چهارشنبه 21 آذر 1397
بازدید امروز : 5242 نفر

موضوع : اهل بیت از دیدگاه سنت
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
اهل بیت از دیدگاه سنت
تعداد صفحه :
12
قیمت :
1500 تومان

اهل بیت و اصحاب پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم- به خاطر خود پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم- و چون در اسلام پیشگام بود و جهاد کرده ‌اند مورد احترام و بزرگداشت هستند.
پس دلیل اهل سنت پیامبر خدا پیشوای اهل بیت است. و اهل سنت از پیامبر خدا امام و پیشوای همه بشریت پیروی می‌ کنند و ایشان -صلى الله عليه وآله وسلم- الگوی اهل سنت است. سیّد و سرور بشر از دیدگاه اهل سنت رسول خداست.
کسی كه در روز قیامت شفاعت می‌کند از دیدگاه اهل سنت پیامبر خدا -صلى الله عليه وآله وسلم- است.
صاحب پرچم حمد و ستایش از نظر اهل سنت پیامبر خدا -صلى الله عليه وآله وسلم- است.
صاحب مقام محمود از دیدگاه اهل سنت پیامبر خدا -صلى الله عليه وآله وسلم- است.
صاحب حوض از دیدگاه اهل سنت پیامبر خدا است. صاحب مقام والا در بهشت از نظر اهل سنت پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم- است. و اهل سنت تأکید می ‌کنند که خدا را جز از طریق پیامبر خدا -صلى الله عليه وآله وسلم- نمی ‌توان شناخت.
و تأکید می ‌کنند که قرآن کریم کلام خداست که پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم-آن را به مردم رسانده است. و بر این باورند که عبادت خدا باید طبق شریعت پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم- انجام شود.
پس سخن پیامبر خدا -صلى الله عليه وآله وسلم- بر مردم حجت است، و همچنین اسما و صفات خدا از طریق پیامبر شناخته می ‌شوند. و تقرّب به خدا و عبادت پروردگار جز طبق شریعت پیامبر خدا -صلى الله عليه وآله وسلم- درست و کامل انجام نمی‌شود، پس ما اهل سنت خدا را همانگونه پرستش می ‌کنیم که پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم- خدا را می ‌پرستیده است؛ زیرا که پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم- امام پرهیزگاران و سرور عابدان و الگوی آنهاست، پس ما طبق رهنمود او در عبادت گام برمی‌داریم، و عبادتی تازه که پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم- انجام نداده از سوی خود پدید نمی ‌آوریم چون هر عبادتی که پیامبر خدا -صلى الله عليه وآله وسلم- به آن فرمان نداده مردود و بدعت است، و در داستان سه نفری که از عبادت پیامبر -صلى الله عليه وآله وسلم- پرسیدند آمده است که گفتند:
این پیامبر خداست، خداوند گناهان او را بخشیده است، و ما باید در عبادت بکوشیم، سپس به عبادت‌های موجود نگاه کردند و تصمیم گرفتند بدان همیشه پایبند باشند و بر آن بیافزایند، نفر اوّل گفت که تمام شب را به عبادت می‌گذرانم و نمی‌خوابم، و دوّمی گفت: تمام عمر روزه می‌گیرم، و سوّمی گفت: اصلاً ازدواج نمی‌کنم تا همیشه خدا را عبادت کنم ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007