سه شنبه 9 خرداد 1396
بازدید امروز : 4052 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : پروژه رشته گردشگری و جهانگردی نقش شهرداری صومعه سرا در جهانگردی

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
پروژه رشته گردشگری و جهانگردی نقش شهرداری صومعه سرا در جهانگردی
تعداد صفحه :
97
قیمت :
8000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
عنوان صفحه
فصل اول : کلیات تحقیق 1
چکیده 2
مقدمه 3
1-1- بیان مسئله 5
1-2- اهمیت و ضروت تحقیق 7
1-3- فرضیه ها 11
فرضیه اصلی 11
فرضیه های فرعی 11
1-4- اهداف تحقیق 12
1-5- محدوده مورد مطالعه 13
الف ) قلمرو مکانی : 13
ب) قلمرو زمانی 13
1-6- جامعه آماری، حجم، نمونه، متغیرهای پژوهش 14
متغییر پژوهش 14
1-7- روش تحقیق و مراحل تحقیق 15
1-8- واژه هاو مفاهیم 15
شهرداری 15
جهانگرد 16
جهانگردی 16
1-9- کاربرد نتایج تحقیق 16
1-10- محدودیت ها و موانع تحقیق 17
فصل دوم :مبانی نظری تحقیق 18
2-1- تاریخچه جهانگردی گیلان 19
2-2- علل جهانگردی: 19
2-3- جاذبه های جهانگردی 21
2-3- اثرات جهانگردی و حضور توریست در شهرستان صومعه سرا 23
2-4- ارزیابی و نظارت بر سیاستگذاری جهانگردی: 26
2-5- علل عقب ماندگی صنعت جهانگردی 27
2-6- عوامل مهم در رونق جهانگردی 29
2-7- شهرستان صومعه سرا 31
2-8- نقش شهرداری صومعه سرادر شناساندن سازه های تاریخی و تاثیر آن در توسعه ی صنعت جهانگردی 39
2-9-معرفی منطقه ی مورد مطالعه 42
2-10-سازه های تاریخی 44
2-8- وضعیت کنونی گردشگری در شهرستان صومعه سرا 55
2-9- موانع و تنگناها جذی جانگرد در شهرستان صومعه سرا: 57
2-10- پیشنهادات اجرایی در جذب جهانگردی تاریخی شهرستان صومعه سرا 58
2-11- تالاب صومعه‌سرا قطب مهم گردشگری گیلان 66
2-12- زیر ساختهای گردشگری صومعه سرا توسعه می یابد 69
2-13- وظايف شهرداري ها درتامين زير ساخت هاي گردشگري شهري 70
2-14- جهانگردی و افزایش درآمد شهرستان صومعه سرا 70
2-15- نقش صنایع دستی شهرستان صومعه سرا در جذب جهانگرد 76
2-16- گردشگري و صنايع دستي دو بال توسعه اقتصاد و اشتغال 81
نتیجه گیری 87
منابع و ماخذ: 89
چکیده
شهرستان صومعه سرا علیرغم داشتن جاذبه های طبیعی و جاذبه های فرهنگی مانند آداب و رسوم ، سازه های تاریخی ، معماری روستایی و… نتوانسته جایگاه خود را نه تنها در سطح ملی، حتی در سطح منطقه ای و استانی پیدا کند. این امر موجب گشته است که این شهرستان برای گردشگران ناشناخته بماند. هدف از این مقا له بررسی و ارزیابی گردشگری فرهنگی پنج سازه و بنای تاریخی یعنی پل خشتی گوراب، پل گازروبار، حمام کسما، مناره بازار گسگر و ساختمان قدیمی آیت الله ضیابری و همچنین ارائه ی راهکارهایی برای توسعه صنعت توریسم در این شهرستان می باشد. در این پژوهش از روش کتابخانه ای و اسنادی و روش میدانی استفاده شده است . کلیه ی مدارک و اسناد و داده های مرتبط با موضوع از منابع معتبر بوده است. یافته های پژوهش بیانگر این بود که به رغم اینکه شهرستان صومعه سرا در مسیر کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب و نزدیکی ساخت با مرکز کشور، مرکز استان، منطقه ی آزاد تجاری صنعتی بندر انزلی و گمرکات استان و…است و با وجود جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی که در این شهرستان وجود دارد، این شهرستان در هاله ای از گمنامی و خاموشی فرو رفته است و گردشگران از این شهرستان تنها به عنوان یک مسیر گذری و عبوری استفاده می کنند. بنابراین برای توسعه ی گردشگری شهرستان صومعه سرا اقدامات مدیریتی کارا و برنامه ریزی مدون و صحیح ضروری به نظر می رسد.