دوشنبه 26 آذر 1397
بازدید امروز : 6398 نفر

موضوع : چالش های بازاریابی صنایع دستی ایران
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
چالش های بازاریابی صنایع دستی ایران.docx
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2000 تومان

چالش های بازاریابی صنایع دستی ایران
مقدمه :
درحال حاضر کالاهای ایران در بخش صنایع دستی در سطح جهان ناشناخته هستند و در بازارهای بین المللی حضور محسوسی ندارند مهجوریت این محصولات در عرصه جهانی آنگاه نمود بیشتری می آبد که بدانیم در داخل کشور نیز گرایشی قوی به این صنایع و هنرها نشان داده نمی شود . در تطبیق هنرهای سنتی با فرهنگ ها هنوز نوعی ناهماهنگی وجود دارد . امروز کشور چین نه تنها بازارهای داخلی خود را در برابرهجوم وسائل دست ساز سایر ملت ها مقاوم کرده که براساس یک برنامه منظم و راهبردی در صدد نفوذ به سایر فرهنگ هاست علیرغم آنکه ممکن است با کشور مقصد از لحاظ اجتماعی ، فرهنگی و مذهبی اختلافات فاحشی داشته باشند .گاها مشاهده می شود هنرمندان چینی با راهبری مسئولان خود در دو فرهنگ کاملا متضاد به خوبی نیازهای را برآورده می کنند. بعنوان مثال و بر اساس مولفه های مذهبی و دینی برنامه ریزان صنایع و منسوجات دستی چین بازارهای کشورهای مسلمان را مورد توجه قرارداده اند. آنان با علم به چند وجهی بودن سفر حج و دانستن نحوه خرید زائرانی که به عربستان رفته اند ، محصولاتی ارزان وکاربردی را تولید کرده اند . در بازارهای عربستان انواع محصولات چینی که با دین اسلام تطبیق داده شده اند نظیر تسبیح ، کلاه حاجیان ، جانماز، قبله نما و ... یاقت می شوند که اغلب با استقبال روبه رو هستند . ذکر این نکته حائر اهمیت است که اصولا از لحاظ فرهنگی و مذهبی تضاد چشمگیری بین مسلمانان و مردم کشور چین وجود دارد اما توانایی منحصر به فرد آنان در هم سازگاری صنایع خود با فرهنگ های مختلف ، بازارهای سود آور و بکری را برای آنان رقم زده است . چین نه تنها در بازارهای کشورهای مسلمان که خود را با فرهنگ و ادیان سایر ملل و مذاهب منطبق کرده اند و بطور همزمان در تولید نیازهای مذاهب و ادیان و فرهنگ های مختلف مشغول هستند .
اما در مقابل صنایع دستی ایران در تطبیق خود با شرایط فرهنگی و باستانی داخلی از طرفی و مذهب اسلامی از سوی دیگر ناتوان بوده و هرچه زمان به جلوتر می آید این ناتوانی بیشتر نمایان می شود .
کشور چین آنقدر خوب راهبرد سازی می کند که شاهد هستیم مشتریان محصولات آنان در ورای مرزهای این کشور ، بیشتر از اقبال مردم چین است . توجه به قدرت خرید مشتریان ، تولید انبوه محصولات با پشتوانه سازی برنامه های منسجم بازاریابی ، وجود و یا ایجاد تقاضای مثبت ، تحقیقات گسترده و کاربردی انجام گرفته در مورد بازارهای فراملی از شاخص های مهم توانمندی محصولات چینی در بازارهای جهانیست .
در ایران هنوز سرمایه گذاری عمیقی در این مورد صورت نگرفته و کارکردهای جدیدی برای محصولات دست ساز تعریف و باز نشده است ، تنها به گذشته ارجاعاتی داده می شود و نحوه کاربرد محصولات در ادوار گذشته بررسی می شود ، طوری که متاسفانه در کشور ما صنایع دستی کم کم دارد وارد حوزه علم تاریخ می شود و این یعنی دست شستن از بازار صنایع دستی .
اما این کیفیت محصولات ایرانیست که باهنرمندی و روح شرقی سازندگان آن نوعی آرامش را عرضه می کنند .اگر این نکات مثبت و متمایز کننده معرفی نشوند و نزد مصرف کنندگان ناشناخته باشند یعنی اصلا این مزیت ها وجود ندارند .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007