جمعه 15 آذر 1398
بازدید امروز : 8110 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ
تحویل در محیط : word
عنوان :

مدیریت روابط عمومی

عنوان سفارش :
مدیریت روابط عمومی
تعداد صفحه :
16
قیمت :
3000 تومان

خلاصه مطالب مدیریت روابط عمومی

آشنایی با تئوری های مدیریت

از مدیریت تعاریف گوناگونی ارائه شده است،ولی آنچه که از همه این تعاریف بر می آید ، این که مدیر به عنوان هدایت کننده کل سازمان ، مسئول هر گونه موفقیت یا ناکامی سازمان است ، او باید بستر اجتماعی حرکت سازمان خود را بشناسد ، عوامل پیش برنده و عوامل بازدارنده محیطی ،اعم از بین المللی ، منطقه ای و کشوری را بررسی کند. بر دولت ، قوانین ، مقررات ، فرهنگ ، اخلاق و ارزش های اجتماعی ، تولید کنندگان مواد اولیه ، نخبگان جامعه ، نفوذگران ، افراد دخیل در تصمیمات حساس و حیاتی آگاهی و حداقل نفوذ لازم را داشته باشد، او باید کنترل کافی را بر سازمان و زیر مجموعه های خود داشته باشد تا آنها را به صورت فعال و کارآمد به سوی هدفی که در پیش گرفته است رهنمون شود.مدیریت، موضوع قرن اخیر حیات بشر نیست ، بلکه به نظر می رسد از بدو تشکیل گروه اجتماع در جهان، شکل گرفته است . هرگاه بیش از یک نفر دور هم جمع شوند، تبیین هدف ، تشریح مسیر(استراتژی) و برانگیختن آنان به فعالیت کارآمد و سازگار کردن آنها با هم و در عین حال حرکت دادن آنان ، مستلزم داشتن رهبر و یا مدیر است .

کلاسیک ها

«تیلور» در سال 1895 با هدف افزایش تولید و کارایی با استفاده از دو مکانیزم زمان سنجی (Timestudy) وحرکت سنجی(Motionstudy)به چیزی به نام استاندارد کار رسید و گفت ما باید هم استاندارد «کار»داشته باشیم وهم استاندارد «محیط کار».رفتار وظیفه گرایانه تیلور بزودی منجر به اعتصاب ها و درگیری های کارگری شد ، چرا که به عواملی چون احساسات و عواطف انسانی توجهی نداشت .او استانداردی را توصیف کرد که فکر می کرد در همه شرایط پاسخگوست ، در حالی که چنین نیست و دیگر این که او فکر می کرد که «پول» برای انسان ها همه چیز است و تنها عامل انگیزشی افراد است ولی مطالعات دانشمندان خلاف این نظریه را ثابت کرد .

نئوکلاسیک ها

به دنبال مشکلاتی که در اثر سبک مدیریت تیلور در محیط های کارگری پیدا شد ، شرکت وسترن الکتریک از التون مایو ، استاد دانشگاه هاروارد دعوت کرد تا به منظور افزایش کارآیی کارکنان تحقیقی در این کارخانه انجام دهد . در این تحقیق چون به انسان و رفتار او توجه شده است ، از آنها به عنوان مکتب روابط انسانی نیز نام می برند .در این مطالعات ، التومایو دریافت که اگر طرز تلقی افراد را نسبت به خودشان عوض کنیم ، روی کارآیی اثر می گذارد و آنها که فکر کنند بهترین نیروی کارخانه هستند ، بهتر کار خواهند کرد . مدیران ، چه بخواهند و چه نخواهند ، گروه های غیررسمی در سازمان شکل می گیرد.این مکتب ، در زمان تیلور که فردی سخت «وظیفه گرا » بود ، به صورت خشک و علمی با کارکنان رفتار می کرد ، بهترین جانشین نظریه او قلمداد می شد و به سرعت در سازمان ها و ادارات شیوع یافت و به یک نهضت در روابط انسانی سازمان ها منجر شد .

