موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : پروژه بررسی حقوق آپارتمانها.docx
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
پروژه بررسی حقوق آپارتمانها
تعداد صفحه :
46
قیمت :
8000 تومان

فهرست مطالب
عنوان صفحه
فصل اول
چکیده
مقدمه
بیان مسئله
اهمیت و ضرورت تحقیق
اهداف تحقیق
روش تحقیق
ابزار جمع آوری اطلاعات
فصل دوم
تعريف آپارتمان
فرهنگ آپارتمان نشيني چيست ؟
اماره های اشتراك و اختصاص
مالكیت سقف و كف دیوارها
مالكیت پله ها
حدود اختیارات مالك در بخش های اختصاصی
تصرف و اداره بخش های مشترك
حقوق و تكالیف خریدار آپارتمان
حقوق و تكالیف آپارتمان نشینان در جامعه امروز
نحوه محاسبه شارژ در مجتمعهای مسکونی
نگهداری از حیوانات خانگی
قراردادى بين ساكنان آپارتمان
حقوق آپارتمان نشینی از منظر قوانین جاری کشور
حقوق و فرهنگ همسایه داری از منظراسلام
فصل سوم
علل افت فرهنگ آپارتمان نشيني
عوامل ارتقاءفرهنگ آپارتمان نشيني
فرهنگ آپارتمان نشيني رعايت نمي شود
نتیجه گیری
منابع
  چکیده
دیگر آپارتمان نماد تهران بزرگ نیست بلكه در همه جای ایران شاهد تكوین و گسترش ساختمان های عمودی هستیم، و لیكن متاسفانه به همان سرعت كه آپارتمان ها گسترش می یابند، فرهنگ آپارتمان نشینی رشد نمی كند. صدها هزار نفر از مردم در آپارتمان ها و مجتمع های مسكونی كوچك و بزرگ سكنی گزیده اند، اما تنها تعداد اندكی از آن ها از قوانین آپارتمان نشینی اطلاع دارند كه نتیجه این عدم اطلاع، كاهش سطح فرهنگ زندگی آپارتمانی می شود و همین امر منتج به افزایش حجم شكایت ها و اختلافات میان همسایه ها می گردد.
مقدمه
سالهای گذشته ، مردم جامعه ما در خانه های مستقل حیاط دار زندگی می کردند و لذا به راحتی می توانستند آن گونه که می خواهند زندگی کنند. آنها قادر بودند با صدای بلند صحبت کنند ،در هر زمان از شبانه روز رفت و آمد داشته باشند و بچه ها آزاد بودند در اين خانه ها با صدای بلند فریاد بزنند و بازی کنند و سروصدای تلویزیون و راديو و ضبط خويش راتا آن حد که تمايل دارند بلند کنند. اما با گذر زمان جمع زيادی از مردم در آپارتمان ها ساکن شده اند و متاسفانه بدون اينکه از آموزش های لازم برای زندگی آپارتمان نشينی برخوردار شوند و رفتارهای خود را برای چنين زندگی جمعی تغيير دهند ، مجبور شده اند که در کنار يکديگر در چنين محيط های جمعی زندگی کنند. و همين امر سبب گرديده است که بعضی از آپارتمان ها به محيطی نامناسب برای زندگی تبديل شوند . امروزه محيط بعضی از آپارتمان ها به مکان های آزار دهنده ای تبديل شده اند که تاثيات نامطلوبی بر سلامتی جسم وروان ساکنين آنها می گذارد.لذا بداخلاقی در بين ساکنين در حال افزايش است که اين سبب می شود سلامت جسمی و روانی افراد به خطر افتد و جالب است بدانيم بسیاری از رفتارها ناخواسته و بدون غرض انجام می شود ، اما در اثر جهل پديد می آيد و تاثيرات خود را می گذارد .
تعريف آپارتمان
در قانون از آپارتمان تعريفى به عمل نيامده است ولى در اصطلاح مى توان گفت: آپارتمان عبارت است از يك واحد مستقل در ساختمان چند طبقه كه از آن براى سكونت يا جهت كسب و پيشه استفاده مى شود. مالكيت در آپارتمان ها شامل دو قسمت است:
۱ـ مالكيت اختصاصى
۲ـ مالكيت مشترك
در این مقال سعی بر آن شده تا ابتدا مرز میان حریم خصوصی و عمومی مشخص شود و پس از آن قواعد همسایگی و مسایل مربوط به زندگی آپارتمانی كه شیوع بیشتری در میان مردم دارند را بررسی می كنیم. مالكیت در آپارتمان دوگونه است: قسمت های اختصاصی و قسمت های مشاع. قسمت های اختصاصی، در سند مالكیت هر مالك مشخصا ثبت شده است و حق استیفاء از آن نیز تنها برعهده مالك آن می باشد «الناس مسلطون علی اموالهم»(قاعده تسلیط(
..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007