تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
چهارشنبه 0 فروردین 1397
بازدید امروز : 2797 نفر
تحویل در محیط : word
عنوان :

امور اجرایی غذا و نوشیدنی انواع سرویس ها

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
امور اجرایی غذا و نوشیدنی انواع سرویس ها
تعداد صفحه :
21
قیمت :
3500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب امور اجرایی غذا و نوشیدنی

 • مقدمه
 • تاریخچه نوشابه سازی اساساً به زمانی بر می گردد که بشر علاوه بر مصرف آب آشامیدنی می توانست از افزودن موادی چون طعم دهنده ها و شیرین کننده ها به آب ، شربت های متعددی را تهیه کند . گرچه تاریخ پیدایش نوشابه به درستی روشن نیست ولی تصور می رود ابتدا در خاورمیانه بویژه نواحی جنوبی ایران روش هایی برای تهیه آن موجود بوده است .

  تهیه و تولید نوشابه ها ی غیر الکلی گازداز بصورت بهداشتی و در بسته بندی مطمئن نخستین با توسط جان پمبرتون در شهر آتلانیا در سال 1886 جامه عمل پوشیده نام محصول کولا کولا وفروش آن 6 بطری در روز بود و اکنون پس از گذشت بیش از صد سال نوشابه ها درانواع مختلف و روزانه چند میلیون بطری در سراسر جهان عرضه می شود . بتدریج فروش بین المللی پپسی کولا همچون کولا کولا افزایش یافت .

  واسطه پيشرفت تکنولوژي در همه زمينه ها تجهيزات و دستگاه ها و نوع پخت غذاها و نيز تشکيلات مجهز براي سرو انواع گوناگون غذا از مليت هاي مختلف عمل سرويس دهي ها دگرگون شده است.

  تکنولوژي و رستوران هاي ملل مختلف، و زندگي ملل مختلف جهان در کنار هم و آشنا شدن با فرهنگ هاي گوناگون در هرکشوري و رقابت در هتلداري و کترينگ هر روز شاهد خلاقيت ها و نوآوري و فرهنگ ها توسط افراد ملل مختلف براي عمل سرويس دهي هستيم و هريک سعي و تلاش مي کنند تا هرچه بيشتر عمل سرويس دهي را با خواست و جلب مشتري و سلايق و رضايت مشتري بهبود بخشند.

  عمل سرويس دهي، يا بهتراست بگوييم هنر سرويس دهي وسايل و تشکيلات براي سرو کردن دگرگون شده و نمي توان قوانين يکنواختي را براي اين منظور بکار برد و يا از قوانين و فرمول يکنواخت در تمام هتل رستورانها استفاده کرد به همين دليل ديگر از نام هايي همچون سرويس انگليسي، سرويس روسي، سرويس آلماني، سرويس آمريکائي، سرويس فرانسوي نمي توان استفاده كرد. و اين نام ها ديگر كهنه و منسوخ شده است. انواع سرويس هاي مورد پسند بهتر ديگري هم هست، امروزه مردم نمي دانند از دست چپ غذا گذاشتن صحيح است يا از راست و توجهي هم نمي کنند مهم خواست و رضايت مشتري، تزئين غذا، نوع ظروف، رقابت، بهداشت، رفتار کارکنان، کيفيت، کميت، نوع انتخاب و قيمت غذا است که در هنر سرويس دهي بکار مي آيد ديگر نمي توان به گذشته اين صنعت در قرون گذشته چشم دوخت در آن زمان اگر در چند کشور يا چند رستوران بدليل داشتن امکانات بيشتر و نبودن رقيب و نوع معماري و شهرت داشتن چند رستوران و محدود بود انواع غذا عمل سرويس دهي آنها با ديگران فرق داشت اکنون نيز به چشم يک ابتکار يا الگو نگاه کرد، در عمل سرويس دهي هنرهاي گوناگوني وجود دارد، که رفاه بيشتر را به همراه سنت ها براي مشتريان به ارمغان مي آورد بستگي به کشور و سياستهاي مديريت و امکانات و نوع رستوران نوع غذا و مشتريان و مناسبت هاي گوناگون دارد اگر در رستوران هاي مجارستاني در رستوران هاي لوکس که داراي موزيک زنده و نور خاصي است فردي در کنار ميز مشتريان شروع به نواختن ويلون مي کند و يا اگر نوعي از کباب را با سيخ هاي مخصوص که توسط دو نفر در هنگام سروکردن جلوي ميز مشتريان به آتش مي کشند که تمام رستوران را روشن مي کند اين نيست که کار بين المللي مي کند و همه رستوران ها بايد از او تقليد کنند و اينگونه سرويس دهي نمايند و بگويند اين است سرويس مجارستاني! اگر کمي دقت کنيد هتل هاي لوکس داراي رستوران هاي متعددي هستند و در هريک از آنها غذاهاي مختلف با سروهاي گوناگون ارائه مي شود غذاهاي دريايي، چيني، مديترانه اي، ژاپني، ايراني، فرانسوي، مکزيکي، يوناني، مجارستاني، ايتاليائي، هندي، لبناني، فست فودها و يا طبخ غذاهاي دودي Smoky Cook که وسايل ديگري را براي سرويس دهي نياز دارد و..... سالها قبل تنوع رستوران ها آنقدر نبوده ولي امروز به دليل ارتباطات سريع شناخت جوامع بشري و مهاجرت افراد به کشورهاي گوناگون جهان، آداب و رسوم، سلايق و تمايلات مشتريان و ازدواج هاي چند مليتي و زندگي مشترک فرهنگهاي مختلف با هم و تلفيق آنها فرهنگ ديگري را تشکيل داده که از چند ملل مختلف تشکيل و فعاليت مي کنند و اين فرهنگها و رسم رسوم هاي گوناگون بيشترين تاثير را روي صنعت کترينگ گذاشته است و هنر سرويس دهي را دگرگون کرده است. وقتي سرويس انگليسي يا فرانسوي ترکيبي از چند سرويس باشد ديگر نمي توان نام سرويس فرانسوي يا انگليسي براي آن در نظر گرفت.

