موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word
عنوان :

مدیریت روابط عمومی

عنوان سفارش :
مدیریت روابط عمومی
تعداد صفحه :
16
قیمت :
9000 تومان

خلاصه مطالب مدیریت روابط عمومی

آشنایی با تئوری های مدیریت

از مدیریت تعاریف گوناگونی ارائه شده است،ولی آنچه که از همه این تعاریف بر می آید ، این که مدیر به عنوان هدایت کننده کل سازمان ، مسئول هر گونه موفقیت یا ناکامی سازمان است ، او باید بستر اجتماعی حرکت سازمان خود را بشناسد ، عوامل پیش برنده و عوامل بازدارنده محیطی ،اعم از بین المللی ، منطقه ای و کشوری را بررسی کند. بر دولت ، قوانین ، مقررات ، فرهنگ ، اخلاق و ارزش های اجتماعی ، تولید کنندگان مواد اولیه ، نخبگان جامعه ، نفوذگران ، افراد دخیل در تصمیمات حساس و حیاتی آگاهی و حداقل نفوذ لازم را داشته باشد، او باید کنترل کافی را بر سازمان و زیر مجموعه های خود داشته باشد تا آنها را به صورت فعال و کارآمد به سوی هدفی که در پیش گرفته است رهنمون شود.مدیریت، موضوع قرن اخیر حیات بشر نیست ، بلکه به نظر می رسد از بدو تشکیل گروه اجتماع در جهان، شکل گرفته است . هرگاه بیش از یک نفر دور هم جمع شوند، تبیین هدف ، تشریح مسیر(استراتژی) و برانگیختن آنان به فعالیت کارآمد و سازگار کردن آنها با هم و در عین حال حرکت دادن آنان ، مستلزم داشتن رهبر و یا مدیر است .

کلاسیک ها

«تیلور» در سال 1895 با هدف افزایش تولید و کارایی با استفاده از دو مکانیزم زمان سنجی (Timestudy) وحرکت سنجی(Motionstudy)به چیزی به نام استاندارد کار رسید و گفت ما باید هم استاندارد «کار»داشته باشیم وهم استاندارد «محیط کار».رفتار وظیفه گرایانه تیلور بزودی منجر به اعتصاب ها و درگیری های کارگری شد ، چرا که به عواملی چون احساسات و عواطف انسانی توجهی نداشت .او استانداردی را توصیف کرد که فکر می کرد در همه شرایط پاسخگوست ، در حالی که چنین نیست و دیگر این که او فکر می کرد که «پول» برای انسان ها همه چیز است و تنها عامل انگیزشی افراد است ولی مطالعات دانشمندان خلاف این نظریه را ثابت کرد .

نئوکلاسیک ها

به دنبال مشکلاتی که در اثر سبک مدیریت تیلور در محیط های کارگری پیدا شد ، شرکت وسترن الکتریک از التون مایو ، استاد دانشگاه هاروارد دعوت کرد تا به منظور افزایش کارآیی کارکنان تحقیقی در این کارخانه انجام دهد . در این تحقیق چون به انسان و رفتار او توجه شده است ، از آنها به عنوان مکتب روابط انسانی نیز نام می برند .در این مطالعات ، التومایو دریافت که اگر طرز تلقی افراد را نسبت به خودشان عوض کنیم ، روی کارآیی اثر می گذارد و آنها که فکر کنند بهترین نیروی کارخانه هستند ، بهتر کار خواهند کرد . مدیران ، چه بخواهند و چه نخواهند ، گروه های غیررسمی در سازمان شکل می گیرد.این مکتب ، در زمان تیلور که فردی سخت «وظیفه گرا » بود ، به صورت خشک و علمی با کارکنان رفتار می کرد ، بهترین جانشین نظریه او قلمداد می شد و به سرعت در سازمان ها و ادارات شیوع یافت و به یک نهضت در روابط انسانی سازمان ها منجر شد .

