یکشنبه 3 تیر 1397
بازدید امروز : 1788 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : نورتروپ فرای - اسطوره شناس
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
نورتروپ فرای - اسطوره شناس
تعداد صفحه :
10
قیمت :
2000 تومان

نورتروپ فرای
نورتورپ فرای زاده ۱۹۱۲ در کانادا درگذشته ۱۹۹۱میلادی فیلسوف و اسطوره‌شناس است.
زندگی
فرای در کانادا زاده شد. در سال ۱۹۳۳ در رشته فلسفه از دانشگاه تورنتو مدرک کارشناسی دریافت کرد. ابتدا کشیش شد، اما این شغل را رها کرد و در سال ۱۹۳۹ مدرس زبان انگلیسی شد. در آن دوران وی مجذوب اشعار ویلیام بلیک شد و به مطالعه اسطوره روی آورد. ده سال در این زمینه مطالعه کرد و حاصل آن را در اثری با عنوان کالبدشناسی نقد منتشر کرد که از جمله آثار مهم نقد اسطوره‌شناختی محسوب می‌شود. او در سال ۱۹۹۱ درگذشت.
تحليل ساختار «تقديم به ازمه با عشق و نكبت» از ديدگاه «نورتروپ فراي»
يكي از ساخت‌گرايان بسيار معروف و مهم, «نورتروپ فراي»1, هميشه به دنبال اين بود كه قوانين ساختاري‌اي كه زيرساختهاي سنتهاي ادبي غرب را تشكيل مي‌دهند، شناسايي كند و براي اين كار سعي كرد گونه‌هاي ادبي2 را به چهار نوع تقسيم كند.
او معتقد بود چهار ميتوس3 يا بهتر بگوييم چهار الگوي داستاني باهم اسطوره را تشكيل مي‌دهند. اين چهار جزء اسطوره از نظر او قوانين زيرساختي سنتهاي ادبي غرب را تشكيل مي‌دهند كه عبارت‌اند از: كمدي، رمانس(داستانهاي عاشقانه)، تراژدي و آيروني.4
به اعتقاد او انسانها ذهنيات داستاني خود را در دو حالت پايه نشان مي‌دهند. يكي نمايش دنياي ايده‌آل و ديگري نمايش دنياي واقعي كه ما در آن زندگي مي‌كنيم. دنياي ايده‌ال دنياي پاكي، فراواني و پيروزي، و دنياي واقعي دنياي تجربه‌هاي تلخ، شكست و ناكامي است. گونة رمانس در حيطة دنياي ايده‌ال و آرماني قرار دارد.
از ديدگاه فراي اين دنيا در ميتوس تابستان قرار مي‌گيرد. بنابراين رمانس در فصل تابستان اتفاق مي‌افتد و حال و هوا و گرماي تابستان را دارد. گرماي اين گونة ادبي بيانگر گرماي ماجراهاي عشقي است كه در اين ژانر رواج دارد.
تراژدي حركتي است از دنياي ايده‌آل به‌سويِ دنياي واقعي. قهرمان تراژدي در ابتدا در خوشبختي كامل يعني در دنياي ايده‌آل به سر مي‌برد؛ ولي به خاطر اشتباه در داوري يا اشتباه تراژيك سقوط مي‌كند و به فلاكت و سيه‌روزي مي‌افتد و دنياي واقعي يعني شكست را تجربه مي‌كند. تراژدي در ميتوس پاييز قرار دارد. يعني بين دنياي ايده‌آل رمانس تابستاني و دنياي واقعي زمستاني. آيروني دربرگيرندة داستانهايي است كه تماماً به دنبال نشان دادن جنبه‌هاي منفي زندگي و يأس و سرخوردگي شخصيتهاي داستان و بيهودگي تلاش براي بهبود زندگي هستند. در ميتوس، زمستان قرار دارد و بازتاب دنياي واقعي و ناكامي است. داستان گتسبي بزرگ يكي از نمونه‌هاي بسيار خوب آيروني به حساب مي‌آيد.
كمدي در ميتوس بهار قرار دارد كه نشان‌دهندة حركت از دنياي ايده‌آل تابستان است. در كمدي, شخصيتها پس از سختي به خوشبختي و كاميابي مي‌رسند و بنابراين كمدي حركتي از آيروني و شكست است به سمت رمانس و پيروزي.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007