یکشنبه 17 آذر 1398
بازدید امروز : 2877 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : پروژه یخچالهای خانگی و بررسی سیستم تبرید.docx
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
پروژه یخچالهای خانگی و بررسی سیستم تبرید
تعداد صفحه :
60
قیمت :
15000 تومان

فهرست مطالب
صفحه عنوان
5 فصل اول: تاریخچه تبرید
6 تاريخچه
13 فصل دوم :کاربرد کلی تبریدv 14 تبرید:
14 مراحل بنیادی و اساسی تبرید عبارتند از:
14 سیستم تراکمی:
15 قسمت فشار ضعیف:
16 قسمت فشار زیاد:
16 تن تبرید:
16 کلیات تبرید
17 کاربردهای تبرید
20 موارد استفاده از تبرید
22 روشهای مختلف تولید تبرید
26 فصل سوم :کاربرد واجزا های یخچال
28 ساختمان یخچال
28 اجزای مکانیکی یخچال
28 کمپرسور
29 رادیاتور خنک کننده (کندانسور)
30 فیلتر (درایر)
30 لوله مویین (کاپیلاری تیوب)
31 اواپراتور (محفظه یخ ساز)
31 موتور الکتریکی
32 طرز کار موتور الکتریکی
33 ترموستات
34 رله راه انداز (رله استارت)
35 جعبه تقسیم و سیم رابط
36 لامپ یخچال
36 شستی معکوس لامپ
36 عیب یابی و تعمیر یخچال
43 فصل چهارم :محاسبه سیکل تبرید
44 تبيين عملكرد ماشين حرارتي و سيكل تبريد با استفاده از مفهوم ترموديناميك زمان محدود
49 1- ضریب عملکرد يك ماشين حرارتي بازگشت¬ناپذير بر اساس ترموديناميک زمان محدود
51 2- مدل ریاضی یک سیکل تبرید براساس ترمودینامیک زمان محدود
54 3- نتايج عددي و بحث
58 4- نتیجه¬گیری
60 مراجع:
تاريخچه
در سالهای بسیار دور حتی 2500 سال قبل از میلاد مسیح در ایران، هند و مصر از طریق نگهداری آب در ظروف در هوای سرد در طول شب یخ تولید می کردند. تبخیر آب در هوای سرد و خشک همراه با انتقال حرارت از طریق تشعشع در شب های بدون ابر باعث ایجاد یخ می شود. این عمل حتی زمانی که دمای محیط بالاتر از دمای یخزدن آب باشد نیز انجام می شود. در بعضی کتب مرجع اشاراتی به استفاده از یخ در 1000 سال قبل از میلاد مسیح وجود دارد. در هند شرقی در سده چهارم بعد از میالد مسیح در یافتند که از طریق حمل نمک در آب میتوان مقدار کمی یخ به دست آورد. خنک کردن آب در کوزه های سفالی به منظور نوشیدن، معمولی ترین نمونه استفاده از تبرید تبخیری می باشد. روشهای ذکر شده برای ایجاد یخ در ابعاد صنعتی مناسب نبودند. یخ طبیعی هم در بعضی مکانهای خاص در دسترس بود و عدم استفاده از مواد عایق کننده خوب استفاده از یخ را محدود به همان مناطق می کرد.
برای اولین بار توماس هریس و جان لانگ در سال 1790 اولین سیستم تبرید مصنوعی را در انگلیس به ثبت رساندند. بعدها در سال 1834 جاکوب پرکینز یک دستگاه تبرید دستی اختراع نمود که از «اتر» به عنوان سیال عامل در آن استفاده شده بود.
درسال 1851 دکتر جانگوری که یک پزشک بود در فلوریدا اولین دستگاه تبرید را در ایالات متحده به ثبت رساند. وی از این دستگاه برای تولید یخ به منظور پایین آوردن تب بیماران استفاده میکرد.
در استرالیا در سال 1860 دکتر جیمز هریسون دستگاه تبریدی اختراع نمود که سیال عامل آن «اترسولفوریک» بود. در این دستگاه ازماشی از بخار به عنوان منبع قدرت برای چرخاندن کمپرسور استفاده شد. در همان سال اولین چیلر جذبی توسط یک فرانسوی به نام «فرودیناندکار» ساخته شد و به عنوان اختراع ثبت گردید. درسال 1927 اولین یخچال جذبی اتوماتیک با نام تجاری الکترولوکس وارد بازار شد و اولین چیلر جذبی تجارتی در سال 1945 به وسیله شرکت کریر به فروش رسید. در تبلیغات یخچالهای تبرید جذبی از این عنوان که «شعله ای که ایجاد سرما میکند» استفاده شد. شاید در آ ن زمان درک این مطلب که سوختن سوخت یا بخار آب ایجاد سرما کند کمی مشکل بود اما هم اکنون سیستم تبرید جذبی بدلیل کمی مصرف برق آن و عدم استفاده از مبردهای فریونی در ابعاد وسیعی استفاده می شود.در زمان پیدایش صنعت تبرید، دستگاه های مورد نیاز حجیم وگران بوده و راندمان زیادی نداشتند و میبایست فردی متخصص از آنها نگهداری می نمود. به همین دلیل تبرید صرفاً به چند کاربرد بزرگ نظیر واحدهای تولید یخ، بسته بندی گوشت و یخچال های بزرگ محدود می شد ولی این صنعت در عرض چند دهه به سرعت رشد نموده و به صورت امروزی در آمده است. باپیشرفت روش های تولید دقیق، امکان تولید تجهیزات کوچکتر با راندمان بیش تر فراهم شد. این امر به همراه تهیه مبردهای بی خطر و اختراع موتورهای الکتریکی با قدرت کمتر، امکان ساخت واحدهای تبرید کوچک را که امروزه در کاربرد هایی نظیر یخچالها و فریزرهای خانگی، دستگاه های هواساز کوچک و دستگاه های تجاری مورد استفاده قرار میگیرند را فراهم نمود به طوریکه هم اکنون کمتر خانه یا واحد تجاری را میتوان یافت که از یکی از انواع مختلف تبرید استفاده نکند.تا پيش از قرن نوزدهم ميلادي تبريد تنها به حمل ونقل يخ از مناطق سردسير به مناطق گرم سير و نگهداري آن در محفظه هاي مخصوص و يا زير زمين و همچنين ساخت يخ در زير زمين و نيز نگهداري برف فشرده در مكانهاي مخصوص براي استفاده در فصول گرم سال محدود بود.در سال 1834 اولين ماشين تبريد دستي در انگلستان تحولي در صنعت تبريد به وجود آورد ،قبل از آن ميشل فاراده در سال 1824 يك سلسله آزمايشات براي تبديل بعضي گازهاي پايدار به مايع انجام داد كه مبناي كار ماشينهاي جذبي قرار گرفت اگرچه فاراده در زمان خودش نتوانست از اين آزمايشات براي توليد برودت بهره بگيرد ولي مقدمه اي شد براي آيندگان .
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007