نظریه اقتصادی وضعی (Contingency/Situational Theory)

تئوری های اقتضایی ، به انسان ، گروه ، استاندارد کار و موقعیت های مختلف توجه دارد و مدل ها و الگو ها ی مناسب نیز ارائه می دهد،از نظر این تئوری از یک مدل در تمام شرایط ، موقعیت ها ، زمان ها ، مکان ها نمی توان استفاده کرد .بلکه حسب شرایط مختلف باید مدل های مختلف را به کار گرفت .لذا در این تئوری تصمیم گیری ، رفتار و کنترل مورد بحث قرار می گیرد.نظریه اقتضایی در واقع جزو نظریه ها تجویزی است . یعنی راه حل اولیه می دهد ، ولی نظریه تیلور، روابط انسانی و سیستمی ، همه توصیفی است یعنی وضعیت را تعریف می کنند. تئوری های توصیفی بینش دهنده اند،ولی تئوری های تجویزی ، مدل ارائه می کنند.

سبک مدیران (Style)

برای این که سبک مدیران را تعریف کنیم ، ابتدا محورهای افقی و عمودی را تعریف کنیم ، محور عمودی میزان توجه مدیران را به رابطه نشان می دهد (رابطه گرایی) هر چقدر به سمت بالا حرکت می کنیم ،میزان رابطه گرایی در مدیران بسیار بالا است و هر چقدر به طرف پایین حرکت کنیم ،مدیران با رابطه گرایی کمتر قرار دارند .محور افقی ، و میزان تمایل به وظیفه را نشان می دهد ، چقدر به سمت راست حرکت می کنیم ، مدیران با وظیفه گرایی بالا قرار دارند ، در این تئوری اصولاً مدیران به دو دسته تقسیم شده اند ،1- مدیرانی که برای رابطه گرایی ارزش بیشتری قائلند ،2-مدیرانی که برای وظیفه گرایی ارزش بیشتری قائلند .

نظریه نقش ها

هنری مینتزبرگ و آدیزس دو تن از دانشمندان هستند که بر اساس مطالعات خود وظایف و نقش خاصی برای مدیران قایل شدند، آدیزس، عمده ترین وظیفه یک مدیر را وظیفه ترکیبی یا هماهنگی او می داند و بیان می کند که هماهنگی بین اهداف سازمانی هدف فردی و حساس ترین و سنگین ترین وظیفه یک مدیر است. مینتزبرگ ، بر اساس مطالعات خود ، ده نقش برای مدیران قائل می شود. و بر اساس طبقع بندی سنتی وظایف مدیران یعنی برنامه ریزی ، سازمان دهی ، کار گزینی و ... عمل نمی کنند. بلکه ،آنها ده وظیفه زیر را بر عهده می گیرند.

تحقیقهای مشابه
پروژه مدیریت بازرگانی بررسی تاثیر روابط روانی کارکنان بر کارایی آنان در سازمان
73 صفحه - 54000 تومان
کار آماری بررسی شناسایی تأثیرگذاری مدیریت روابط مشتری بر کیفیت عملکرد بانک سرمایه
17 صفحه - 105000 تومان
کتابخانه دانشگاهی خط مشی سازمانی نقش روابط عمومی در برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت
16 صفحه - 9000 تومان
نقش روابط عمومی در کتابخانه دانشگاه مشهد
20 صفحه - 10500 تومان
کارورزی روابط عمومی وزارت ارشاد اسلامی تاثیرات فرهنگی خاتم انبیاء وزارت ارشاد بر روی مخاطبان
19 صفحه - 12000 تومان
اصول سرپرستی روابط عمومی در ایران
30 صفحه - 10500 تومان
ارتباطات انسانی چگونه در بهبود عملکرد روابط عمومی ها مؤثر واقع می شود
5 صفحه - 6000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09385735506 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2024 - 2007