  در تمام جهان رستوران هاي چند مليتي متنوع زيادي باز شده که هريک نوع سرويس دهي و رسم رسوم و فرهنگ و نوآوري هاي خود را در عمل سرويس دهي با فرهنگ آن کشور بکار مي بنندند و مشتريان خاص خود را دارا هستند.

  از سوي ديگر هر کشوري غذا را با ذائقه هاي مختلف طبخ و توليد و سرو مي کند براي سرو غذا نيز از فرهنگ مخصوص خود استفاده مي کنند و ديگر از سرويس هايي که در بالا نامبرده شده بعلت تنوع و ترکيب چند سرويس با هم در سرويس دهي كمتراستفاده مي کنند زيرا به فرهنگ و رسم و قوانين کشورها، خواست و نوع مشتري، رقابت و نوع غذا و مواد اوليه براي توليد غذا بستگي دارد که تعين کننده نوع و سرو غذا است وقتي نام رستوران ژاپني ،چيني و.... بکار برده مي شود نمي توان از سروانگليسي يا فرانسوي استفاده يا نام برد چرا كه هيچ شباهتي با هم ندارند.

  زماني سرويس فرانسوي بهترين نوع سرويس دهي در جهان بود و شهرت فراواني داشت اما امروزه دیگر مثل گذشته نيست رستوران هاي فرانسوي که کنار خيابان شهرت جهاني دارند سرويسي که ارائه مي دهند از رستوران درجه 3 پائين تراست روميزي کاغذي يکبار مصرف استفاده مي کنند و ظروف و ليوان ارزان قيمت و کيفيت پايين و نيز در بسياري از اين رستوران ها غذاهاي ملل مختلف را با نوع سرو آنها سرو مي کنند و ديگر از غذاهاي فرانسوي خبري نيست.

  رسم و رسوم ملت ها، تنوع انواع رستوران و نوع غذاها، نوع وسايل پخت پز، مواد اوليه، نوع پخت، تکنولوژي، دگرگوني ها و ابتکارات ملل مختلف، سرويس دهي هاي گوناگوني بوجود آورده و باعث شده هنر سرويس دهي از يکنواختي خارج شود و تلفيقي از چند کشور که هريک براي کشور ديگر يا فرهنگ ديگرجالب توجه است و مشتريان خاص خود را جلب کند.

