چهارشنبه 25 مهر 1397
بازدید امروز : 4407 نفر

موضوع : روشهای سياسى حل و فصل اختلافات بين المللى
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
روشهای سياسى حل و فصل اختلافات بين المللى
تعداد صفحه :
21
قیمت :
4000 تومان

عنوان
مقدمه
كنفرانس‏هاى 1899 و 1907 صلح لاهه
ميثاق جامعه ملل
منشور ملل متحد
ماهيت اختلافات بين‏المللى و انواع آن
روش‏هاى حل اختلافات سياسى
روش‏هاى سياسى حل و فصل اختلافات بين‏المللى
انواع مذاكره
انواع ميانجيگرى
تفاوت ميانجيگرى و سازش
منابع
مقدمه
اختلافات در صحنه بین الملل از جمله مسائیل و موضوعات هستند که خواسته یا نا خواسته در میان کشور ها و بازیگران بین المللی ظهور میکنند و روابط میان این بازیگران را خد شه دار ساخته و در برخی موارد حتی اختلاف روی موضوعات کوچک منجر به تنش جدی گردیده که در نتیجه ممکن سبب برخورد نظامی میان دولت ها گردد. اختلافات میان بازیگران بین المللی میتواند در موارد گوناگون به وجود بیآید اما عمده ترین و معمول ترین این موارد که اکثرآ در صحنه بین الملل به مشاهد رسیده اختلافات روی منافع اقتصادی، نظامی ، مناطق ارضی یا ساحه جغرافیای ، مسائیل سرحدی، مسائیل فرهنگی ، اجتماعی و غیره میباشند که کشور ها در عدم رعایت اصول و منافع متقابل میان همدیگر در نهایت منجر به کنش و واکنش های میگردد که روابط شانرا خدشه دار میسازد.
در دوران كهن، دولت‏ها سعى در حل و فصل اختلافات خود داشتند، ولى مهم‏ترين روشى كه آن‏ها براى حل اختلافاتشان به كار مى‏بردند، توسل به جنگ بود و تا مدت‏ها نيز در حقوق بين الملل مجاز شمرده مى‏شد و بعضى از دانشمندان جنگ را يك پديده طبيعى در صحنه بين الملل مى‏دانستند .
به دليل خسارت‏هاى زياد ناشى از جنگ، توسل به زور به مرور زمان مطرود شد و كشورها سعى كردند اختلافاتشان را از طرق مسالمت‏آميز حل و فصل نمايند . تلاش‏هاى زيادى در باب توسل به شيوه‏هاى مسالمت‏آميز براى حل و فصل اختلافات بين‏المللى صورت گرفته‏اند، ولى تلاش جدى اوليه و فراگير در سطح جهانى را بايد در كنفرانسهاى لاهه و پس از آن يافت . (1)
كنفرانس‏هاى 1899 و 1907 صلح لاهه
كنفرانسى با پيشنهاد نيكولاى دوم، تزار روسيه، براى خاتمه دادن به توسعه روز افزون تسليحات و صلحى پايدار براى عموم در 29 ژوئيه 1899 تشكيل شد . كشورها ضمن استقبال از اين كنوانسيون، موافقت كردند تا در صورت بروز اختلافات، پيش از آن كه به جنگ متوسل شوند تا آن جا كه امكان دارد، خواستار وساطت دولت‏هاى ثالث گردند و ايجاد يك كميسيون تحقيق بين‏المللى براى كشف حقايق از جمله مصوبات اين كنوانسيون بود . البته هرگونه تلاش براى حكميت اجبارى با شكست مواجه شد .
كنفرانس 1907 صلح لاهه بيش‏تر براى رفع برخى نارسايى‏ها در كنوانسيون 1899 لاهه بود . كنوانسيون سوم لاهه با فراهم شدن مقدمات جنگ جهانى اول، توفيقى نيافت و مجموع كنفرانسهاى صلح لاهه توافق آغازين جامعه ملل براى تدوين حقوق و شيوه‏هاى مسالمت‏آميز حل اختلافات بودند .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007