چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 2085 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : نقش فن آوری اطلاعات و ارتباطات در صنایع دستی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
نقش فن آوری اطلاعات و ارتباطات در صنایع دستی
تعداد صفحه :
12
قیمت :
2500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه
نقش و اهميت صنايع دستي به عنوان هنري اصيل و بومي با جنبه‌هاي كاربردي مختلف از لحاظ هنري، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي بر همگان آشكار است. نكته مهم و جالب توجه آن است كه حتي اگر همه تاثيرات مثبت اقتصادي صنايع دستي را به كناري بگذاريم، اين هنر ملي ايران به واسطه بازتاب ذوق سرشار، انديشه‌ي خلاق و هنرمندان پرمايه ولي بي‌ادعا بايد به صورت جدي و برنامه‌ريزي شده مورد حمايت قرار گيرد. در اين ميان نبايد از نقش IT و ICT به عنوان ابزاري براي حفظ، معرفي، آموزش و بازاريابي صنايع دستي غافل شد، زيرا فن‌آوري اطلاعات و در كنار آن فن‌آوري ارتباطات كمك بسيار زيادي به توسعه اين هنر اصيل مي‌كند.
صنایع دستی نوعی کار است که در آن لوازم تزئینی و کاربردی تنها با استفاده از دست یا ابزار ساده ساخته می‌شود. معمولاً این کلمه به روشهای سنتی ساختن کالاها اطلاق می‌گردد. استادکاری مخصوص هر یک از این موارد مهم‌ترین ملاک است. چنین چیزهایی اغلب از لحاظ فرهنگی و یا مذهبی فوق العاده هستند. لوازمی که بصورت تولید انبوه و یا با ماشین آلات مختلف ساخته می‌شوند جزء صنایع دستی نیستند.آنچه مقوله صنایع دستی را از هنر کاردستی متمایز می‌سازد، هدف از ساخته آنهاست. صنایع دستی لوازمی هستند که قرار است مورد استفاده قرار گرفته و کهنه، پوسیده و غیره شوند. مورد استفاده آنها بیش از یک تزئین ساده‌است. صنایع دستی اغلب کارهای فرهنگی و رسومی تری تلقی می‌شوند زیرا به عنوان بخشی از ملزومات زندگی روزمره مطرح هستند. درحالی که هنر و کاردستی بیشتر یک فعالیت سرگرمی گونه و یک ارائه بی نقص از یک تکنیک خلاقیت است. از جنبه‌های عملی انواع مختلف صنایع دستی به دلیل شباهت مورد استفاده همپوشانی زیادی دارند.
صنايع دستي
صنايع دستي نوعي كار است كه در آن لوازم تزييني و كاربردي تنها با استفاده از دست يا ابزار ساده ساخته مي‌شود(1)
صنايع دستي به مجموعه‌اي از هنرها و صنايع اتلاق مي‌شود كه عمدتاً با استفاده از مواد اوليه بومي و انجام قسمتي از مراحل اساسي توليد، به كمك دست و ابزار دستي موجب تهيه و ساخت محصولاتي مي‌شود كه در هر واحد آن، ذوق هنري و خلاقيت فكري صنعت‌گر سازنده به نحوي تجلي يافته است.(2)
فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات (ICT)
تكنولوژي ارتباطي و اطلاعاتي عبارتند از: مجموعه‌اي از ماشين‌ها به نام كامپيوترها، تلفن‌ها، داده پردازنده‌ها و ايستگاه‌هاي كاري، روباتها، ماهواره‌ها و … كه از طريق نرم‌افزارها، فعال و عمل‌گر مي‌شوند. در يك جمع‌بندي كلي اگر فن‌آوري اطلاعات را مثلثي در نظر بگيريم سه راس آن را سيستم‌هاي اطلاعات(Information system) اتوماسيون اداري و ارتباطات تشكيل مي‌دهد و ارتباط اين اجزا به معناي فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات است.(3)


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017