  همانطوريکه قبلا در رستوران هاي ژاپني يا چيني بجاي قاشق و چنگال با دو چوب (Chop Sticks) غذا مي خوردند و سوپ را با پياله سر مي کشيدند و يا در ايران بعضي از چلوکبابي ها کباب را زير برنج مي گذارند و سرو مي کنند و بعضي در ديس جداگانه يا شيشليک را با سيخ سر ميز مي برند و در طباخي ها آشپز جلوي درب مشغول کشيدن غذا است و يا در داخل کشور ايتاليا (کشور کوچک San Marino که داخل کشور ايتاليا است) اغلب رستوران هاي در سطح رستوران 5 ستاره يا بالاتر غذاهاي که بصورت گريل يا باربکيو توسط شف با لباس سفيد و پيش بند و کلاه مخصوص جلوي درب ورودي (خارج از رستوران) با منقل شکيل پخته و توسط گارسن هاي يونيفرم پوشيده شيک و دستکش سفيد سرو مي شود و غذاهاي ديگر از آشپزخانه با تشريفات منظم و خاصي سرو مي شود اين تنوع در عمل سرويس دهي هيچ يک نام سرو استانداردي ندارد.

  از سوي ديگر بسياري از انواع غذاهاي ملل مختلف در بسياري از رستوران هاي ملل مختلف جهاني شده و سرو آن بنوعي که در همان کشور سرو مي شده انجام مي شود. منو غذا را هم بسياري از رستوران ها نزد مشتري نمي برند در زير بشقابيPLATE MAT يکبار مصرف با طرح هاي زيبا در زير بشقاب ها قرار داده اند و پس از صرف غذاي مشتري آنها را دور مي ريزند.

  يا در کشور آلمان نوشابه فروشي ها اگر نوشابه را چند بار سفارش دهيد (سفارش را تکرار کنيد) تعداد را روي زير ليواني شما خط مي کشد و در نهايت سر ميز شما خط ها را مي شمرد و پول را دريافت مي کند.

  مديران رستوران ها بايد بدانند که چنانچه غذايي در رستوران آنها سرو مي شود مربوط به کدام کشور است و نوع سرو آن چگونه انجام مي شود اگر در سرويس ها از نام هايي استفاده شده منظور آن غذا مربوط به کدام کشور است و راه رسم سرو آن چگونه است گردانندگان بايد بدانند ژيگو يا لاپستر (خرچنگ) يا ميگو و ماهي را چگونه و با چه مخلفاتي سرو مي کنند که بستگي به درجه ونوع رستوران دارد. در هنرخدمات و سرويس دهي هيچ استانداردي وجود ندارد در هر رستوراني به نوعي سرو مي شود که در رستوران ديگر آنطور نيست.

  در هر کشوري، مواد اوليه، مهارت، نوآوري وخلاقيت، تجهيزات و سياست هاي مديريت، فرهنگها و نوع غذا متغير است همانطوريکه بعضي از غذاها مثلا اسپاگتي غذاي ايتاليائي را همه مردم کشورها مي دانند بايد دور چنگال چرخاند و صرف کرد و پيتزا و جوجه کباب با استخوان را با انگشتان خورد که تقريبا در همه جا يکنواخت سرو مي شود ولي بعضي از غذاها را تغييراتي مي دهند که بستگي به سليقه گرداندگان دارد مثلا حلوا را اغلب در يک بشقاب با يک قاشق سرو مي کنند، بعضي در قطعات کوچک بصورت رولت در کاغذ مخصوص شيريني بسيار شيک سرو مي کنند.

