سه شنبه 9 خرداد 1396
بازدید امروز : 2515 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : بررسی نقش خانواده در گرایش دختران به دانشگاه - روش تحقیق

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
بررسی نقش خانواده در گرایش دختران به دانشگاه - روش تحقیق
تعداد صفحه :
22
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
بیان مسئله
اهمیت و ضرورت تحقیق
اهداف تحقیق
فرضیات تحقیق
متغییر های تحقیق
تعریف نظری موضوع :
تعریف خانواده :
پیشینه نظری تحقیق :
اهمیت خانواده :
نقش پدر و مادر (خانواده )در پیشرفت تحصیلی دختران
خانواده در تربیت اجتماعی دختران
خانواده به عنوان سیستم
خانواده به عنوان معلم و الگو
نقش اقتصاد در خانواده :
موقعیت اجتماعی _ اقتصادی و یادگیری
وضعیت اجتماعی و اقتصادی والدین :
نتیجه گیری
منابع
چکیده
آنجايی که امروزه حضور دختران در اجتماع به لحاظ بهره مندی جامعه از توانمنديهای آنان و برخورداری ايشان از امکانات جامعه در جهت رشد و تعالی فرد و اجتماع پسنديده است؛ لذا زمينه های تسهيل مشارکت زنان به عنوان نيمی از منابع انسانی در تسريع فرآيند توسعه و فضاسازی فرهنگی در عرصه جهانی و تحقق عدالت اجتماعی امری ضروری به نظر می رسد .و بر عهده خانواده است که دختران را در رسیدن به تحصیلات دانشگاهی یاری نمایند.
مقدمه
دیدگاه کلی تحصیل برای خانم¬ها همان اهمیت را دارد که برای مردها و این یک شعار نیست بلکه حقیقتی است که در نظام اسلامی زن همان حقوقی را دارد که مرد دارد، حق تحصیل حق کار حق مالکیت و حق رأی دادن، حق رأی گرفتن، در تمام جهاتی که مرد حق دارد، زن هم حق دارد. و امروزه در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان سمبل ارزش¬های یک جامعه اسلامی عنایت خاصی در نظام، به تحصیل بانوان بر اساس آموزه های دینی می بینیم که تعداد و میزان دانشجویان دختر پذیرفته شده در کنکور در این سال¬ها بیشتر از آمار پسران پذیرفته شده می باشد. تشویق به تحصیل علم، شامل مردان و زنان است و هر دو موظفند از گهواره تا گور دانش بجویند.
بیان مسئله
در دهه هاي گذشته به دليل سنتي بودن خانواده ها، دختران حضور اجتماعي بسيار کمي داشتند و روابط آنها زير کنترل عميق خانواده هايشان قرار داشت. يکي از مواردي که در سالهاي اخير باعث ورود دختران به دانشگاه شده است بالار فتن سطح فرهنگ در جامعه است که بر روی خانواده ها هم اثر می گذارد و باعث تشویق دختران به سمت دانشگاه ها بود. دختراني که در سال هاي نه چندان دور به تحصيل در مقاطع ابتدايي و راهنمايي و يا نهايتا متوسطه اکتفا مي کردند، به دانشگاه ها رفتند و هر روز بر تعداد آنها در مراکز آکادميک افزوده شد، تا جايي که قبولي هاي دختر دانشگاه ها از پسران هم پيشي گرفت.
اهمیت و ضرورت تحقیق
با وجود کاهش نقش اقتصادی دانشگاه، انگیزه اجتماعی دختران برای ورود به دانشگاه تقویت شده است. خانواده به عنوان یک نهاد مقدس در جامعه ایرانی ، انگیزه های ورود دختران را به دانشگاه شکل می دهد و همین انگیزه های شبه مذهبی است که این همه شوق و تلاش آنان را بر می انگیزد.بیش از 80 % شخصیت دختران در متن خانواده , در كنار پدر و مادر شكل می گیرد و خانواده بعنوان اولین پایگاه تعلیم و تربیت و نخستین مدرسه دختران می باشد و در مورد پیشرفت تحصیلی فرزندان و آینده سازان نقش اساسی را دارند , لازم است در این باره علل كمبود و نقایص برخورد اولیا پیگیری و در جهت »پیشرفت تحصیلی فرزندان بكار گرفته شود. و به خانواده های محترم و عاشق پیشرفت فرزندان , آموزشهای لازم و ضروری , با تشكیل كلاسهای آموزش خانواده از طریق مربیان و استادان ماهر و حاذق داده شود. »

....
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017