جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 1770 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : پروژه رشته مدیریت صنعتی گزارش و تشریح کارخانه ماکارونی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
پروژه رشته مدیریت صنعتی گزارش و تشریح کارخانه ماکارونی
تعداد صفحه :
40
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
عنوان
صفحه
چکیده
مقدمه
بخش اول
تاریخچه ماکرونی
ماکرونی ، طلای ایتالیا
ماکرونی در یونان باستان و رم
عربهاو ماکرونی
یک داستان جالب
ریشه نام ماکارونی
تعریف ماکارونی
انواع تقسیم بندی ماکرونی
ماکارونی تازه
ماکرونی سبوس دار
تفاوت ماکارونی سبوس دار نسبت به ماکارونی عادی
ارزش غذایی ماکارونی
بخش دوم
تکنولوژی تولید ماکارونی
تکنولوژی تولید ماکارونی در ایران
برندهای تجاری معروف در جهان و ایران
تحلیل بازار
بخش سوم
فرایند تولید ماکارونی
مواد اولیه ماکارونی
کنترل کیفیت ماکارونی
مراحل فرایند تولید ماکارونی
مراحل تولید غیر مداوم ماکارونی
مراحل استقرار یک سیستم مدیریت انبار – موجودی
نمودارها
نمودار شماره 1 : مراحل طرح سیستم اطلاعاتی انبار
نمودار شماره 2 :ورودی – خروجی سیستم موجودی
نمودار شماره 3 :سیستم های برنامه ریزی و کنترل
پیشنهادات
منابع و مأخذ
چکیده
این پروژه شامل تحقیقاتی در مورد صنعت ماکارونی می باشد. احتمالاً تهیه و مصرف ماکارونیپیش از نان بوده است.که در کشورهایی مثل ایتالیا ، یونان باستان و روم و همچنین در میان عربها دارای تاریخچه ی گوناگون می باشد . در مورد ریشه ی نام ماکارونی دو احتمال وجود دارد : 1- از واژه ی یونانی «makaria» . 2-از واژه ی ایتالیایی« ammaccre » که به معنی اسپاگتی له شده است. و اما در مورد تقسیم بندی ماکارونی که آن را به سه دسته توپه ، توخالی ، نواری یا غلتگی طبقه بندی کرده اند. مواد اوّلیه ی ماکارونی : آرد ، آب ، نمک ، بتاکاروتن ، ویتامین c ، پودر اسفناج یا آب اسفناج می باشد. ماکارونی یک ماده ی غذایی با ارزش تغذیه ای مناسب و مفید است. به دلیل ماهیت کربوهیدراتی این غذاست .که شاخص غذاهای بر پایه ی غلات است. صنعت ساخت ماکارونی در ابتدا به سرعت از ایتالیا به فرانسه و بعد به دیگر مناطق اروپا گسترش یافت در ایران نیز اوّلین واحدهای تولیدی ایتاماکارون و پارس ماکارون می باشد. در مورد فرایند تولید و مراحل فرایند تولید محصول که شامل ( 1 میکسر یا مخلوط کن 2 الک 3 خمیرگیری 4 قالب گیری 5 گرم خانه 6 برش 7 بسته بندی) می باشد. که توضیحات بیشتر آن در ادامه ی پروژه آمده است .
  مقدمه
خیلی ها عاشق ماکارونی هستند : شما کدام شکل آن را می پسندید ؟ پیچ پیچی ، رشته ای ، گوش ماهی ....؟ دنیای ماکارونی ها بسیار بزرگ است. دنیای امروز با سرعت به پیش می رود و ساعت های طولانی کار کردن در محیط کار ، وقت کمتری را به افرادبرای آشپزی می دهد . شاید بسیاری به دنبال این باشند تا در زمان کوتهی ، غذای لذیذی را تهیه کنند به همین دلیل صنایع و کارخانه های صنایع غذایی انواع و اقسام غذاهای آماده یا نیمه آماده را روانه بازار کرده اند که ماکارونی یکی از آنهاست.