هدف اصلی از نگارش این مقاله تبیین و تحلیل جایگاه و نقش شهرداری صومعه سرا در ارتقاء بازاریابی گردشگری می باشد .که علاوه بر آشنا کردن جهانگردان با صنعت توریسم در صومعه سرا، نقش مهمی در اشتغال زایی در این منطقه دارد. در این پژوهش با استفاده از روش های تحلیلی و جمع آوری داده ها و اطلاعات از طریق مطالعات و پیمایش میدانی پرسشنامه از گروههای هدف (شهرداری و اقشار جامعه)اوضاع و شرایط خدمات رسانی در گسترش گردشگری بررسی گردیده، سپس با توجه به نتایج به دست آمده شهرداری صومعه سرا به عنوان یک نهاد مدنی ، محلی ، عمومی وغیر انتفاعی که مابین عرصه اجتماعی و دولتی فعالیت می نماید و با توجه به نقاط قوت و فرصت در راستای مدیریت بهینه همواره در صدد ارتقاء خدمات رسانی به نیاز های عمومی و منافع اجتماعی بر می آید.
کلمات کلیدی : شهرداری, گردشگری, بازاریابی, منطقه ای, ملی وفراملی, سازمان‌دهی
مقدمه
شهرستان صومعه سرا از شهرستان‌هایی است که در غرب گیلان واقع شده واز شمال به انزلی و از جنوب شهرستان فومن و از شرق به شهرستانهای رشت و شفت و از غرب به شهرستانهای ماسال ورضوانشهر محدود است.شهرستان صومعه سرا با وسعتی حدود ۶۳۳ کیلومتر مربع و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری دارای سه بخش مرکزی، تولمات، میرزاکوچک جنگلی و هفت دهستان کسما، طاهر گوراب، ضیابر، هندخاله، لیفشاگرد، گوراب زرمیخ، مرکیه، و سه شهر صومعه سرا، مرجغل، گوراب زرمیخ و یکصد و پنجاه و دو روستا می‌باشد. عرض جغرافیایی شهرستان سی و هفت درجه و هجده دقیقه و طول جغرافیایی چهل و نه در صد و هجده دقیقه‌است. مرکز شهرستان یعنی صومعه سرا در فاصلهٔ تقریبی بیست و سه کیلومتری مرکز استان قرار دارد. این شهرستان حدود ۱۴۵۰۰۰ نفر(سرشماری ۷۵)جمعیت داردکه رقمی حدود یک سوم آنها را جمعیت شهری و بقیه را ساکنان روستا تشکیل می‌دهند. ناهمواری‌ها، جلگه و دشت صومعه سرا از شمال به تالاب انزلی و جنگل‌های مناطق تالابی و از جنوب به دشت حاصلخیز و مزارع برنج فومن و در قسمت غرب به مناطق کوهپایه‌ای و جنگلی ماسال محدود است. قسمت بیشتر شهرستان در ناحیه جلگه‌ای قرار داشته و در بخش میرزاکوچک جنگلی ارتفاعاتی باحداکثر هزار و دویست متر ارتفاع که پوشیده از جنگل است دیده می‌شود که دو منطقه ییلاقی شهرستان به اسامی گندرجی و خونپارجی در همین ارتفاعات وجود دارد. صومعه سرا قبلا یکی از روستاهای بخش کسما و از توابع شهرستان فومن بشمار می‌رفت. در گذشته نسبت یه آبادیهای اطراف خود از اهمیت کمتری برخوردار بوده لیکن امروزه به دلیل داشتن موقعیت بهتر از آبادیهای دیگر پیشی گرفته و به صورت مرکز شهرستان از اعتبار برخوردار است. صومعه سرا شهر زیبائی است که میان کشتزارها و باغهای وسیع قرار گرفته‌است برنج و توتون از محصولات مهم صومعه سرا ست و در کنار آن پرورش کرم ابریشم و چایکاری رواج زیادی دارد. تا حدی که صومعه-سرا بعنوان مهد ابریشم قلمداد می¬شود .
