موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : و شناخت و توسعه آن در ایران it
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
شناخت it و توسعه آن در ایران
تعداد صفحه :
10
قیمت :
6000 تومان

مقدمه در سرشماري اول نوامبر سال 2002 تعداد كاربران اينترنت به ششصد ميليون نفر افزايش يافته بود و به اين ترتيب IT به عنوان كالاي برگزيده قرن انتخاب شد و گستره وسيع آن كشورهايي با ايدئولوژيهاي فراگير را هم دربرگرفت.
technology Information چیست
انقلاب چهارم، محصول كاربرد كامپيوتر و مخابرات در عرصه اطلاعات بود و جهانيان را پس از انقلاب صنعتي در قرن نوزدهم به عصر نوزايي اطلاعات در هزاره سوم راه داد. با اشاعه تكنولوژي اطلاعات Information_technology یا همان IT یا بعبارتی فن آوری اطلاعات ، اقتصاد و سياست به اطلاعات آغشته شدند و اطلاعات مانند يك كالا در خدمت افراد قرار گرفت تا نظام شهروندي جديد بر پايه يك جامعه اطلاعاتي شكل بگيرد. با آنكه كاربرد اين ابزار در زندگي روزمره شهروندان نهادينه شده بود اما آنها با اين حادثه جديد بيگانه بودند
. فن آوری اطلاعات در نگاه ساده
«آن بريني‌ و جان لاگين» در مقاله مشترك خود با عنوان «فن‌آوري اطلاعات چيست؟» مي‌نويسند: «تكنولوژي اطلاعات شامل موارد مختلفي چون كاربرد كامپيوتر، تلفن، راديو، تلويزيون، كتابها و فايلهاي بايگاني مي‌شود».
IT در ايران
صنعت IT حدود سه سال پيش مورد توجه مسئولان ايراني قرار گرفت و اندك‌اندك شركتهاي خصوصي نيز در كنار بخش دولتي فعاليتهايي را آغاز كردند. اما حضور قدرتمند دولت در صنعت IT برخورد گرم كارشناسان مستقل روبرو نشد .آنها اعتقاد داشتند IT دولتي از بروز خلاقيت‌ها جلوگيري مي‌كند و از همين رو بار ديگر تئوريهاي سه گانه جامعه درگير در فناوري اطلاعات را در ميدان منازعه مرور كردند، بر اساس اين تئوريها جامعه اطلاعاتي از جامعه كاربران، جامعه تأمين كننده و جامعه صنعتي تشكيل شده است. در جامعه كاربران تكنولوژي به كاربري رسيده و در نهايت به توليد ارزش افزوده مي‌انجامد؛ تئوريسين‌ها معتقدند دولت بايد با سرمايه‌گذاري در اين بخش به آموزش كاربران بپردازد اما در بخش جامعه تأمين‌كننده كه تجهيزات را تأمين و پشتيباني مي‌كند. همچنين جامعه صنعتي كه به توليد سخت افزارها و نرم‌افزارها مي‌پردازد، خواهان دخالت نكردن دولت هستند. در ايران با توجه به اينكه حجم گسترده مبادلات تجاري بر عهده دولت است، وجود بخش خصوصي از منافع اقتصادي دولت مي‌كاهد بنابراين در برابر صنعت IT خصوصي مقاومتهايي روي مي‌دهد. « تكنولوژي اطلاعات معاصر با اقتصاد و دانش گره خورده است. ما از يك اقتصاد سنتي بهره‌منديم و 90 درصد درآمدهاي ما را نفت تأمين مي‌كند. بنابراين با اين اقتصاد نمي‌توان تكنولوژي اطلاعات را در اختيار بخش خصوصي قرار داد. اگر چه تكنولوژي اطلاعات هزينه‌ها را كاهش مي‌دهد ولي چون تمام نگاهها به جيب دولت است، كسي جرأت نمي‌كند در اين راه سرمايه‌گذاري كند».
..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007