شنبه 6 خرداد 1396
بازدید امروز : 4448 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : پروژه رشته گردشگری و جهانگردی نقش جاذبه های کرمانشاه در جذب توریسم

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
پروژه رشته گردشگری و جهانگردی نقش جاذبه های کرمانشاه در جذب توریسم
تعداد صفحه :
84
قیمت :
8000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
عنوان صفحه
فصل اول: کلیات تحقیق 1
چکیده 2
مقدمه 3
1-1- بیان مسئله 4
1-2- اهمیت و ضروت تحقیق 5
1-3- فرضیه ها 5
1-4- اهداف تحقیق 6
1-5- محدوده مورد مطالعه 7
1-6- جامعه آماری، حجم، نمونه، متغیرهای پژوهش 8
1-7- روش تحقیق و مراحل تحقیق 8
1-8- واژه هاو مفاهیم 8
1-9- کاربرد نتایج تحقیق 9
1-10- محدودیت ها و موانع تحقیق 9
فصل دوم:مبانی نظری تحقیق 10
2-1-معرفی استان کرمانشاه 11
2-2- گردشگر 12
2-3- عناصر اصلی تصمیم برای گردش¬گران در انتخاب مقصد مسافرت¬ها 13
2-4-مرور برخی مطالعات انجام شده: 15
2-5-ارائه مدل تحلیلی برای بررسی زنجیره تأمین در صنعت گردشگری 16
فصل سوم: 19
3-1- کرمانشاه 20
3-2- آثار فرهنگی کرمانشاه 20
3-3- آثار طبیعی کرمانشاه 20
3-4- جاذبه های گردشگری کرمانشاه 22
3-5- صنایع دستی 47
3-6- هتل‌های کرمانشاه 48
3-7- موسیقی کردی 48
3-8- رودخانه ها 49
3-9-دشت ها 51
3-10- چشمه ، چاه و قنات 52
3-11- تالاب ها و سراب ها 52
3-12- وجود جاذبه شهری و مهندسی شهری، خرید سوقات، صنایع دستی و تجارت 53
3-13- هتلها و مراکز اقامتی کرمانشاه 55
3-14- دفتر خدمات مسافرتی 56
فصل چهارم 57
4-1-برآورد میزان تقاضای گردشگران برای اقامت شبانه در استان کرمانشاه: 58
4-2- وضعیت کنونی صنعت گردشگری استان کرمانشاه: 58
4-3-معرفی استان و تبلیغات 61
4-4- آژانس¬های مسافرتی و دفاتر مخصوص خرید تور و خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس 63
4-5- راه¬های دسترسی 64
4-6- وسایل دسترسی 66
4-7- امکانات رفاهی بین راهی 67
4-8-وجود اماکن اقامتی، پذیرایی و رفاهی– تفریحی شهری کافی و مناسب 69
4-9- گردشگری روستایی و روستاهای گردشگری 71
فصل پنجم 72
نتیجه گیری 73
پیشنهادات 74
منابع 76
چکیده
کشورمان ایران به عنوان یکی از کشورهای مستعد در زمینه صنعت گردشگری مورد توجه گردشگران سایر کشورها میباشد و در زمینه سرمایه گذاری نیز صاحبان سرمایه و سرمایه گذاران بین المللی در این صنعت نیز توجه ویژه ای به ایران دارند.