پنج شنبه 1 تیر 1396
بازدید امروز : 4158 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : بهداشت جامعه و مشکلات آن
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
بهداشت جامعه و مشکلات آن
تعداد صفحه :
18
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه
يكي از مهمترين ويژگي هاي هر نظام حكومتي توجه به بهداشت و سلامت جامعه است. اين موضوع معمولاً در رأس برنامه ريزي هاي استراتژيك قرارمي گيرد؛ در نظام مقدس جمهوري اسلامي نيز توجه ويژه اي به اين موضوع در قانون اساسي و برنامه هاي مدون پنج ساله گرديده است. سلامت و بهداشت عمومي جامعه مسئله ساده اي نيست كه بتوانيم به راحتي از كنار آن بگذريم، لحظه لحظه زندگي افراد جامعه نيازمند توجه به اين امر است. وظيفه خطر دانشگاه هاي علوم پزشكي متولي بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز در راستاي توجه به اين مسئله مي باشد. متأسفانه عليرغم داشتن استراتژي و چشم اندازهاي ويژه، ما برنامه ريزي و اجراي خوبي در اين موارد نداشته ايم. تغييرات مكرر و دوره اي مديريت در سطح وزارت بهداشت و عدم تداوم برنامه هاي پايه اي موجب ركود و سردرگمي گرديده است. اگرچه ما در جهت تربيت پزشك و كادر پزشكي گامهاي بزرگي برداشته ايم اما عدم توجه به كنترل و نظارت هاي بعدي، جامعة پزشكي و نحوة كيفيت خدمات ارائه شده را دچار مشكل نموده است. اگرچه ما در جهت تقويت دانشگاه هاي علوم پزشكي در زمينه هاي علوم پايه، پژوهش، توليد علم و... گام هاي خوبي بعد از انقلاب برداشته ايم اما اين كافي نمي باشد و حتي پاسخگوي نيازهاي فعلي جامعه نيز نمي باشد. اگرچه ما در زمينه درمان روي پاي خود ايستاده و كارهاي بزرگي هم انجام داده ايم اما كافي نمي باشد. اگرچه سطح بهداشت عمومي بهتر شده، مراقبت از مادران باردار بيشتر، مرگ و مير نوزادان كاهش و اميد به زندگي در جامعه ما بهبود يافته ولي تمامي اينها كافي نيست و جامعة اسلامي ما نيازمند ارتقاء بيشتري در جهت بهداشت و سلامت مي باشد.
از عوامل مهمي كه مي تواند نقش برجسته اي در ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه داشته باشد، نيت، انگيزه و اراده مسئولين و افراد جامعه در اين مورد است. اگر اين فرهنگ در جامعه ما رواج يابد كه سلامت جسم و روان سرلوحه تمام امور زندگي است و هيچ امري بالاتر از اين نيست، آن موقع است كه بيمارستان ها و مراكز درماني و كليه سيستم هاي بهداشتي ما درحد ايده آل و مطلوب خواهند بود. تاموقعي كه اهميت سلامت در فرهنگ جامعه ما مشخص نشود، در بسياري زمينه ها مشكل خواهيم داشت. بايد قبول كنيم زندگي و عمري شريف در گرو سلامت روح و جسم است. آرامش روح و روان در قالب جسمي سالم انسان را شاداب و او را در گذران عمري با بركت ياري مي رساند.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017