دوشنبه 2 بهمن 1397
بازدید امروز : 4437 نفر

موضوع : کلید های خوشبختی در زندگی زناشویی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
کلید های خوشبختی در زندگی زناشویی
تعداد صفحه :
21
قیمت :
2000 تومان

عوامل مؤثر در دوام ازدواج هر يك در جاي خود مهم است؛ ولي مهمتر از همه، عوامل اخلاقي و رواني است. بسياري از كساني كه ازدواج هايشان از هم گسيخته است؛ علت را عدم توافق اخلاقي ذكر مي كنند.
هر چند ممكن است اين سرپوشي براي پوشاندن ساير عوامل باشد ولي واقعيت اين است كه <عدم توافق اخلاقي> محكمترين ضربه را بر پيكر خانواده مي‌زند.
عوامل اخلاقي و رواني متعددي در توفيق و حفظ زناشويي مؤثرند، و بايد قبل از ازدواج در انتخاب همسر مورد توجه قرار گيرند. مواردي ديده شده است كه خصوصيات اخلاقي افراد تحت تأثير مشكلات زندگي تغيير كرده و زندگي شيرين خانوادگي به تلخي و تباهي كشيده شده است. بنابراين ثبات در ويژگي هاي اخلاقي و شخصيت از عواملي است كه در ازدواج نقش مهمي به عهده دارد.
عوامل توفيق در زناشويي علاوه بر آن كه در انتخاب مهم است، در حفظ و تداوم زندگي نيز اهميت دارد.
از اين رو فردي كه همسر مناسبي اختيار كند، بايد متوجه باشد كه بزرگترين نعمت در زندگي نصيبش شده است. او بايد در نظر داشته باشد كه نگهداري و حفظ نعمت، از به دست آوردن آن مهم‌تر و مشكل‌تر است.
مهمترين عوامل توفيق و حفظ زناشويي:
1- حوصله و بردباري:
حوصله و بردباري در زندگي زناشويي از اهميت خاصي برخوردار است. كساني كه در قبال مسائل خانوادگي و اختلافات بين خود و همسرشان حوصله به خرج نمي‌دهند و‌ پس‌از كوچكترين موضوع مورد اختلاف، عكس‌العمل نشان مي‌دهند، زندگي زناشويي را به طرف ناسازگاري و ناشادي پيش مي‌برند.
2- صداقت:
پايه و اساس زندگي خانوادگي است. چنانچه زن و شوهر مطالبي را از هم پنهان كنند يا به دروغ متوسل شوند، اعتماد و اطمينان آنان از يكديگر سلب مي‌شود و زندگي زناشويي با مشكل مواجه مي‌شود.
3- خلوص:
منظور از خلوص، سادگي، پاكي و بي‌آلايشي است. اگر بين زن و شوهر ريا و تظاهر حكمفرما باشد، زندگي صفا و صميميت خود را از دست خواهد داد. رياكاري و تظاهر به مهرباني و صداقت بدون آن كه واقعيت داشته باشد، بنياد زناشويي را سست خواهد كرد.
4- مهرباني:
زن و شوهر بايد يكديگر را دوست داشته و نسبت به هم مهربان باشند؛ در غم و رنج يكديگر شريك ، و در همه حال ياريگر هم باشند.
5- از خود گذشتگي:
در زندگي زناشويي چنانچه گذشت نباشد زندگي به سختي مي گذرد. بنابراين زن و شوهر بايد در مقابل يكديگر گذشت داشته باشند و وضعي پيش نياورند كه با لجاجت، زندگي را بر خود تلخ كنند.
زن و شوهري كه در موارد اختلاف، از خود گذشت نشان مي‌دهند و خطاهاي يكديگر را تحمل مي‌كنند، در جهت سعادت و زندگي شاد و شيرين زناشويي پيش مي‌روند. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007