*ماکارونی بر خلاف تصور نادرست گذشته که آن را یک غذای چاق کننده می پنداشتند امروزه در تمام دنیا به عنوان یک گزینه سلامتی شناخته می شود . بهترین ماکارونی از سمولینای گندم دو روم بدست می آید. سمولینا حاصل آسیابانی گندم سختی به نام دوروم ( جنس Triticum و گونه Durum ) و تنها ماده شناخته شده به عنوان ترکیب اصلی و مناسب محصولات خمیری در دنیاست . گندم دوروم از نظر ویژگیهای تغذیه ای از سایر گونه های گندم برتر است. به عنوان مثال از میزان پروتئین بالاتر ، محتوای طبیعی رنگدانه بتاکاروتن که آنتی اکسید ضد سرطان است و میزان بیشتر برخی املاح و ویتامینها برخوردار است. رنگ سمولینا زرد کهربایی است که دلیل اصلی این رنگ منحصر به فرد در ماکارونی تهیه شده از سمولینا ست. و اما مصرف ماکارونی در نقاط مختلف جهان با توجه به تأثیرات برخی مسائل متفاوت است. مصرف سالانه مردم کشور ایتالیا 32 کیلوگرم ، آلمان 12 کیلوگرم ، آمریکا و فرانسه و پرتغال 6 کیلوگرم و یونان 9 کیلوگرم و انگلیس 5/0 کیلوگرم
و اما در ایران در سالهای اخیر با توجه به افزایش قیمت برنج ، مصرف ماکارونی بالا رفته بطوری که به نظر می رسد در جیره غذایی افراد مناطق شهری و حتی روستایی بطور دائم ماکارونی گنجانده شده و از آن استفاده می گردد . می توان گفت مصرف ماکارونی در ایران ارتباط مستقیم به برنج دارد، یعنی در مناطقی که برنج بیشتر رایج است مصرف ماکارونی کمتر است. در حال حاضر در ایران مجموعاً بیش از 300 واحد تولیدی کوچک و بزرگ مشغول فعالیت می باشند که ظرفیت اسمی تولید آنها حداقل 000/300 تن می باشد. کیفیت انواع ماکارونی در ایران به دلیل در دسترس نبودن سمولینای مطلوب و تکنیک ها و ماشین های پیشرفته در حد لازم نیست. چه بیشتر از آرد نول برای تولید استفاده می شود که جایگزین مناسبی برای سمولینا نیست و بیشترین ماشین های خطوط تولید ابتدایی بوده و تعداد واحدهایی که با دانش فنی و ماشین های پیشرفته تولید می کنند بسیار کم است . اما با سیاست های حمایتی دولت از تولید ماکارونی امید می رود که در آینده نزدیک شاهد پیشرفت هایی در تولید این محصول باشیم .
  بخش اول
  با تاریخچه ماکارونی آشنا شوید
حالا دوست دارید بدانید جنبش ماکارونی از کدام کشور به پا خاست ؟ تحقیقات تاریخی بطور دقیق منشاء اصلی ماکارونی را مشخص نمی کند . در واقع احتمالاً تهیه و مصرف ماکارونی پیش از نان بوده است. مدارک تاریخی پیدایش ماکارونی را به اتروسک ها (ETRUSCAN) ، رومی ها ، عرب ها و چینی ها نسبت می دهند و مورخین عقیده دارند که این محصول در قرن 13 میلادی توسط مارکوپولو از چین به اروپا و از آن جا به سایر کشور ها رفته است .
تاریخچه ماکارونی در کشورهای مختلف :
ماکارونی ،طلای ایتالیا
به جرأت می توان گفت که ماکارونی باعث اتحاد ایتالیا شد. دست پخت ایتالیایی ها از هر جنبه بسیار غنی و متفاوت بشمار می آیدولی این غذا جزء انتخابی این کشور در طی تاریخ بوده است . وقتی ایتالیایی ها مهاجرت کرده و در سرتا سر دنیای جدید و اقیانوسیه ساکن شدند ، با خود ماکارونی را هم آوردند و ماکارونی راه خود را در شیوه زندگی هر کسی باز کرد که امروزه یک غذای راحت در سرتاسر جهان است . ..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017