موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : گزارش کارآموزی در امور اراضی وابسته به جهاد کشاورزی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
گزارش کارآموزی در امور اراضی وابسته به جهاد کشاورزی
تعداد صفحه :
27
قیمت :
15000 تومان

فهرست عناوین
- مقدمه
- تاریخچه تحولات جهاد سازندگی
- دوران ادغام
- پیشینه تشکیلات دولت در بخش کشاورزی
- اهم وظایف سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
- دستگاههای وابسته به سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان
- معاونت ها و مدیریت های سازمان جهاد سازندگی کشاورزی استان گیلان
- مدیریت امور اراضی
- مدیریت آب و خاک
- مدیریت حفظ نباتات
- اهم اقدامات و مسئولیتهای اجرایی
- مدیریت طرح و برنامه ریزی
مقدمه
جهاد کشاورزی استان گیلان دارای زیر مجموعه های زیادی است ،که یکی از این زیر مجموعه ها امور اراضی می باشد. امور اراضی استان یکی از ادارات بسیار مهم و فعال در سطح استان مورد توجه است.این اداره دارای یک ساختمان سه طبقه که در هر طبقه چندین اتاق برای فعالیت کارمندان وکارگران اداره می باشد. اموراراضی نیز خود از بخشهایی تشکیل شده است، که هر بخش وظایف مخصوص و حساس به خود را انجام می دهد. اگر چه وظایف این بخش ها متفاوت است اما در نهایت به یکدیگر وابسته هستند.
این جانب که دوره کار آموزی خود را در این اداره گذراندم در قسمت دبیر خانه مشغول به خدمت بوده ام. در این بخش کارهایی از قبیل تایپ نامه ها، ثبت نامه ها وتنظیم پرونده های مربوط به هر یک از شهرستانهای استان گیلان انجام می شد. تنظیم پرونده ها بر اساس نام شهرستان گروه بندی شده که پرونده های مربوط به هر شهرستان در چند جلد قرار گرفته است.محتویات این پرونده ها که اساسا نامه های ثبت شده و طرح های پیشنهادی از جانب افراد می باشند،بر اساس تاریخ ثبت و شماره پرونده تنظیم گردیده اند، که روزانه با مراجعه افراد مختلف به این بخش از اداره برای ثبت دارایی خود و نگهداری نسخه ای از آن در یک مکان قانونی و مشخص باید پرونده ها نیز بروز شود تا نظم آن ها برقرار باشد.
تاریخچه تحولات جهاد سازندگی
جهاد سازندگی در 27 خرداد سال 1358 با فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی ( ره ) در جهت مبارزه با فقر و محرومیت به جا مانده ار رژیم ستم شاهی ، توسعه و عمران روستایی ، رشد وگسترش کشاورزی و حرکت به سمت استقلال و خودکفایی کشور تشکیل گردید . در پی صدور فرمان حضرت امام ( ره ) جمعی از جوانان مسلمان و متعهد و برومند ایران اسلامی به قصد قربت و جهت خدمت به قشر مستضعف و محروم روستا ها به پا خاستند و بدین سان این نهاد انقلابی از متن توده های میلیونی مردم مسلمان شکل گرفت . پس از فرمان امام ( ره ) جهاد با دو حرکت و هدف اصلی در سازندگی کشور قدم برداشت :
رفع محرومیت از روستا هایی که از ساده ترین امکانات رفاهی نیز محروم بودند . تأمین درآمد کافی و ایجاد اشتغال در روستا ها و نهایتا رشد و شکوفایی کشاورزی و خودکفایی کشور . اساسنامه طرح جهاد سازندگی روستا ها در تاریخ 27/3/1358 به نام نهاد جهاد سازندگی و تشکیل شورای عالی جهاد سازندگی در تاریخ 27/6/1358 تصویب شد که هدف بسیج امکانات و استعداد های مردم و دولت برای همکاری در امور تهیه و اجرای موثر و سریع طرح های سازندگی و احیای جامعه در کلیه ابعاد معنوی و مادی آن با توجه و تأکید بر نیاز های روستا ها و نقاط دور افتاده مملکت بود .
در سال 27/6/1358 نهاد جهاد کشاورزی تبئیل به وزارت جهاد سازندگی شد و در سال 1367 قانون اداری ، مالی ، استخدامی و تشکیلاتی وزارت جهاد سازندگی به تصویب رسید و در مهر ماه سال 1369 قانون تفکیک وظایف میان وزارتین کشاورزی و جهاد سازندگی مصوب شد که پس از واگذاری وظایف جدید و پیوست سازمان ها و موسسات مربوط به جهاد سازندگی و تصویب تشکیلات اجمالی ، تشکیلات وزارت جهاد سازندگی شامل : دفتر وزارتی ، دفتر امور بین الملل ، اداره کل روابط عمومی ، دفتر حراست ، دفتر همکاری های اقتصادی ، مرکز تحقیقات و بررسی مسائل روستایی ، اداره کل هماهنگی امور استان ها و سازمان های وابسته ، مدیریت آموزش عقیدتی ، معاونت اداری و مالی ، معاونت طرح و برنامه ریزی ، معاونت آموزش و تحقیقات ، معاونت امور مجلس و حقوقی ، معاونت آبخیز داری ، معاونت عمران و صنایع روستایی ، معاونت ترویج و مشارکت مردمی ، معاونت امور دام و سازمان ها و شرکت های وابسته به آن ، سازمان جنگل ها و مراتع کشور ، سازمان دامپزشکی ، سازمان امور عشایر ایران ، شرکت سهامی شیلات ایران ، شرکت سهامی گوشت کشور ، شرکت خدمات پشتیبانی جهاد ، شرکت تولید و توزیع علوفه ، شرکت خدمات و مهندسی جهاد ، شرکت سهامی صنایع شیر ایران ، شرکت سهامی طیور ایران و صندوق معذوریت از کار و از کار افتادگی بود . ..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007