چهارشنبه 25 مهر 1397
بازدید امروز : 2199 نفر

موضوع : ایمنی و بهداشت کارکنان در شرکت سایپا
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
ایمنی و بهداشت کارکنان در شرکت سایپا
تعداد صفحه :
10
قیمت :
2000 تومان

ایمنی و بهداشت کارکنان در شرکت سایپا
پیرامون ایمنی و سلامتی کارکنان
شرکت سایپا برای اطمینان از سلامتی و ایمنی کارکنانشان اهداف زیادی را در نظر می گیرند: اما همه این اهداف بر رابطه کار و رفتار کارکنان تمرکز نمی کنند.یک هدف سازمانی برای ایمنی ، زمانی موثر است که طرح کار و رفتار کارکنان در یک جهت باشد.خیلی از مسائل فردی و سازمانی در مدیریت ایمنی و سلامت کارکنان رشد و توسعه می یابند : که می توانند مانند زیر خلاصه شوند:
1) تنظیمات فیزیکی کار:تنظیمات فیزیکی کار بر نحوه عملکرد کارکنان تاثیر به سزائی دارد .بعضی از این عوامل شامل دمای محیط ، میزان سر و صدا ، و نور مناسب بر عملکرد کاری اثر می گذارند.
دیگر این فاکتورها شامل ، سایز محیط کار ، انواع موادی که استفاده می شوند، فواصل بین محیط های کاری ،پارتیشن بندی و ...می شوند.
2) سندرم ساختمان های معیوب: گاهی شرایطی وجود دارد که کارکنان در آن شرایط زمانیکه در داخل ساختمان ( محل کار ) هستند، دچار مشکلات عمده سلامتی و ناراحتی هایی می شوند. بعضی عواملی که از ساختمان های معیوب ناشی می شوند عبارتند از : کیفیت بد هوا ،تهویه نا مناسب،عدم نظافت، وجود حیوانات موذی و بوی بد انواع چسب ها ...
3) ارگونومیکس: ارگونومیکس عبارت است از مطالعه مهندسی ، روانشناسی و فیزیولوژیکی جنبه های یک کار است و شامل فاکتورهایی مثل خستگی ،نور،وسایل،تجهیزات،و جایگزینی کنترل ها است ؛ برخورد بین انسان و ماشین است.ارگونومیکس زمانیکه محل کار را برای اپراتور های کامپیوتر طراحی می کند، در نظر گرفته می شود.مشکلات کمردرد ،آسیب های چشمی، و سردرد نیز به خاطر کار طولانی مدت جلوی مانیتور کامپیوتر افزایش می یابد.
4) مهندسی مواد و تجهیزات کار:می توان از طریق جایگزینی ماشی آلات خطرناک از سوانح کاری جلوگیری کرد. علاوه بر این طراحی چنین ماشین ها و تجهیزاتی نقش مهمی را در ایمنی کارکنان بازی می کنند .فراهم کردن محافظ و کاور های ایمن در تجهیزاتف دکمه های stop ضروری و دیگر پیش بینی های لازم در کاهش این سوتنح به طور چشمگیری کمک می کنند.
5) شوک های افزایشی و فشارهای تکراری: بیماری های شوک های افزایشی زمانی اتفاق می افتند که ماهیچه ها به طور تکراری یک کار را انجام دهند که این موضوع صدمات زیادی به سیستم عصبی و ماهیچه ای وارد می کند.همچنین کارکنان با سطوح بالای فشار های فیزیکی و ذهنی مواجهه هستند.
6) درجه تصادف و سوانح: یک دستاورد فردی برای محیط ایمن به کاهش درجه تصادف کمک می کند.و این عموما به این دلیل است که مشکلات ، بیشتر به وسیله کارکنان بی دقت به وجود می آید تا به وسیله ماشین ها یا بی توجهی مسئولین.
یک نگرش مثبت در جهت محیط کار و دیگر کارها، ایمنی کارکنان را افزایش می دهد.
سلامت و ایمنی کارکنان
برای بازدهی بهتر یک سازمان ،مسئولین سازمان باید ایمنی و امنیت کارکنانش را تضمین کند.سلامت و ایمنی یک قسمت مکمل محیطکار را شکل می دهند.یک محیط کاری باید عملکرد خوب کارکنانش را افزایش دهد.کلمه های ایمنی وسلامتی و اکنیت خیلی به هم نزدیک هستند.سلامتی یک حالت کلی خوب بودن است و نه تنها خوب بودن از نظر فیزیکی را در بر می گیردبلکه خوب بودن از نظر ذهنی و احساسی را نیز در بر دارد.ایمنی به عمل حفاظت از خوب بودن فیزیکی یک کارکن اشاره دارد.شامل خطر سوانحی که به خاطر کار با ماشین، آتش یا بیماری پیش اید،خواهد شد.امنیت به حفاظت املانات و تجهیزات و حفاظت کارکنان در حالیکه مشغول کار هستند،اشاره دارد.
در سازمان ها مسئولیت ایمنی و سلامتی کارکنان بر عهده ناظرینیا مدیران HR است.
یک مدیر HRمی تواند در برنامه های ایمنی همکاری کند، کارکنان را با سیاست های ایمنی و سلامت سازمان آشنا کند و دوره های تعلیمی ایمنی را تدارک ببیند و ...
ناظرین و سران دپارتمان مسئول فراهم آوری شرایط کاری ایمن هستند.
مسئولیت مدیران:
• کنترل سلامتی و ایمنی کارکنان
• تعلیم کارکنان برای ایمن بودن
• بررسی مشکلات و سوانح
• ارتباط با کارکنان درباره سیاست های ایمنی
مسئولیت های ناظرین/ سران دپارتمان:
• فراهم کردن تعلیمات تکنیکی در جهت کاهش سوانح
• همکاری برنامه های سلامتی و ایمنی
• تعلیم کارکنان برای استفاده از بهره های تجهیزات
• توسعه سیستم های گزارشی ایمنی
• فراهم آوری شرایط کاری ایمنی ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007