چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 1114 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : برنامه منسجم یک برنامه توریستی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
برنامه منسجم یک برنامه توریستی.docx
تعداد صفحه :
10
قیمت :
2500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

برنامه منسجم
عناصر طراحی محیطی یک برنامهء توریستی
سه عنصر اساسی و یک سلسله اصول و مبانی که‏ باید در برنامهء توریسم مورد ملاحظه قرار گیرند.این‏ عناصر عبارتند از:ساکنان محل،دیدارکنندگان و قلمرو دیداری. بیش‏تر اوقات،برنامه‏ریزان از ساکنان محلی غفلت کرده‏اند.ساکنان‏ محلی قسمتی از تجربهء توریست‏ها هستند.فرهنگ آن‏ها در احساس‏ مکان توسط توریست‏ها مشارکت می‏کند.اما ساکنان محلی به‏ «محرمیت»نیز احتیاج دارند.آن‏ها نمی‏توانند همواره در نمایش‏ حاضر باشند.نقطهء دیگر برنامه‏ریزی این است که توسعهء توریسم‏ باید به نحوی اتفاق بیفتد که برای ساکنان محلی نز به اندازهء دیدارکنندگان قابل دسترس باشد؛یعنی توسعه باید در توان مالی هر دو طرف باشد. وینتر بادم،درمورد دیدارکنندگان می‏گوید:«هدف موفق در مورد دیدارکننده آن است که بیش‏تر با کیفیت دیدارکننده سر و کار داشته باشد تا با تعداد آن،دیدارکنندهء کیفی آن است که دیدار را احتمالا تکرار کند و به محیط دیداری(هم طبیعی و هم ساخت بشر) احترام بگذارد.»این بیان ایجاب می‏کند که بازار به تقسیمات مشخص‏ در برنامه‏ریزی توریسم و جذب دیدارکنندگان مطلوب آن تقسیم‏بندی‏ ببپردازد و در نتیجه،در دلارهای تبلیغاتی صرفه‏جویی شود و سایر اجزای توریسم توسعه یابند.
مباین برنامه‏ریزی و توسعهء توریسم موفق
رید14و اسمیث‏15مواد متعددی را به فهرست وینتر بادم(1993) اضافه می‏کنند.اساسی‏ترین مادهء طراحی آنان،ایجاد یک ناحیهء دیداری با احساس یگانه و قابل اعتماد نسبت به آن است که شامل‏ تعداد گوناگونی از تجربه‏های باقوه باشد.رید و اسمیث توسعهء دروازه‏ها16را در طراحی فضاهای توریستی تشویق می‏کنند. دروازه‏ها یک نماد فیزیکی از ورود به ناحیهء توریستی هستند و گذر از مکان‏ها و تجربه‏های معمولی به غیرمعمولی را مشخص می‏کنند.تکنیک ایجاد ناحیهء دیداری،مبتنی بر خوشه کردن و متمرکز کردن‏ جاذبه‏ها و خدمات است.استفاده از این مبانی در نهایت به شکل‏گیری‏ مجموعه‏ای مهم از محصولات توریستی منجر م شود و مکانی به‏ عنوان یک مقصد توریستی در بازار توریسم به‏وجود می‏آورد.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017