  تحقیقهای مشابه
  امور اجرایی غذا و نوشیدنی انواع سرویس ها
  21 صفحه - 3500 تومان
  معرفی و بررسی تطبیقی سازمان های ایرانی در گیر در امور کودک و نوجوان در ایران
  19 صفحه - 3000 تومان
  گزارش کارآموزی امور اراضی وابسته به جهاد کشاورزی
  26 صفحه - 5000 تومان
  گزارش کارآموزی در امور اراضی وابسته به جهاد کشاورزی
  27 صفحه - 5000 تومان
  اهمیت و نقش مدیریت در اداره امور نهادهای فرهنگی
  10 صفحه - 2000 تومان
  حسابداری طرح های عمرانی- کار آموری در اداره پست فایل بصورت پاورپوینت
  74 صفحه - 9000 تومان
  پروژه بررسی نحوه مجازات اشخاصي كه درامور سمعي و بصري فعاليتهاي غيرمجاز مي نمايند
  49 صفحه - 7000 تومان
  گزارش کارآموزی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان امور تدارکات و قراردادها
  29 صفحه - 7000 تومان
  کارآموزی شرکت برق منطقه ای گیلان - معاونت مالی و پشتیبانی- امور قرار دادها و تدارکات
  27 صفحه - 6000 تومان
  اقدام پژوهی در مورد چگونه روشهای نوین یاددهی و یادگیری بر آموزش دانش آموران اثر دارد
  19 صفحه - 2500 تومان
  فدرالیسم - چالش های اجرایی فدرالیسم در ایران
  28 صفحه - 2500 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - قابلیت اجرایی انتقال ژن به خط های جنینی در پروش ماهی
  13 صفحه - 13000 تومان
  موانع اجرایی شدن حسابرسی مالیاتی و راهکارهای رفع آن
  14 صفحه - 2000 تومان
  پروژه مربوط به رشته صنایع غذایی با عنوان صنایع گوشت و فراورده های دریایی
  86 صفحه - 13000 تومان
  عوامل موثر و روشهاي بهبود ضريب تبديل غذايي در طيور گوشتي
  20 صفحه - 2500 تومان
  زنجیره و شبکه های غذایی
  12 صفحه - 2000 تومان
  رنگها در صنایع غذایی
  32 صفحه - 3500 تومان
  افزودینهای مواد غذایی
  5 صفحه - 1500 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - مقایسات تصویر بدنی چند بُعدی دربین بیماران مبتلا به اختلالات غذایی ، اختلال نامزمن بدن ، و کنترل های بالینی 11
  9 صفحه - 9000 تومان
  آشنایی با انواع سرویس ویندوز 2008
  91 صفحه - 12000 تومان
  دیابت یا مرض قند و انواع آنها
  6 صفحه - 1000 تومان
  انواع رادارها و کاربردهای آن
  79 صفحه - 9000 تومان
  انواع رادارها و کاربردهای آن - پروژه
  79 صفحه - 9000 تومان
  کشاورزی بدون خاک و موارد استفاده از آن و انواع روشهای آن
  23 صفحه - 2500 تومان
  انواع سد و مشخصات آنها - سد های بتنی
  41 صفحه - 3500 تومان
  اثر انواع انکوباتورهای یوشچنکو تراف و یوشچنکو تغییر یافته بر تفریخ و بازماندگی و رشد تخم تاس ماهی ایرانی
  54 صفحه - 7000 تومان
  انواع روشهای مرتب سازی
  20 صفحه - 3000 تومان
  بررسی انواع فایلها
  50 صفحه - 5000 تومان
  انواع سازمانهای دولتی
  5 صفحه - 1000 تومان
  انواع کابل های شبکه
  4 صفحه - 1000 تومان
  انواع هاب
  2 صفحه - 1000 تومان
  هاب و انواع آن
  2 صفحه - 1000 تومان
  انواع سنگ گچ ها
  4 صفحه - 1000 تومان
  تفاوتها و شباهتهای موجود بین انواع سیستم های سیاسی - بصورت پاور پوینت
  30 صفحه - 4000 تومان
  آشنایی با انواع فایل ها در محیط وب
  10 صفحه - 1500 تومان
  انواع سنگهای ساختمانی (پاور پوینت)
  37 صفحه - 5000 تومان
  انواع سنگهای ساختمانی و کاربرد آنها (پاور پوینت)
  69 صفحه - 6000 تومان
  انواع و کاربرد سنگهای ساختمانی (پاور پوینت)
  53 صفحه - 6000 تومان
  انواع مجازات ها در قانون جزا
  40 صفحه - 3000 تومان
  بادامک - بادامکها و انواع آن
  11 صفحه - 1500 تومان
  انواع جنبشهای اسلامی در فلسطین
  18 صفحه - 2500 تومان
  انواع سنگهای آهکی
  7 صفحه - 1000 تومان
  سبک های رهبری و انواع مدیریت
  27 صفحه - 3000 تومان
  پل ها و انواع آن
