جمعه 30 فروردین 1398
بازدید امروز : 4326 نفر

موضوع : مشکلات جهانگردی گیلان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
مشکلات جهانگردی گیلان
تعداد صفحه :
10
قیمت :
1500 تومان

گيلان سرزمين طلاي سبز از ديدگان بسياري از دوستداران تاريخ و طبيعت به دور مانده است. اين استان طبيعت و گردشگري با بيش از 14هزار کيلومتر مربع مساحت داراي جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي کم‌نظيري چون جنگل‌هاي انبوه، شاليزارهاي وسيع، زيست‌گاه‌هاي پرندگان، آبگيرها، رودها، سواحل چشم‌نواز درياي خزر، پارک‌هايي وسيع و انواع گياهان زيبا و کم‌ياب است.
جغرافياي سبز گيلان مجموعه‌اي است بي‌بديل از شاهکارها و مواهب خدادادي حاصل درياي هميشه آبي خزر تجلي يافته در آيينه امواج نيلگون کرانه‌هاي دل‌انگيز، جلگه‌ها، کوهپايه‌هاي جنگلي با گستره سبز شاليزارهاي برنج، عطر خوش مخمل سبز بوته‌هاي چاي، ييلاقات مصفا و رودخانه‌هايي زلال و پر پيچ و خم که شايد در خارج از اين استان تنها بتوان همه اين بهشت چشم را با هم تنها در رؤيايي شيرين تصور کرد.
از سوي ديگر سيماي ميراث فرهنگي اين سرزمين به عنوان مأمن اقوام آريايي از بزرگترين گاهواره تمدن و فرهنگ هزار ساله بشري است که همچنان داراي آثار ارزشمند تاريخي فرهنگي بجاي مانده از گذشتگان، هنرهاي سنتي و صنايع دستي با قدمت هزارساله است.
صنايع در گيلان نيز از قدمت زيادي برخوردار است، که از پرورش کرم ابريشم در عهد باستان آغاز و با کشت برنج، چاي، توتون، صيد و عمل‌آوري انواع ماهي، توليد و صدور خاويار ادامه دارد. امروز شايد کمتر ايراني و يا شايد هم کمتر گردشگر خارجي را بتوان سراغ گرفت که نام برخي از جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري گيلان چون شهرک تاريخي و باستاني ماسوله، تپه‌ها و جام مارليک، تالاب بين‌المللي بندر انزلي و يا قلعه رودخان را نشنيده باشد.
جاذبه‌هاي گردشگري اين استان آنقدر زياد است که تقريبا جايي نيست که براي يک مسافر خالي از لطف و جذابيت باشد. گیلان به برکت مواهب طبیعی، سابقه تاریخی و فرهنگ مهمان پذیری مردمش پتانسیل بالقوه ای برای گسترش گردشگری دارد و اگر به این امر توجه شود این صنعت در گیلان سودآور می شود و سهم بسزایی در شکوفایی اقتصاد گیلان خواهد داشت. گیلان علاوه بر اینکه از مواهب طبیعی و خدادادی فراوانی برخوردار است و همه جای استان، گردشگرپذیر محسوب می شود دو هزار و 104 اثر تاریخی شامل بناها، محوطه ها، قلعه ها، غارها و گورستانهای تاریخی دارد.
سابقه برخی از این آثار تاریخی که از نظر بین المللی نیز شناخته شده و ارزشمندند از جمله تپه باستانی مارلیک و منطقه های باستانی شهرستان رودبار به بیش از هفت هزار سال می رسد، یلان علاوه بر این آثار تاریخی 132 بقعه متبرکه دارد که ابنیه یه آنها از لحاظ تاریخی ارزشمند هستند. بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده در سال 85 توسط سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان سالانه به طور متوسط 10 میلیون گردشگر به گیلان می آیند که از این تعداد 40 هزار و 377 گردشگر در سال 86 خارجی بوده اند، بر اساس این تحقیقات هر گردشگر خارجی به طور متوسط سالانه 100 دلار و هر گردشگر داخلی 10 میلیون ریال در گیلان خرج می کند.
بی شک برای توسعه صنعت گردشگری در گیلان باید با افزایش امکانات و معرفی بیشتر استان در سطح داخلی و خارجی روند توسعه گردشگری در استان را شتاب داد.به رغم ظرفیت ها و پتانسیل های بالای گیلان در حوزه گردشگری، امکانات و زیرساخت های استان در این حوزه بسیار ناچیز است.
گردشگری یکی از صنعت های موثر و اقتصادی شناخته شده در جهان امروزی است و با سرمایه گذاری مناسب و توسعه زیرساخت ها می توان زمینه لازم برای رشد و توسعه اقتصادی کشور را فراهم کرد. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007