان و تلاش مورد نياز, طرز فكر نفرات نت و ديدگاه سنت‌گرايي آنها مي‌باشد.

....
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007