پنج شنبه 1 تیر 1396
بازدید امروز : 4142 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : آفرینش جهان

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
آفرینش جهان
تعداد صفحه :
19
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
مقدمه 1
بیان مساله 2
اهیمت و ضرورت تحقیق 2
داستان آفرينش در تورات 3
داستان آفرينش در قرآن کريم 5
وجوه مشترک: 7
داستان آفرينش در قرآن و تورات وجوه مشترک دارند که عبارت اند از: 8
وجوه متمايز: 10
منابع 15
مقدمه
از دير باز، داستان آفرينش در ميان مردم جهان مطرح بوده و در طول تاريخ ذهن بشر را اين سؤال به خود مشغول داشته است: «جهان هستي را که آفريده و چگونه آفريده است؟» برخي مردم در پي جواب سؤال فوق دست به دامان طبيعت بردند تا راز آفرينش را کشف و برملا¬ کنند! که سر انجام رفته رفته به پرستش طبيعت منجر شده است! دانشمندان، نخستين نشانه‌هاي موجود از دين را گرايش به پرستش طبيعت مي‌دانند و معتقدند هم اکنون نيز، نمونه‌هايي از اين گونه گرايش به طبيعت در مناطق دور افتادة جهان، مشاهده مي‌شود.1
خوشبختانه با توجه به اهميّت داستان آفرينش، کتاب¬هايي مقدس قرآن و تورات، به طور تفصيل و گسترده به حکايت اين داستان پرداخته‌اند. امّا متأسفانه دانشمندان، يا اصلاً به مقايسه داستان آفرينش از ديدگاه قرآن و تورات نپرداخته اند و اگر هم پرداخته بسيار اندک است به طوري که، حتي مقايسه مجموع قصه‌هايي قرآن و تورات تعداد شان از شمارش انگشتان يک دست تجاوز نمي‌کنند. از اين رو، در اين مقاله، داستان آفرينش با نگاه مقايسه تطبيقي از ديدگاه قرآن و تورات، مورد بررسي قرار گرفته است.
  بیان مساله
در این پژوهش مساله اصلی موضوع آفرینش جهان می باشد. براستی جهان هستی مهمترین بخش از کانون توجه هر فرد و اندیشمند و انسانی را به خود اختصاص می دهد. جهان آفرینش سوال بزرگی پیش روی انسان هوشمند قرار می دهد که نمی تواند در بسیاری از موارد پاسخ درستی از آنچه در مورد این جهان می خواهد بدست آورد.
اینکه این جهان چگونه و چطور و در طی چه مراحلی بوجود آمده سئوالی است که می توان به جرات گفت ذهن آن تک تک انسانها بارها و بارها خطور کرده و همیشه در طول تاریخ علامت بزرگی در مقابل آن قرار داشته است.
در ایات و روایات مختلفی که در قران و سایر ادیان الهی اشاره شده بخشی از مارحل آفرینش انسان به طور کلی ذکر شده است و با توجه به پیشرفت های بشری سعی شده تا آفرینش جهان و مراحل آن شبیه سازی شود . در این پژوهش می خواهیم با توجه به آیات و روایات مختلفی که در ادیان مختلف و همچنین در قرآن پیرامون آفرینش جهان آورده شده به پژوهش بپردازیم.

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017