شنبه 3 تیر 1396
بازدید امروز : 3993 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : از بین بردن تلخی زیتون
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
از بین بردن تلخی زیتون
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1500 تومان

اصولا زيتون ها به سه صورت كنسروي - شكسته و بي هسته هستند زيتون شكسته زيتو ني است كه مراحل روغن گيري آن انجام شده است و زيتون بي هسته همان زيتون كنسروي است (روغن كشي نشده است) و براي تهيه ي زيتون پرورده و يا تزپين كردن با فلفل قرمز و بسته بندي هاي خوشگل استفاده مي شود.
در هرحال همه ي زيتون ها يك تلخي دارند و تنها راه گرفتن تلخي آنها خواباندن در آب نمك و شستشوي چند باره ي آنها است تا طعم تلخي آن به حد مورد انتظار شما از بين برود در آخر كه طعم مطلوب را پيدا كرد مجدا زيتون ها را در آب نمك بريزيد شوري آن به اندازه اي باشد كه خوراك آن براي شما مطبوع است (نه بي نمك و نه شور) و مثلا اگر در سطل هاي پلاستيكي سايز ماست هاي سه كيلويي مي ريزي .روي آن 1 يا 2 قاشق روغن زيتون و گلپر (يك قاشق ) بريز معمولا زيتون را در جاي خنك مي گذارند وسعي كن اين جاي خنك يخچال نباشد
معمولا زيتون‌هاي سبز يا زيتون‌هايي كه اندكي مانده تا رسيده شوند را براي مدتي در محلول‌هاي قليايي مي‌خوابانند تا تلخي گوشت آنها گرفته شود. سپس مدتي در آب مي‌خوابانند و سرانجام در ظرف محتوي محلول كم‌نمك (مخلوط آب، نمك و سركه) نگه مي‌دارند يا اينكه از همان ابتدا فرآيند گرفتن تلخي را تنها با آب‌نمك انجام مي‌دهند.
زيتون را به اين روش حتي در خانه نيز مي‌توان عمل آورد، اما به دليل وقت‌گير بودن اين فرآيند، بيشتر مصرف‌كنندگان، زيتون آماده را ترجيح مي‌دهند. بعضي از زيتون‌ها پس از عمل آوردن سياه مي‌شوند. اگر زيتون پس از بيرون آوردن از قلياب مدتي در معرض هوا قرار ‌گيرد، رنگش به سياهي مي‌زند. البته رنگ زيتون بيش از همه به نوع آن مربوط مي‌شود. در مورد محلول هاي قليايي خوراكي ( تركيب آب و بي كربنات ها مثل جوش شيرين و آهك (كه براي مرباي بالنگ استفاده مي شود)
روش خانگی شیرین کردن میوه زیتون با سود
بدون در نظر گرفتن مکان، زمان و واریته زیتون، برای شیرین کردن و تهیه کنسرو زیتون شور یا ترش میتوان زیتونها را به گروههای فوق تفکیک کرد.
کاشت و پرورش زیتون از گذشته در کشور ایران رایج بوده و در سالهای اخیر با پیشرفتهائی که در اصلاح ژنتیکی درختان زیتون ارقام کنسروی صورت گرفته و به سبب آگاهی مردم از خواص بسیار میوهٔ زیتون، علاقهمندی به کاشت این درخت با ارزش زیاد شده است؛ بهگونهای که مردم راغب شدهاند هر جائیکه شرایط کاشت فراهم باشد؛ اعم از باغ، باغچه، حیاط منزل، حواشی اراضی کشاورزی و هر جای مناسبی اقدام به کاشت زیتون نمایند.
در ایران از سالها پیش تاکنون درختان زیتون زیادی بهصورت متفرق کاشته شده که اکنون به مرحله میوهدهی رسیدهاند و از آنجائیکه جمعآوری و فروش محصول در این سطح محدود بهصرفه نیست؛ لذا صاحبان این درختان راغب هستند تا روش سادهای را برای فرآوری محصول بهکار گیرند.
در مناطق مرکزی و جنوبی کشور روشهای فرآوری زیتون در منزل مرسوم نیست، امید است این دستور کار که مبنای علمی و تجربی دارد مفید واقع گردد. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017