تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
دوشنبه 28 اسفند 1396
بازدید امروز : 1123 نفر

موضوع : ایران مقتدر جمعیت 150 میلیونی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
ایران مقتدر جمعیت 150 میلیونی.docx
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه:
نگاه کلان راهبردي و همه جانبه به مسائل کشور و تنظيم فهرست نقاط قوت وضعف نظام آخرين مطالبه رهبر انقلاب از نخبگان حوزوي و دانشگاهي در ديدار اخير خود با کارگزاران نظام است. رويکرد متفاوت ايشان به مسائل کلان و بيان فهرستي از نقاط ضعف و قوت نظام را شايد بتوان نقطه عطفي در پرداختن نخبگان به مسائل کشور در فضاي عمومي دانست.
ايشان در تبيين اين نگاه فرمودند: «من با يک نگاه ديگري مسائل کلي کشور را مطرح ميکنم، و اين براي ما مهم است. چرا مهم است؟ اولاً اطلاع از وضع کلي کشور و اينکه ما کجا قرار داريم، به کجا رسيده‌ايم، از کدام طرف بايد برويم، خيلي مهم است، هميشه مهم است؛ ليکن امروز بالخصوص اهميت بيشتري دارد و شايد بشود گفت به خاطر اوضاعي که بر دنيا حاکم است، اهميت مضاعفي دارد.خب، در يک چنين شرائطي، ما بايد خودمان را يک بازشناسي بکنيم، ببينيم ما در چه وضعي هستيم. البته در اين نگاه کلي بايستي واقع‌بينانه نگاه کنيم؛ خودمان را نبايستي دچار خطا کنيم؛ يکسونگري نکنيم. ما نقاط مثبتي داريم، نقاط منفي‌اي هم داريم؛ هر دو را ببينيم.»
و همين سخنان بهانه‌اي شد براي انتشار سلسله مطالبي با رويکرد نقاط ضعف و قوت نظام و آنکه کجا بوده‌ايم، کجا ايستاده‌ايم و به کجا مي‌رويم؟ مقام معظم رهبري در ديدار اخيرشان با مسئولان نظام نسبت به استمرار سياست‌هاي سال‌هاي گذشته در حوزه جمعيت موضع گرفتند و از مطلوب بودن جمعيت 150 ميليون نفري براي کشور سخن به ميان آوردند.با توجه به حساسيت‌هايي که نسبت به اين موضوع وجود دارد، ممکن است برخي از افراد به صورت علني و يا غيرعلني نسبت به اين فرمايشات موضع‌گيري کنند، بنابراين، در اينجا تلاش شده است با برخي از توضيحات، درستي اين سخنان تبيين و بيان شود که ظرفيت مطلوب کشور براي افزايش جمعيت حتي فراتر از 150 ميليون نفر است و نه تنها جاي نگراني از افزايش جمعيت نيست بلکه روند رو به رشد کشور در زمينه هاي مختلف علمي و فناوري و اقتصادي نشان دهنده‌ي نياز کشور به افزايش جمعيت و از همه مهم‌تر جلوگيري از متوقف شدن رشد جمعيت و سالخوردگي جمعيت است.
1- کشور پهناور ايران به لحاظ اقليمي داراي ظرفيت¬ بالايي براي جمعيت است؛ برخلاف تصور عمومي جامعه، ايران به لحاظ سرزمين‌هاي زيستي رتبه بالايي را داراست. در حالي که ايران با وسعت 1.6 ميليون کيلومتر مربع در رتبه 18 کشورهاي جهان قرار دارد، به لحاظ سرزمين¬هاي زيستي با حدود 616 هزار کيلومتر مربع در رتبه 15 کشورهاي دنيا قرار دارد.
تراکم جمعيتي ايران با جمعيت 75 ميليون نفر در حدود 50 نفر در کيلومتر مربع است. اين در حالي است که به نسبت اکثر کشورهاي منطقه و جهان تراکم پاييني است و از آن مهم تر تراکم زيستي کشور در حدود 116 نفر در کيلومتر مربع است که باز هم به نسبت اکثر کشورهاي جهان در رتبه‌ي بسيار پاييني قرار دارد.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007