شنبه 4 اسفند 1397
بازدید امروز : 4756 نفر

موضوع : مي‌خواهيد درآمد را رشد بدهيد؟ هزينه‌ها را بهتر مديريت كنيد؟
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
می خواهید درآمد را رشد دهید ؟ هزینه ها را بهتر مدیریت کنید
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1500 تومان

پس از ركود اخير، بسياري از شركت‌ها با عملكردي كاراتر در جست‌وجوي راه‌هايي براي افزايش فروش و سودهاي بالاترند. همزمان با قوت گرفتن اخباري مبني‌بر از سرگيري تمركز بر رشد، تأكيد بر مديريت هزينه كاهش يافته است و اين هشداري است به عنوان بخشي از دستور كار شركت.
مشخص است كه برنامه‌ريزي توسعه اقتصادي كارامدترين راه براي سرمايه‌گذاري در زمينه رشد است. شركت‌هايي كه مي‌خواهند سود خود را هر چه بيشتر رشد دهند، بايد سرسختانه در پي يافتن راه‌هايي براي آزادسازي هزينه‌ها و سرمايه باشند و اين سرمايه‌ها را در نويدبخش‌ترين فرصت‌هاي رشد خود سرمايه‌گذاري مجدد كنند.
يكي از بهترين مثال‌ها براي اين وضعيت، شركت Wirgley سازنده آدامس است. از اواسط دهه 1990، Wirgley حاشيه‌هاي ناخالص و كارايي عملياتي خود را به‌طوري مشخص بهبود بخشيد. مقداري از صرفه‌جويي‌هاي ايجاد شده مستقيماً به سمت سود رفته‌اند، اما كسر عظيمي از آنها در بازاريابي، trade spend و نوآوري مجدداً جهت‌دهي شده‌اند تا رشد را به حركت اندازند.
در نتيجه، Wirgley توانسته سرمايه‌گذاري- و عملكرد- مطلوبتري نسبت به رقبا داشته باشد. در دوره‌اي 6 ساله (2002-1996) اين شركت سالانه 6/13 درصد به سهامداران بازدهي داشت. رقباي اين شركت تنها 2/5 درصد بازدهي داشته‌اند.
در اين مقاله مطرح مي‌كنيم كه مديريت هزينه بايد جزئي روشن از استراتژي‌هاي رشد شركت بوده و با آنها هم‌راستا شود زيرا چالش تنها اين نيست كه هزينه‌ها را كاهش دهيم بلكه بايد اطمينان حاصل كنيم نسبت به رقبا، سرمايه‌گذاري بيشتري در زمينه رشد انجام داده‌ايم. براي اين توازن و هم‌راستايي، 4 اصل مطرح خواهيم كرد. رويكرد ما، شامل بهره‌گيري از اهداف بلند پروازانه براي رشد درامد و فروش، اهداف كاهش هزينه، تناسب، كاهش گزينشي اقلام هزينه و قابليت‌هاي سازماني ارتقا يافته است.
مشكلات برنامه‌هاي كاهش اقلام هزينه
از دهه 1980 به بعد، برنامه‌هاي كاهش اقلام هزينه، بخش جدايي ناپذيري از عمر شركت در جست‌وجوي سود بيشتر را تشكيل مي‌دهند. چنين برنامه‌هايي مسئوليت خلق قهرمان داستان و شخصيت‌هاي منفي داستان را (بسته به زاويه ديد شما) برعهده داشته‌اند. زماني كه كاهش اقلام هزينه به نتايجي موقت در كارايي مي‌انجامد و مي‌تواند شركت‌ها را در رسيدن به اهداف درامدي ياري كند، اين وضعيت به ندرت منجر به بهبودي پايدار در شرايط رقابتي مي‌شود. براي اين موضوع، 3 دليل مي‌توان برشمرد:
1. ابتكارات كاهش اقلام هزينه واهي، روشي عالي براي افزايش سود در كوتاه‌مدت هستند، اما مي‌توانند تلاش‌هاي بهبود رقابتي طولاني مدت را به مرور تضعيف يا تخريب كنند. انگيزه برنامه‌هاي كاهش هزينه نوعاً مي‌تواند مربوط به بحث پرهيز كردن در ايام سختي و يا بخشي از يك دگرگوني كامل باشد. در هر دو مورد، محرك اوليه يا از سود حمايت مي‌كند و يا آن را افزايش مي‌دهد. با توجه به اينكه اهميت اين موضوع بايد استمرار داشته باشد، برنامه‌هاي كاهش هزينه به خودي خود، در تعريف رويكردي تك بعدي و كوتاه‌مدت براي ايجاد مزيت رقابتي هستند. آنها به ندرت محصولات يا خدمت نهايي شركت را تقويت كرده و يا بهبود مي‌بخشند. سودها مستقيماً در انتهاي محاسبات پديدار شده و يا به شكل قيمت‌هاي پايين‌تر در اختيار مشتري و مصرف‌كننده قرار مي‌گيرند.
2. بيشتر برنامه‌هاي كاهش اقلام هزينه مانند تكه كردن بيسكويت عمل مي‌كنند (Cookie- Cutter): هدف مجزايي را اتخاذ كرده، اقدامات كاهش اقلام هزينه را در تمام كسب و كارهاي مختلف در شركت، بدون توجه به خصوصيات هر كسب و كار اعمال مي‌كنند. وقتي كه نوبت به مديريت هزينه مي‌رسد، يكي از رايج‌‌ترين مشكلات اين است كه در تلاش براي اصلاح كار، كار را خراب‌تر كنيم.
اگر قابليت‌هاي حياتي و مهم در تلاش براي كاهش هزينه‌ها و رقابتي شدن، از دست بروند، قابليت رقابتي شدن، نيز كاهش مي‌يابد. چالش اين بحث عبارت است از تفكيك ميان هزينه‌هاي خوب و مطلوب (هزينه‌هايي كه در ايجاد يك مزيت سودآور سهيم‌اند) و هزينه‌هاي بد و نامطلوب (هزينه‌هايي كه مي‌توان آنها را بدون كاهش در مزيت سودآور حذف كرد). هزينه‌هاي بد، احتمالاً به صورت طبيعي نوسان داشته و بسته به استراتژي، در طول كسب و كار گسترده مي‌شوند. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007