چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 2519 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : تاثیر آموزش مفاهیم قرانی در زندگی دانش آموزان

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تاثیر آموزش مفاهیم قرانی در زندگی دانش آموزان
تعداد صفحه :
10
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
تاثیر آموزش مفاهیم قرانی در زندگی دانش آموزان
آموزش و پرورش سازمانی مؤثر در امر تعليم و تربيت و هدايت جامعه است به‌گونه‌ای كه عملكرد صحيح و مناسب آن تأثيرات عميقی در سازندگی معنوی جامعه خواهد داشت و يكی از مهم‌ترين مسائلی كه در نظام آموزشی در كشور اسلامی بايد مورد توجه قرار گيرد همانا اموزش قرآن است. درس قرآن و دينی از جمله دروسی است كه تنها به مدرسه و محيط درس محدود نمی‌شود چراكه مفاهيم قرآنی و فراگيری آن در زندگی هر شخصی كاربرد دارد بنابراين با مهم بودن ارزش و جايگاه اين مفاهيم در زندگی بايد برای اين دروس نسبت به ساير دورس آموزشی سرمايه‌گذری بيشتری شود.
اهميت نقش كلاس‌های قرآنی در مدارس، خبرگزاری قرآنی ايران را برآن داشت كه در سلسله گفت‌و‌گوهايی با كارشناسان مسايل آموزشی و مذهبی به اين موضوع بپردازد. آنچه می‌خوانيد بخش نخستين گزارش اين موضوع در جمع‌بندی نظرات صاحب‌نظران در اين زمينه است.
در حال حاضر قرآن در آموزش و پرورش مهجور مانده است، وظيفه مربيان و مديران مراكز آموزشی اين است كه قرآن را به متن زندگی دانش‌آموزان وارد كرده و آن را از مهجور بودن خارج سازند.
تاثير قرآن در زندگی فردی و گروهی افراد جامعه انكارناپذير است، اما دانش‌آموزان به عنوان آينده‌سازان ايران اسلامی بايد بيشتر با مفاهيم قرآن در زندگی خود آشنا شوند. متاسفانه در شرايط كنونی قرآن در جامعه و به ويژه در آموزش و پرورش مهجور مانده است.
‪ ۶۵۸‬ساعت آموزش قرآن از مقاطع ابتدايی تا پايان ديپلم پيش‌بينی شده است، اما طبق آمار تنها ‪ ۲۰‬درصد جامعه به روخوانی قرآن مسلط هستند.
رشدعلمی فرايندی است كه از دبستان‌ها آغاز می‌شود، آموزش مفاهيم و مطالب به دانش‌آموزان بايد براساس آموزه‌های دينی استوار باشد، اكنون با برنامه‌ريزی‌های صورت گرفته به زودی شرايط مطلوب آموزش قرآن برقرار شود.
يكی از تاثيرات قرآن بر دانش‌آموزان افزايش آرامش روحی و روانی در بين آنها است. قرآن در بسياری از آيات خود بر اهميت بهداشت جسم و روان به انسان تاكيد كرده است. در واقع هر قدر جامعه با مفاهيم و آموزه‌های قرآنی پيوند بيشتری برقرار كند، مشكلات آن كمتر خواهد بود. پس همگی بايد بكوشيم تا دانش‌آموزان و نسل جوان را بيشتر با قرآن عجين كنيم.

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017