شنبه 6 خرداد 1396
بازدید امروز : 4356 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : ارتباطات در جنگ
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
ارتباطات در جنگ
تعداد صفحه :
30
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
مقدمه
راديو و تلويزيون:
روزنامه ها و مجلات:
عکسهاي جعلي:
فيلم:
شبکه هاي ماهواره اي
نیروی زمینی ارتش در مسیر جنگ های مخابراتی
منابع
  مقدمه
وسايل ارتباطي نقش بسزايي در جنگ رواني ايفا مي کنند. راديو، تلويزيون، روزنامه، اينترنت، شبکه هاي ماهواره اي و… از جمله وسايل ارتباطي هستند که دشمن براي جنگ رواني به کار مي گيرد و انتخاب هر کدام از اين وسايل ارتباطي به 1- ذوق ها، عادات و رسوم جوامع مخاطب و 2- فرصت تحليلگر جنگ رواني براي به انجام رساندن يک وظيفه خاص بستگي دارد. بنابراين در اين نوشتار چند مورد از اين وسايل ارتباطي را مورد بررسي قرار مي دهيم:
راديو و تلويزيون:
راديو و تلويزيون از رسانه هايي است که به طور روزانه به پخش چندين ساعت برنامه اقدام مي کنند و براي تاثيرگذاري بر اذهان افراد، به مبارزه اي بي امان دست مي زنند و از امتيازات مهم اين رسانه ها اين است که مي توانند ميليون ها تن از افراد را حتي آنهايي که خواندن و نوشتن را نمي دانند، وادارند تا به تبليغات اين رسانه ها گوش کنند. از سوي ديگر اين رسانه ها، ارزانترين وسايل ارتباطي براي اهداف عمليات رواني محسوب مي شوند و از قابليت دريافت بالايي نيز در بين مخاطبان برخوردارند.
از جمله راديوهايي که به جنگ رواني عليه ايران اسلامي دست مي زنند، مي توان به راديو فردا، راديو صداي آمريکا و … اشاره کرد که اين راديوها مستقيماً به هزينه کنگره آمريکا و تحت نظر «سيا» اداره مي شوند.
شبکه‌هاي خبري تلويزيوني «بي.بي.سي» و «سي.ان.ان» نيز از جمله شبکه هاي خبري هستند که از سوي آمريکا و رژيم صهيونيستي حمايت مالي مي شوند بنابراين سياست اول اين شبکه هاي خبري ايجاد يک موج تبليغاتي و جنگ رواني عليه جمهوري اسلامي است که براي اين منظور از هيچ دروغ و سانسور خبري اجتناب نمي ورزند. براي مثال شبکه‌هاي «سي.ان.ان» و «بي.بي.سي» در روز 22 بهمن سال گذشته تصاوير راهپيمايي مردم ايران و سخنان رئيس جمهوري اسلامي ايران را به طور زنده و مستقيم پخش مي کردند اما همزمان با آغاز اظهارات دکتر محمود احمدي‌نژاد در خصوص هولوکاست و رژيم صهيونيستي، پخش مستقيم را قطع کردند و در اقدام بعدي نيز با سانسور خبري و با پخش اخبار کذب موفق به ايجاد موجي از تبليغات رواني عليه رئيس جمهوري کشورمان شدند.

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017