جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 1807 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : پروژه رشته گرافیک تصویر سازی کتاب کودک داستان پیرزن و جوجه طلایی اش
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
پروژه رشته گرافیک تصویر سازی کتاب کودک داستان پیرزن و جوجه طلایی اش
تعداد صفحه :
34
قیمت :
5000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

چکیده :
رساله ی تحریر شده زیر درباره ی تصویر سازی کتاب «پیرزن و جوجه طلایی اش » نوشته ی صمد بهرنگی است. اساس این رساله تصویر سازی کتاب کودک می باشد و بر اساس تکنیک کولاژ و اکولین و چسب چوب انجام شده است.
در این رساله ابتدا به بررسی تصویر سازی کتابهای کودکان می پردازیم و اینکه در تصویر سازی کتاب کودکان باید چه نکاتی را مورد توجه قرار داد ؟ و مشخصات یک تصویر سازی خوب برای کودکان چیست؟
فهرست صفحه
1- مقدمه
2- تاریخچه تصویر سازی
3- تعریف تصویر سازی
4- عاملهای حسی - ادراکی در نقاشی کودکان
5- رنگها در تصویر سازی کتاب کودکان
6- مشخصات تصویر سازی برای کتاب کودک
7- نکات مهم در مورد نقاشی کودکان
8- اهداف ویژه از آموزش هنر برای کودکان
9- معرفی 2 تن از تصویر گران بزرگ جهان
10- بیو گرافی از صمد بهرنگی
11- گزارش پروژه عملی
12- موخره
13- فهرست منابع و مآخذ
مقدمه :
امروزه تصویر سازی یکی از ابزارهای ایجاد ارتباط با دنیای کودکان است. البته درست است که امروزه این فعالیت هنری را می توان به صورت کاملاً آزاد مورد نقد و بررسی قرار داد ، اما هدف کلی این فعالیت بیش از هر چیزی مصور سازی مفاهیم نوشتاری در ادبیات کودکان است. تصویر سازی می تواند ، زوایای پنهان و نا گفته متن را در مواردی از لحاظ بصری برای خواننده روشن کرده و یا اینکه فرآیند ایجاد تخیل را در ذهن کودک سریع کند.
تصویر سازی موجب جلب رضایت کودک از موضوع نوشتاری می شود و بدلیل اینکه روایاتی بصری است، خاطرات دیداری کودک را از متن داستان شکل داده و آن را تقویت می کند. تصویر سازی می تواند در تفهیم مفاهیم حقیقی داستان به کودک کمک کند.
نهایتاً اینکه تصویر سازی باعث تقویت قوه ی ابتکار و خلاقیت کودکان می شود.
تاریخچه تصویر سازی :
تصویر سازی در طول تاریخ چیزی جز روایت گری تصویری یا داستان پردازی تصویر نبوده است. اما شروع داستان سرایی به صورت مکتوب خود با آغاز تمدنهای اسطوره یی و پیدایش اشکال خطوط نوشتاری(که قدیمی ترین آنها خطوط تصویری مانند خط هیروگلیف مصری و خطوط میخی باستان از قبیل خط سومری و عیلامی) بوده است که به کمک آنها افسانه های اساطیری در کتیبه های سنگی و مهرها یا پاپیروس نوشته می شد. در خلال تمام آن تصاویر داستانهایی در مورد خلقت جهان و انسان ، نیروهای ما فوق طبیعی و از تولد و مرگ و جهان ماوراء موجود بود که در پلان های داستانی بهم مربوط می شدند.
«هنر تصویر سازی قبل از پیدایش خط (یعنی دوران قبل از تاریخ) در دوران پارینه سنگی و میان سنگی درنمونه هایی مثل نقاشی غارها ( مثل غارهای لاسکو و آلتامید و غار میر ملاس در لرستان) چیزی جز نقاشی نبوده است. در آن دوران نقوش در ارتباط با انتقال جادویی قدرتهای مرموز جهان طبیعت به درون زندگی جمعی انسانها در مواقع شکار برای سیطره بر قدرت حیوانات یا در مواقع دیگر به همراه مراسم و رقصهای آیینی به منظور چیرگی بر قدرتهای تخریب گر طبیعت یا ظاهر کردن باران و امثالهم ، به تصویر کشیده می شدند. سپس به تدریج در دوران نو سنگی با به وجود آمدن کشاورزی و دامپروری و ظهور هسته های اولیه زندگی اجتماعی انسان در شهرها توتم های افسانه ایی علامتها ی مقدس و حماسه ها شکل می گیرند و تصویر سازی ، ابزارهایی بیانی چنین حماسه هایی می شود. »
سپس با ظهور مذاهب و نزول کتب آسمانی ، از قرون میانه تصویر سازی داستانی به همراه متون کتابهای مقدس (مانند انجیل عهد عتیق و انجیل عهد جدید) وسیله ای می شود برای بازگو کردن روایات مذهبی (داستانهای پیامبران و مردمان هم عصر آنان) و تجسم چهره های قدیسین و فرشتگان و رویارویی نیروهای خیر و شر.
تعریف تصویر سازی :
«تعریف تصویر سازی (ILL ustration) ، مفهومی بسیار فراگیر در فلسفه هنر است تصویر سازی از یک فرآیند ذهنی صرف تا نمونه های ملموس و مشهود موجود در تولیدات هنری ، قابل تعریف است. بهترین نمونه خلق یک تصویر در ذهن مخاطب ، توسط شاعران در ادبیات منظوم به چشم می خورد. آنها از هر تصور ، تصویری ذهنی می آفرینند که همین تصاویر ذهنی، دست مایه اغلب هنرمندان برای آفرینش هنرهای تجسمی و دراماتیک است.
اکثر پرده های نقاشی ، مجسمه ها ، فیلمها ، تئاتر ها و ترکیبات موسیقی بر مبنای همین تفکر شکل می گیرد. چنانچه اگر نقاشی را ، مادر سنتی هنر تصویر سازی در طول تاریخ بدانیم ، هنر گرافیک را می بایست به واقع دایه ای بهتر از مادر ، درکمال بخشیدن به این هنر دانست که امروزه به عنوان اولین اولویت در به قاعده رسانیدن تصویر سازی در عالم علم و هنر ، مطرح است. »
........

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017