شهرداری صومعه سرا در سال 1319 تاسیس شد و شهردار کنونی آن آقای حسین احمدی می باشد. و با توجه به اینکه امروزه در عصر حاضر گردشگری شهری به صورت یک مسأله و فعالیتی مهم در مدیریت شهری و توسعه محلی پایدار شهرها درآمده است، این فعالیت شهری تغییرات فضایی و کاربری های گسترده ای را برای شهرها بوجود آورده است. و این مسئولیت بر عهده شهرداری صومعه سرا می باشد.
  1-1- بیان مسئله
گردشگری یکی از صنعت های موثر و اقتصادی شناخته شده در جهان امروزی است و با سرمایه گذاری مناسب و توسعه زیرساخت ها می توان زمینه لازم برای رشد و توسعه اقتصادی کشور را فراهم کرد. صنعت گردشگری عامل مهمی در اشتغال، کارآفرینی، ایجاد شغل مکمل در کنار بیکاری‌های فعلی و شناساندن میراث ملی و طبیعی و ... در مناطق مختلف استان و کشور است.در ایران به ویژه در شهرستان صومعه سرا نقاط بسیار جذابی برای گردشگران وجود دارد و آب‌ وهوای آن نیز بسیار مناسب است و تنها با کمی سلیقه و توجه می‌توان از این نعمت که به وفور در گوشه ‌و کنار این مرز و بوم وجود دارد، بهره‌های مناسب برد. تنوع نژادی، ادیان گوناگون، گویش‌های متفاوت، جشن‌ها و بازی‌های محلی، مراسم آئینی و مذهبی، تنوع غذایی در کنار پوشش‌های متنوع بومی در واقع کلیدهای طلایی و البته کمتر مورد توجه قرار گرفته گردشگری صومعه سرا است.
محیط شهری به منزله فضای زندگی روزمره شهروندان ، هر روزه به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه در طول مسیر ادراک می گردد. از این رو محیط شهری می بایستی توانایی فراهم آوردن و تامین خدمات رفاهی به کلیه اقشار جامعه و گردشگران را دارا باشد. در این راستا امروزه توجه خاصی به نقش نهادهای مدیریتی و برنامه ریزی شهری (دولتی و خصوصی)در زمینه ارتقاء گردشگری در کشورهای مختلف معطوف گردیده است . بنابراین از طریق ساماندهی محیط شهری ، کلیه افراد جامعه امکان دسترسی به محیط و عناصر شهری و فعالیت در عرصه های متعدد زندگی را که حق طبیعی و لازمه حیات انسان می باشد خواهند داشت.از این رو اگر بتوان سفرهای هدفمندی را برای شهروندان طراحی کرد که هم آنها را با فرهنگ شهری آشنا کرده و هم سفر را نهادینه کند، این حرکت پیوسته می‌تواند به نهادینه کردن توریسم و زیرساخت‌های آن که در زمره بهبود توسعه شهری است بینجامد. پس از مدتی امید می رودکه به توسعه سفرها از درون شهرها به درون کشور رهنمون شده وحتی می توان امید داشت با بازایابی بهینه درصدد عرضه داشتن این محصولات در سطوح منطقه ای،ملی وفراملی برآید.

....
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017