چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 2032 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : برنامه ریزی مشارکتی در ترویج کشاورزی

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
برنامه ریزی مشارکتی در ترویج کشاورزی
تعداد صفحه :
21
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
برنامه¬ریزی مشارکتی در ترویج کشاورزی
• مریم امیدی نجف آبادی
دانشجوی کارشناسی ارشد تروجی و آموزش کشاورزی
دانشکده کشاورزی کرج ، دانشگاه تهران
چکیده :
نقش ترویج فقط آن نیست که صرفاً برای مردم کاری انجام دهد بلکه در آن است که همراه با مردم فعالیت کند و مردم را در حل مشکلات پیچیده و متفاوتشان یاری دهد. مشارکت مردم یکی از اصول اساسی هر نوع فعالیت غیررسمی و مردمی است که فعالیت¬های ترویجی نیز به علت مردمی بودن از این قاعده مستثنی نیستند. از آنجا که برنامه¬های ترویجی به کاربردی بودن و مطابق نیاز بودن برنامه¬ها نیاز دارند حضور مردم نیز در تعیین الویت¬ها و بیان نیازها اولویت تام دارد.
مقدمه
در برنامه¬ریزی¬های مشارکتی که بدون شک مورد نیاز جدی ماست می¬توان به پنج موضوع عمده و حساس اشاره کرد :
1.امنیت غذایی ، کیفیت و سلامت انسان.
2. کشاورزی رقابت¬جو و سودآور.
3. تغییر رشد و توسعه خانواده و جوانان.
4. توسعه اقتصادی – اجتماعی.
5. حفاظت منابع طبیعی و محیط¬زیست.
گنجاندن موضوع¬ها در برنامه¬ریزی مشکل نیست زیرا رهنمودهای فراوانی را می¬توان در هر مورد تدارک دید. اما اگر قرار باشد رهنمودها مفید باشند ، مورد استفاده مردم واقع شوند و سرانجام به اجرا درآیند باید "تشکیلات ترویج ، مردم ، عامل ترویج" با هم در تدوین برنامه¬ها شرکت داشته باشند در غیر این صورت برنامه¬ها فقط بر صفحات کاغذ متین و از نظر نگارش و توجیهات فنی و اقتصادی قابل تقدیرند و ضمانت اثربخش (به لحاظ مشارکت نداشتن متخصصان) ضمانت اجرایی (به دلیل نبودن مروج) و ضمانت پذیرش (به علت مشارکت نکردن مردم) در آنها وجود ندارد. [1-302 ، 303].
در این مقاله سعی بر این است که الگویی جامع از برنامه¬ریزی مشارکتی ارائه شود ، لذا هر مرحله از برنامه¬ریزی با محور قرار دادن مشارکت به طور کامل بررسی می¬شود. قبل از ارائه مدل برنامه¬ریزی جامع مشارکتی ، ذکر مطالبی در مورد مشارکت ضروری است.
تعریف برنامه¬ریزی1: فعالیت مستمری است که نه تنها به مقصد بلکه به روش و اصول به آن مقصد بلکه به روش و وصول به آن مقصد و تعییین بهترین مسیر نیز وجود دارد [2].
تعریف مشارکت2 : یک کاربرد معمولی این کلمه به بسیج مردم برای عهده گرفتن پروژه¬های اجتماعی و اقتصادی اشاره دارد. به بیان دیگر مشارکت یک ابزار کنشی است که بین دولت و روستائیان به وقوع می¬پیوندند به گونه¬ای که روستائیان فقط می¬توانند در اجرای برنامه¬های از قبل تدوین شده حضور فیزیکی داشته باشند. ولی تعریف مورد انتظار از مفهوم مشارکت عبارت است از کنش متقابلی که بین دولت و روستائیان به وقوع می¬پیوندد به گونه¬ای که روستائیان آگاهانه و از روی میل و اراده خویش و با حمایت و هدایت کارگزاران دولتی در تمام سطوح و مراحل تدوین و اجرای برنامه¬ها و طرحهای توسعه شرکت فعال داشته باشند. [3-88 و 89].
....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017