چهارشنبه 30 خرداد 1398
بازدید امروز : 598 نفر

موضوع : تکامل موجودات زنده
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
تکامل موجودات زنده
تعداد صفحه :
64
قیمت :
5000 تومان

تکامل ، وجود تناسب ، خوشایندی را میان موجودات زنده نشان می دهد ، رابطه بین اشکال مختلف گیاهی و جانوری را توضیح می دهد . اهمیت تکامل در امکان دسترسی به ریشه موجودات گوناگون است .
تکامل منشا همه موجودات را در اجداد مشترکی جستجو می کند و علل اختلافاتی را که در طی میلیون ها سال در آن ها به وقوع پیوسته است روشن می سازد . از این تکامل نه خلقت مستقل و بی ارتباط انواع را قابل قبول نمی داند . بیش از یک قرن نیست که منشاء تکامل مورد توجه قرار گرفته و مشاهدات و تجربیات وقوع تکامل را به اثبات رسانیده است . بدیهی است که طی قرون و اعصار انسان همواره بر جستجوی ماهیت حیات بوده ، برای توجیه آن به معتقدات گوناگون توسط جسته است . به طور کلی می توان معتقدات دانشمندان و فلاسفه به این موضوع به قرار زیر و به اختصار توضیح داد :
نظریه 1 ) خلق الساعه
نظریه ای است که در زمان ارسطو تا قرن نوزدهم میلادی مورد قبول دانشمندان بوده است . طبق این نظریه موجودات پست از قبیل کرم ها ، حشرات ، حتی جانوران نظیر قورباغه ، مار و ماهی ها و غیره از تغییر شکل موادی که در حال فساد و گندیدگی هستند و از لجن مرداب هاو به طور کلی از مواد غیر زنده به وجود می آیند . این نظریه با تجربیات زیست شناسی چند در قرن ها هفدهم و نوزدهم به اثبات رسید . فرانسیسکوردی ، زیست شناس ایتالیایی در قرن هفدهم ، لوئی پاستور ، اوپارین و هالدین در قرن نوزدهم هر یک دلایلی بر وقوع کیفیت خلق الساعه در ابتدای خلق اولین موجود زنده و عدم امکان رجوع آن در حال حاضر ابراز داشته اند .
نظریه 2 ) کیهانی
بر طربق این نظریه موجود زنده به صورت نوعی از پروتوپلاسم مقاوم و تحملا به شکل هاگ از کرات دیگر بر زمین راه یافته اند . ضمنا ترکیباتی مشابه با نوکلئو پروتئین ها در متئوریتها یافت شده است اما با توجه به اختلاف حرارت های شدید و اشعه کشنده اطراف زمین ، این نظریه قابل قبول به نظر نمی رسد . مع الوصف اثبات عدم وقوع چنین کیفیتی خالی از اشکال نیست اما به فرض قبول این نظریه اثبات این که چگونه حیات در سایر کرات به وجود آمده است ، باقی خواهد ماند .
نظریه طبیعی :
از همه کشف هایی که در قرن نوزدهم میلادی در زیست شناسی صورت گرفت تعیین اصل انواع به وسیله چارلز داروین بهترین حادثه قرن مزبور شناخته شده است . زیرا صرف نظر از روشن کردن اصل موجودات ، تاثیرات عمیق از آن پس در خط مشی علمی شناسان به جا می گذارد و به طور کلی می توان تحول بزرگی در طرز فکر مردم به وجود آورد .
درباره داروین :
مانند بسیاری از مفاهیم علمی ، اساس نظریه داروین را می توان در دوران یونان باستان جستجو کرد . تقریبا 2500 سال پیش آنا کسیماندر فیلسوف یونانی ، این ایده را مطرح کرد که حیات از آب آغاز شده است و این اشکال ساده ی حیات قبل از انواع پیچیده تر به وجود آورده اند . بین دیده های آنا کسیماندر تا اکشافات داروین سیری طولانی و پر پیچ و خم وجود داشت . ارسطو فیلسوف یونانی به طور کلی عقیده داشت که گونه ها ثابت یا پایدارند و تغییر نمی کند . یهودای مسیحی با آوردن آیاتی از کتاب مقدس تورات این ایده را تقویت می کند . آیاتی که می گوید تمامی گونه ها به صورت جداگانه توسط خالق یکتا به وجود آمده اند . این ایده که زمین و مه گوناگون زنده ثابت بدون تغییرند و این که کره زمین تقریبا 6000 سال سن دارد ، تا قرن ها به عنوان اندیشه غالب در دنیای غرب به شمار می رفت .
قبل از داروین تنها چند دانشمند سوالاتی درباره داستان آفرینش در کتاب مقدس و یا عقیده ثابت بودن گونه ها مطرح کرده بودند . در اواسط سال های 1700 طبیعی دان فرانسوی جورج بوفون با مطالعه سنگواره ها پیشنهاد کرد که سن زمین ممکن است بیشتر از 6000 سال باشد . علاوه بر این دانشمندان شباهت هایی را بین جانوران زنده و سنگواره شده مشاهده کرده بودند . بوفون در سال 1766 احتمال دارد که گونه های متفاوت ، از اجداد مشترکی حاصل شده اند .
در اوایل سال های 1800 جین با بابتیست لامارک طبیعی دان فرانسوی پیشنهاد کرد که بهترین توضیح برای سنگواره ها و تنوع کنونی حیات ، ایده تغییر در گونه هاست . او می پنداشت که استفاده یا عدم استفاده از بخش های مختلف بدن باعث می شود که صفاتی خاص در یک جاندار پیشرفت کرده و این صفات به فرزندان او منتقل شوند پیشنهاد لامارک تحت عنوان وراثت اکتسابی شناخته می شود . لیکن این ایده نادرست لامارک قابل چشم پوشی است زیرا واقعیت این است که او بالقاع سرسختانه از تئوری تکامل و ارائه این نظریه که تغییر گونه ها نتیجه ی بر هم کنش بین آن ها و محیط پیرامونشان است کمک زیادی به داروین نمود .
چارلز داروین در سال 1809 متولد شد ؛ یعنی همان سالی که لامارک برخی از نظریاتش را درباره تکامل منتشر کرد .
داروین در دسامبر 1831 ، در سن 22 سالگی سفر دریایی خود را به دور دنیا آغاز کرد . سفری که تأثیری عمیق در طرز تفکر او و در نهایت تمامی دنیا گذاشت .
او به خدمه کشتی اکتشافی لج ام . اس بیگل HMS BEAG که مأموریت داشت تا از نواحی ناشناخته ی نوار ساحلی آمریکای جنوبی نقشه برداری کند پیوست . ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007