شنبه 2 شهریور 1398
بازدید امروز : 3736 نفر
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : گفته ها ی امام خمینی در باره عاشورا
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
گفته ها ی امام خمینی در باره عاشورا
تعداد صفحه :
9
قیمت :
1500 تومان

مكتب انقلاب اسلامي و منطق امام خميني، مكتب و منطق عاشوراي حسيني است. كساني كه در صحت و اصالت و پيروزمندي اين منطق ترديد دارند عليرغم آنهمه آيات و نشانه هاي آشكار، بن بست شكني و اعجاز اين منطق را نمي فهمند و پيروزي هاي انقلاب اسلامي را به عواملي موهوم مي سپارند.
قيام عاشورا و پيامدهاي آن، موثرترين و ماندگارترين رخدادي است كه منشا تحولاتي بنيادين در تاريخ اسلام گرديده است. آثار و نتايج اين قيام منحصر به زمان وقوع حادثه و سالهاي نزديك به آن نيست. ريخته شدن خون پاك سبط پيامبر اكرم(ص) حضرت ابا عبداللّه الحسين(ع) و اصحاب باوفايش در روز دهم محرم سال 61 هجري در يكي از بي نظيرترين صحنه هاي دردناك تاريخ بشريت، چنان جرياني نيرومند در مسير تحولات تاريخ جهان اسلام پديد آورد كه آثار عميق، گسترده و ماندگار و تحوّل‌زاي آن از "روز واقعه" تاكنون ـ كه بيش از 13 قرن مي گذرد ـ همچنان پابرجاست و نه تنها گذر زمان بر ابعاد و پيامدهاي آن سايه فراموشي نيافكنده، بلكه تاثير واقعه عاشورا بر حيات بخشي مهم و تعيين كننده از امّت اسلام دامنه اي بسيار گسترده تر از گذشته نيز يافته است.
سالار شهيدان در شرايطي قيام خونين خويش عليه دستگاه ستمگرانه يزيد را ـ كه بر مسند خلافت اسلامي تكيه زده بود ـ برپا كرد كه مدعيان خلافت و جانشيني پيامبر اكرم، در خاندان بني اميه سير شتابان بازگشت به عصر جاهليت و اشرافيت و هدم ارزشهاي اسلامي را تا حد تكذيب اساس وحي و رسالت توسعه داده بودند و تحريف و دگرگوني در مباني ارزشي اسلام، دين خدا را در معرض زوال قرار داده بود. نخستين و مهمترين دست آورد قيام امام حسين ـ عليه السلام ـ جداسازي حق از باطل و ترسيم دوباره سيماي اسلام ناب و افشاي ماهيت مدعيان خلافت بود. بدين ترتيب خون سالار شهيدان، اسلام راستين را بيمه كرد و نهضت عاشورا فارق حق و باطل و مرز تشخيص حقيقت اسلام از چهره تحريف شده آن گرديد. موجي از قيامها و شورشهاي پيروان آل رسول(ص) با شعار "يالثارات الحسين" عليه بدعتها و بيداد بني اميه برپا شد. قيام توّابين در كوفه و قيام اهل مدينه و انقلاب مختار و قيام ابن مغيره بر ضد حَجّاج و قيام ابن اشعث و زيد بن علي و فرزندانش عرصه را بر خاندان بني اميه تنگتر كرد و سرانجام، شورش عباسيان با حمايت ابومسلم خراساني كه در آغاز با شعار خونخواهي خون حسين(ع) برپا شده بود، بساط خلافت امويان را درهم پيچيد. پس از آن، قيامها و شورشهاي پياپي آل حسن(ع) و شهيد فخّ و ديگر انقلابيون بر ضد خلفاي ستمگر عباسي نيز از نهضت عاشورا نشات مي گرفت. در تمام اين مدت، بستر ديني و فرهنگي ايستادگي انقلابيون مسلمان عليه بيدادگريهاي خلفاي جور از راهبري ائمه معصومين(ع) سيراب مي گرديد. همان پيشواياني كه زنده نگهداشتن ياد و خاطره عاشورا و احياي فرهنگ عاشورا همواره درصدر برنامه هاي آن بزرگواران قرار داشته است.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007