قراردادن گردشگري در اولويت‌هاي اقتصادي كشور تمامي ابعاد علمي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي را پوشش مي‌دهد و حتي برگزاري انواع تورهاي علمي، ادبي، هنري را با مزيتهاي خاص خود و بويژه منافع اقتصادي در كشور بهينه مي‌كنداگر با توجه به مزاياي صنعت گردشگري و تاثير اقتصادي توسعه اين صنعت در درآمدزايي و اشتغالزايي بتوانيم تنها به 30 درصد از درآمد صنعت توريسم جهان دست پيدا كنيم، مي‌توانيم سالانه سودي 2 برابر ذخاير نفتي را به كشور وارد كنيم. نگاه اقتصادي به صنعت گردشگري مي‌تواند تمامي جوانب فرهنگي، اجتماعي، سياسي و ... آن را نيز دربر گيرد، چرا كه لازمه توسعه اين صنعت و چرخه اقتصادي آن در درجه اول مهيا كردن بسترها در ابعاد ديگر آن است.صنعت گردشگری و یا اصطلاحاً صنعت توریسم، سومین صنعت مولد شغل و سرمایه بعد از صنعت نفت و خودرسازی میباشد. به همین دلیل در دهه های اخیر بسیاری از دولتها، مسئولین اقتصادی و صاحبنظران با حساسیت بیشتری به گسترش این صنعت روی آورده اند و در تلاش هستند سهم بیشتری از بازار جهانی این صنعت را برای جوامع خود به ارمغان ببرند. گردشگری در چند دهه اخیر به یکی از مهمترین بخش های فعالیت اقتصادی کشور ها تبدیل شده است. استان کرمانشاه از نظر وجود جاذبه¬های گردشگری وضعیت مناسبی را در کشور داراست. اما تعداد گردشگران این استان نسبت به سایر استانهای کشور در سطح مناسبی قرار ندارد. در این تحقیق هدف این است که حلقه های مفقوده را در زنجیره گردشگری در این بخش را بررسی نمائیم. روش مطالعه به صورت توصیفی و با استفاده از مقایسه های آماری تحلیلها ارائه میگردند. برآورد آمار گردشگران استان به عنوان تقاضا و نیز وجود حلقه های اصلی پاسخ گویی به نیاز گردشگران در این تحقیق مبنای بررسی قرار گرفته است. مهمترین نتیجه این تحقیق این است که استان کرمانشاه در زمینه مجتمع های رفاهی بین راهی، جاذبه های شهری و تفریحی و نیز امکان تجارت با حلقه های مفقوده مواجه بوده و باید برای توسعه گردشگری استان در این زمینه ها سیاستگذاری جدی نمود.
کلمات کلیدی: کرمانشاه، جاذبه، توریست، جهانگردی
مقدمه
استان کرمانشاه در منتهی الیه غربی کشور از سه طرف دارای مرز داخلی با استانهای ( لرستان، کردستان، ایلام، همدان ) و از یک سمت دارای مرز بین المللی با کشور عراق است مختصات جغرافیایی آن بین 36 و 33 درجه و 15 و 35 درجه شمالی و 24 و 45 درجه تا 30 و48 درجه طول شرقی قرار دارد .با توجه به پیشینه استان به دورانهای زمین شناسی و برخورداری از رشته کوههای زاگرس میانی، رخنمون استان باسازندهای کوهستانی با ویژگیهای طبیعی خاص، وجود قلل مرتفع با حداکثر 3390 متر، دره های ژرف، دشت ها و جلگه های پست با حداکثر بلندای 180 متر ( اختلاف ارتفاع 2310 متر ) را سبب گردیده است گسترده استان کرمانشاه با مساحت 600/463/2 هکتار از وجود 000/800 هکتار پوشش جنگلی و 091/933 هکتار اراضی کشاورزی برخوردار است و دارای جمعیتی بالغ بر 596/778/1 نفر می باشد.
