موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : چالش های بازاریابی صنایع دستی ایران
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
چالش های بازاریابی صنایع دستی ایران.docx
تعداد صفحه :
14
قیمت :
7500 تومان

چالش های بازاریابی صنایع دستی ایران
مقدمه :
درحال حاضر کالاهای ایران در بخش صنایع دستی در سطح جهان ناشناخته هستند و در بازارهای بین المللی حضور محسوسی ندارند مهجوریت این محصولات در عرصه جهانی آنگاه نمود بیشتری می آبد که بدانیم در داخل کشور نیز گرایشی قوی به این صنایع و هنرها نشان داده نمی شود . در تطبیق هنرهای سنتی با فرهنگ ها هنوز نوعی ناهماهنگی وجود دارد . امروز کشور چین نه تنها بازارهای داخلی خود را در برابرهجوم وسائل دست ساز سایر ملت ها مقاوم کرده که براساس یک برنامه منظم و راهبردی در صدد نفوذ به سایر فرهنگ هاست علیرغم آنکه ممکن است با کشور مقصد از لحاظ اجتماعی ، فرهنگی و مذهبی اختلافات فاحشی داشته باشند .گاها مشاهده می شود هنرمندان چینی با راهبری مسئولان خود در دو فرهنگ کاملا متضاد به خوبی نیازهای را برآورده می کنند. بعنوان مثال و بر اساس مولفه های مذهبی و دینی برنامه ریزان صنایع و منسوجات دستی چین بازارهای کشورهای مسلمان را مورد توجه قرارداده اند. آنان با علم به چند وجهی بودن سفر حج و دانستن نحوه خرید زائرانی که به عربستان رفته اند ، محصولاتی ارزان وکاربردی را تولید کرده اند . در بازارهای عربستان انواع محصولات چینی که با دین اسلام تطبیق داده شده اند نظیر تسبیح ، کلاه حاجیان ، جانماز، قبله نما و ... یاقت می شوند که اغلب با استقبال روبه رو هستند . ذکر این نکته حائر اهمیت است که اصولا از لحاظ فرهنگی و مذهبی تضاد چشمگیری بین مسلمانان و مردم کشور چین وجود دارد اما توانایی منحصر به فرد آنان در هم سازگاری صنایع خود با فرهنگ های مختلف ، بازارهای سود آور و بکری را برای آنان رقم زده است . چین نه تنها در بازارهای کشورهای مسلمان که خود را با فرهنگ و ادیان سایر ملل و مذاهب منطبق کرده اند و بطور همزمان در تولید نیازهای مذاهب و ادیان و فرهنگ های مختلف مشغول هستند .
اما در مقابل صنایع دستی ایران در تطبیق خود با شرایط فرهنگی و باستانی داخلی از طرفی و مذهب اسلامی از سوی دیگر ناتوان بوده و هرچه زمان به جلوتر می آید این ناتوانی بیشتر نمایان می شود .
کشور چین آنقدر خوب راهبرد سازی می کند که شاهد هستیم مشتریان محصولات آنان در ورای مرزهای این کشور ، بیشتر از اقبال مردم چین است . توجه به قدرت خرید مشتریان ، تولید انبوه محصولات با پشتوانه سازی برنامه های منسجم بازاریابی ، وجود و یا ایجاد تقاضای مثبت ، تحقیقات گسترده و کاربردی انجام گرفته در مورد بازارهای فراملی از شاخص های مهم توانمندی محصولات چینی در بازارهای جهانیست .
در ایران هنوز سرمایه گذاری عمیقی در این مورد صورت نگرفته و کارکردهای جدیدی برای محصولات دست ساز تعریف و باز نشده است ، تنها به گذشته ارجاعاتی داده می شود و نحوه کاربرد محصولات در ادوار گذشته بررسی می شود ، طوری که متاسفانه در کشور ما صنایع دستی کم کم دارد وارد حوزه علم تاریخ می شود و این یعنی دست شستن از بازار صنایع دستی .
اما این کیفیت محصولات ایرانیست که باهنرمندی و روح شرقی سازندگان آن نوعی آرامش را عرضه می کنند .اگر این نکات مثبت و متمایز کننده معرفی نشوند و نزد مصرف کنندگان ناشناخته باشند یعنی اصلا این مزیت ها وجود ندارند .

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007