نظریه اقتصادی وضعی (Contingency/Situational Theory)

تئوری های اقتضایی ، به انسان ، گروه ، استاندارد کار و موقعیت های مختلف توجه دارد و مدل ها و الگو ها ی مناسب نیز ارائه می دهد،از نظر این تئوری از یک مدل در تمام شرایط ، موقعیت ها ، زمان ها ، مکان ها نمی توان استفاده کرد .بلکه حسب شرایط مختلف باید مدل های مختلف را به کار گرفت .لذا در این تئوری تصمیم گیری ، رفتار و کنترل مورد بحث قرار می گیرد.نظریه اقتضایی در واقع جزو نظریه ها تجویزی است . یعنی راه حل اولیه می دهد ، ولی نظریه تیلور، روابط انسانی و سیستمی ، همه توصیفی است یعنی وضعیت را تعریف می کنند. تئوری های توصیفی بینش دهنده اند،ولی تئوری های تجویزی ، مدل ارائه می کنند.

سبک مدیران (Style)

برای این که سبک مدیران را تعریف کنیم ، ابتدا محورهای افقی و عمودی را تعریف کنیم ، محور عمودی میزان توجه مدیران را به رابطه نشان می دهد (رابطه گرایی) هر چقدر به سمت بالا حرکت می کنیم ،میزان رابطه گرایی در مدیران بسیار بالا است و هر چقدر به طرف پایین حرکت کنیم ،مدیران با رابطه گرایی کمتر قرار دارند .محور افقی ، و میزان تمایل به وظیفه را نشان می دهد ، چقدر به سمت راست حرکت می کنیم ، مدیران با وظیفه گرایی بالا قرار دارند ، در این تئوری اصولاً مدیران به دو دسته تقسیم شده اند ،1- مدیرانی که برای رابطه گرایی ارزش بیشتری قائلند ،2-مدیرانی که برای وظیفه گرایی ارزش بیشتری قائلند .

نظریه نقش ها

هنری مینتزبرگ و آدیزس دو تن از دانشمندان هستند که بر اساس مطالعات خود وظایف و نقش خاصی برای مدیران قایل شدند، آدیزس، عمده ترین وظیفه یک مدیر را وظیفه ترکیبی یا هماهنگی او می داند و بیان می کند که هماهنگی بین اهداف سازمانی هدف فردی و حساس ترین و سنگین ترین وظیفه یک مدیر است. مینتزبرگ ، بر اساس مطالعات خود ، ده نقش برای مدیران قائل می شود. و بر اساس طبقع بندی سنتی وظایف مدیران یعنی برنامه ریزی ، سازمان دهی ، کار گزینی و ... عمل نمی کنند. بلکه ،آنها ده وظیفه زیر را بر عهده می گیرند.

تحقیقهای مشابه
پروژه مدیریت بازرگانی بررسی تاثیر روابط روانی کارکنان بر کارایی آنان در سازمان
73 صفحه - 18000 تومان
کار آماری بررسی شناسایی تأثیرگذاری مدیریت روابط مشتری بر کیفیت عملکرد بانک سرمایه
17 صفحه - 35000 تومان
تحقق بخشی مزیت رقابتی مدیریت روابط کارکنان با استفاده از فن آوری اطلاعات
17 صفحه - 2500 تومان
کتابخانه دانشگاهی خط مشی سازمانی نقش روابط عمومی در برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت
16 صفحه - 3000 تومان
نقش روابط عمومی در کتابخانه دانشگاه مشهد
20 صفحه - 3500 تومان
کارورزی روابط عمومی وزارت ارشاد اسلامی تاثیرات فرهنگی خاتم انبیاء وزارت ارشاد بر روی مخاطبان
19 صفحه - 4000 تومان
اصول سرپرستی روابط عمومی در ایران
30 صفحه - 3500 تومان
ارتباطات انسانی چگونه در بهبود عملکرد روابط عمومی ها مؤثر واقع می شود
5 صفحه - 2000 تومان
نقش روابط عمومی در کتابخانه دانشگاه
20 صفحه - 3000 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007