مرکز استان کرمانشاه شهر کرمانشاه است با جمعیتی بیش از ۷۶۵٬۰۷۵ نفر جمعیت است که ۱٬۴۱۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.اين استان در گذشته يكی از مراكز ساسانیان بوده‌است و از همین دوره آثار بسیار زیاد و ارزشمندی در این استان مانند تاق بستان،كتيبه بيستون و معبد آناهيتا باقی مانده‌است و در طی سده‌های گوناگون نیز به دلیل جایگاه ویژه راهبردی این شهر دارای اهمیت ویژه‌ای بوده‌است. امروزه نیز از مهم‌ترین شهرهای غرب ایران به شمار می‌رود.کرمانشاه را از دید گوناگونی آب و هوائی و قومی و مذهبی هند ایران لقب داده‌اند چرا که از لحاظ آب و هوایی دارای چهار فصل در یک زمان است برای نمونه قصر شیرین دارای آب و هوای گرم و سنقر و پاوه دارای آب و هوای سرد و کرمانشاه دارای آب و هوای معتدل هستند در این استان قومیت‌های کرد, فارس, ترک و عرب در کنار هم زندگی می‌کنند. از دیدگاه مذهبی نیز دارای گونه گونی بسیار زیادی است. به طور مثال پیروان کیشهای شیعه، سنی، اهل حق ، مسیحی، و یهودی در این استان در کنار هم زندگی آشتی آمیزی دارند.اکثریت مردم کرمانشاه به زبان کردی صحبت می‌کنند.
1-1- بیان مسئله
کلمه توریست از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط به مسافران طبقه اشراف پیوستند. از زمانی که مردم جامعه داراتر شده و عمرشان طولانی تر شد ، این امر ممکن و بدیهی شد که مردم طبقات پائین و متوسط جامعه که شغل ثابتی داشتند در سلامت و با اندوخته ای (پس اندازی) کافی بازنشسته شوند. اغلب توریست ها بیش از هر چیز به آب و هوا ، فرهنگ با طبیعت مقصد خود علاقمند هستند. ثروتمندان همیشه به مناطق دوردست سفر کرده اند، البته نه به صورت اتفاقی ، بلکه در نهایت به یک منظور خاص : برای دیدن ساختمان های معروف و آثار هنری دیگر. آموختن زبان های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت . توریسم سازمان یافته در حال حاضر یک بخش سه گانه / صنعت بسیار مهم در تمام جهان است. قسمت عمده اقتصاد ملی به شدت به توریسم وابسته است. گاهی اوقات واژه توریسم به صورت کنایه آمیز استفاده می شود. برای نشان دادن علاقه ای سطحی به جوامع و شگفتیهای طبیعی که توریست ها از آن دیدن می کنند.توریسم نیز ، مانند دیگر فعالیتهای اقتصادی زمانی پدید می آید که عناصر ضروری در کنار هم قرار گیرند و آن را پدید بیاورند.استان کرمانشاه با وسعتی در حدود 24434 کیلومتر مربع در میانه ضلع غربی کشور قرار گرفته است. این استان از شمال به استان کردستان ، از جنوب به استانهای لرستان و ایلام ، از شرق به استان همدان و از غرب به کشور عراق محدود شده است.
1-2- اهمیت و ضروت تحقیق
کرمانشاه یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور است که بیستون، هشتمین اثر ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو در این شهر تاریخی واقع شده‌است. اما گردشگری کرمانشاه تنها به یک یا دو اثر ختم نمی‌شود و تمامی استان کرمانشاه مملو از آثار تاریخی است. با این‌حال در بسیاری موارد هیچ تابلو راهنمایی برای هدایت گردشگران وجود ندارد و گردشگران در کرمانشاه گم می‌شوند.کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت ایران است و امروز عنوان کلانشهر را با خود همراه کرده‌است. این شهر دومین پایتخت ساسانیان بوده و به همین علت آثار تاریخی مهمی از جمله تاق‌بستان در این شهر واقع شده‌است. آثار تاریخی کرمانشاه به یک یا دو اثر ختم نمی‌شود و مجموعه‌ای از آثار باستانی از پیش از تاریخ گرفته تا دوره‌های تاریخی و اسلامی و حتی معاصر، این شهر و استان را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور بدل کرده‌است. با این‌حال گردشگران همواره در کرمانشاه سرگردان بوده و بیشتر اوقات موفق به دیدن آثار تاریخی این استان نمی‌شوند.

....
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017