دوشنبه 2 مهر 1397
بازدید امروز : 4861 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : علت عقب ماندگی ایران به نسبت کشورهای غربی با وجود امکانات فراوان

عنوان سفارش :
علت عقب ماندگی ایران به نسبت کشورهای غربی با وجود امکانات فراوان
تعداد صفحه :
12
قیمت :
2500 تومان

خلاصه تحقیق
علت عقب ماندگی ایران به نسبت کشورهای غربی با وجود امکانات فراوان
مقدمه:
نباید از خاطر دور داشت که امروزه بحث توسعه از دغدغه های جدی بشر امروز بوده و جامعه بشری مرتبا در راه تحقق هر چه بیشترو همه جانبه آن گام بر داشته که گاه این مهم به نفع و گاه بر ضرر جوامع انسانی بکار می رود و طبعا آنچه محل بحث ما است همان قسم اول می باشد به این که ما باید از توسعه ای سخن بگوییم که در تلاش برای تامین منافع حداکثری انسانیت باشد نه در پی برآوردن خواسته ای اقلیت های زیاده طلب در دنیا.به عبارتی ضرورت دارد تا چیزی حمایت و ترویج شود که محور آن انسانیت باشد و نه هواهای نفسانی عده¬ای اندک از کسانی که در پی فرصت طلبی و سود جوئی از این موضوع می باشند.
تعریف توسعه:
هر چند از واژه توسعه که خواستگاه آن غرب بوده و از آن به((Development یاد شده که در لغت به معنای رشد،ترقی،پیشرفت و غیره آمده است تعاریف مختلفی در معنای اصطلاحی بیان شده ولی در این جا به ذکر تعریفی که هدف همه این تعاریف می باشد بسنده می کنیم. جناب آقای دکتر نجف لک زایی در تعریفی کلی از این لغت چنین بیان می دارد: توسعه یعنی حرکت از وضع نامطلوب موجود به سمت وضع مطلوب.(سیره پیامبر اعظم درگذر از جامعه جاهلی به جامعه اسلامی ص 56 )
انواع توسعه:
از تعریف توسعه که بگذریم سخن در این است که باید دید اصولا چند نوع توسعه ممکن در زندگی بشر امروزی اتفاق بیافتد و به عبارتی چه اقسامی از توسعه برای زندگی او ضروری می نماید.از این رو می توان این مهم را سه نوع کلی و اساسی دانست که ذیلا اجمالا به آن اشاره می شود.
1: اقتصادی
یکی از مصادیق مهمی که کارشناسان برای موضوع توسعه ذکر می کنند بحث حرکت به سمت اقتصاد مطلوب می باشد تا از این طریق بدرستی به نیازهای مادی بشر پاسخ داده شود.
در دنیای امروز نیز در اغلب موارد وقتی سخن از توسعه به میان می آید(همان گونه که در سوال نیز چنین است) بر این قسم تکیه و تاکید می شود و بیشترین توجهات را به سمت خود جلب می کند.
2: فرهنگی
از جمله عرصه هایی که می توان از آن بعنوان متعلق توسعه یاد کرد عرصه فرهنگ می باشد که از قدیم الایام در تمام زمان ها و زمین ها در محرومیت و مظلومیت بسر برده و مردمان تمام جوامع به آن کم توجهی کرده اند(و امروزه نیز چنین است) در حالی که این حوزه مهم ترین بخش هر جامعه را شکل داده و از حساسیتی بس بالا و والا برخوردار می باشد.
طبعا و به اقتضای هر جامعه این موضوع متفاوت بوده و به دلایل ذاتی و اقلیمی،این مهم دارای گونه ها و نمادهای خاصی می باشد ولی آنچه در میان بشریت مشترک می باشد این است که تنها از این طریق است که انسان ها به هویت فردی و یا جمعی می توانند دست پیدا کنند و این موضوع نقشی حیاتی در میان آنان دارد.
بنابراین باید گفت توسعه در این باب به معنای آشنائی هر چه بیشتر مردمان به قواعد و قوانین همزیستی با هم نوعان و حاکمان خود می باشد که مقدور بوده ولی نباید از حقیقت هر فرهنگ،بدور و بر خلاف آن اقدام به پیاده سازی این امر(توسعه) نمود.
3: سیاسی
دنیای سیاست نیز از دسترس توسعه بدور نبوده بطوری که امروزه در سیاست نیز به این موضوع توجه ویژه ای صورت می گیرد تا بر اساس آن بتوانند سیاست های جهانی را به هم نزدیک تر و از این رهگذر روابط میان دولت ها و ملت ها را قدری تسهیل نمایند.
ابزارهای توسعه:
تحقق توسعه طبعا ابزارها و امکانات خاصی می طلبد که اگر این ابزارها وجود داشته باشند این امر رخ داده و گرنه چنین اتفاقی نخواهد افتاد.ما در این مجال کوتاه به بررسی برخی از این ابزارهای مشترک در همه انواع توسعه بصورت مختصر می پردازیم.

....
تحقیقهای مشابه
علت عقب ماندگی ایران به نسبت کشورهای غربی با وجود امکانات فراوان
12 صفحه - 2500 تومان
علت عقب ماندگی ایران به نسبت کشورهای غربی با وجود امکانات فراوان
12 صفحه - 2500 تومان
تاثیر تغذیه بر عقب ماندگی ذهنی
13 صفحه - 2000 تومان
بررسی تاثیر فرهنگ سیاسی نخبگان سیاسی ایرانی بر عقب ماندگی ایران
34 صفحه - 6000 تومان
مقایسه کردن ایران با کشورهای دیگر از نظر اقتصادی
7 صفحه - 1500 تومان
سلجوقیان - بررسی کشورهای ایران و عراق در دوران سلجوقیان
45 صفحه - 7000 تومان
مقایسه مردم سالاری در قانون اساسی ایران با کشورهای اروپایی
24 صفحه - 3000 تومان
ساختار سیاسی نوین در عراق و تبعات امنیتی آن در کشورهای ایران و ترکیه از 2003 تا 2010
14 صفحه - 2500 تومان
فساد اداری در ایران با کشورهای اروپایی
8 صفحه - 1500 تومان
فساد اداری در ایران با کشورهای اروپایی
6 صفحه - 1500 تومان
لجستیک در کشورهای توسعه یافته و مقایسه وضعیت ایران با کشورهای منطقه
17 صفحه - 2500 تومان
نقش کشورهای غربی در حمایت از جنگ ایران
16 صفحه - 3000 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007