  14 صفحه - 2000 تومان
  انواع دماسنج ها و طرز کار آن
  23 صفحه - 2500 تومان
  فرزکاری و انواع ماشین های فرز
  14 صفحه - 2500 تومان
  ملاتها و انواع آن
  12 صفحه - 1500 تومان
  معرفی شرکت تکنوفوم تولید کننده انواع سقف های کاذب
  13 صفحه - 3500 تومان
  آشنایی با پلیمرها و انواع آنها
  49 صفحه - 7000 تومان
  بررسی معماری و ساخت انواع دیوارها و دروازه ها
  26 صفحه - 4000 تومان
  پروژه آمار مربوط به دبیرستان با موضوع ازدواج همراه با پرسشنامه و انواع نمودارها
  7 صفحه - 6000 تومان
  انواع کابل در شبکه های کامپیوتری
  5 صفحه - 1500 تومان
  انواع روشهاي تدريس
  24 صفحه - 3000 تومان
  انواع قرادادها
  20 صفحه - 2500 تومان
  انواع بيمه نامه هاي دريايي
  4 صفحه - 1000 تومان
  سپرده و انواع آن و تاثیر آن در استراتژی بانکها
  6 صفحه - 1000 تومان
  انواع روشهای قیمت گذاری ایران و جهان
  18 صفحه - 2500 تومان
  انواع پوشش سقف های شیروانی
  9 صفحه - 1500 تومان
  انواع شرکتها
  5 صفحه - 1500 تومان
  انواع پروتکل های شبکه بیسیم wireless
  16 صفحه - 3000 تومان
  انواع دیوارها فایل بصورت پاورپوینت
  28 صفحه - 5000 تومان
  باد بندها و انواع آن
  16 صفحه - 2500 تومان
  برآورد نتيجه رابطه مبادله بازرگاني در ايران با توجه به انواع شاخص هاي تعديل کننده فایل بصورت پاورپوینت
  51 صفحه - 8000 تومان
  پروژه معماری عمران آشنایی با انواع پوشش دیوارهای ساختمانی - دیوار پوشها - کناف
  288 صفحه - 20000 تومان
  انواع بیمه های کشتی
  24 صفحه - 3000 تومان
  انواع ویروس یابهای جدید و قابلیتهای آنها
  12 صفحه - 3000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - انواع و مدل های استراتژی های HRM 15
  7 صفحه - 7000 تومان
  انواع داروها
  14 صفحه - 3000 تومان
  انواع شبکه های بی سیم - پروتکل شبکه بیسیم
  14 صفحه - 2500 تومان
  وکالتنامه و انواع وکالتنامه و فرم های آماده وکالتنامه
  21 صفحه - 5000 تومان
  انواع ویتامین ها و فواید آن.docx
  20 صفحه - 3500 تومان
  قوانین انواع مواد مخدر ومجازاتهای ان
  33 صفحه - 5000 تومان
  قوانین انواع مواد مخدر ومجازاتهای ان
  33 صفحه - 3500 تومان
  انواع دستگاه های لبه چسبان تمام اتوماتیک و پانل برcnc
  9 صفحه - 3000 تومان
  تاریخچه و انواع کارت های اعتباری - روش تحقیق
  32 صفحه - 6000 تومان
  روزنه در گیاهان وانواع ان ومکانیسم عمل
  20 صفحه - 3000 تومان
  عملیات واحدهای پذیرایی - انواع پذیرایی
  21 صفحه - 4000 تومان
  انواع روشهای تدریس
  23 صفحه - 2500 تومان
  انواع قرارداد های bot
  14 صفحه - 2000 تومان
  انواع ماشين الات سنگین و کاربرد آنها
  25 صفحه - 3000 تومان
  انواع آنتی بیوتیکها
  14 صفحه - 2500 تومان
  انواع تریستورها
  19 صفحه - 2500 تومان
  انواع قرار دادهای بین المللی
  18 صفحه - 2500 تومان
  علم آمار و انواع نرم افزار های آماری
  17 صفحه - 2500 تومان
  آشنایی با بیمه توسعه و انواع بیمه های آن
  13 صفحه - 2000 تومان
  انواع باکتریها و جلبکهای گندزدای آب وخاک
  13 صفحه - 2000 تومان
  اوراق بهادار و انواع آن
  7 صفحه - 1500 تومان
  کولر های آبی و سرویس آنها
  19 صفحه - 2000 تومان
  سرویسهای بهداشتی و حمام ها
  17 صفحه - 2000 تومان

  ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

  برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

  ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
  xسفارش ترجمه
  xمشاوره پایان نامه
  xسفارش تایپ سایت تحقیق
  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان
  Tel : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2018 - 2007