شنبه 2 شهریور 1398
بازدید امروز : 2869 نفر
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : روشهای تقویت بروز خلاقیت و نوآوری معلمان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
روشهای تقویت بروز خلاقیت و نوآوری معلمان
تعداد صفحه :
12
قیمت :
1500 تومان

روشهای تقویت بروز خلاقیت و نوآوری معلمان
* مقدمه
طور کلی خلاقیت فرایندی است که طی زمان ادامه داشته و ابتکار، انطباق‌پذیری و تحقق از خصوصیات بارز آن به شمار می‌آیند و می‌تواند جوابگویی برای مشکلات باشد. برخی از محققان اصولی برای مشخص شدن مرزهای خلاقیت تعریف نموده‌اند: اول اینکه خلاقیت متضمن پاسخ یا مفهومی نو باشد یا آنکه احتمال وقوع آن بسیار کم باشد. اما باید توجه داشت که نو بودن و اصالت با آنکه شرط لازم خلاقیت است اما کافی نیست. زمانی یک پاسخ را می‌توان بخشی از یک فرایند خلاقیت به شمار آورد که تا اندازه‌ای با واقعیت مطابقت داشته یا اصولاً واقعی باشد. دوم خلاقیت باید گره‌ای را بگشاید یا با وضعیتی تناسب داشته و یا مقصود معینی را برآورد. سوم، خلاقیت واقعی مشروط به دوام آن بینش ابتکاری، ارزیابی و تفسیر و رشد آن باشد. در جمله‌ای کوتاه می‌توان اینگونه بیان کرد «خیلی‌ها ایده‌های خوب دارند اما عده کمی آنها را عملی می‌کنند». همچنین یکی از عواملی که معمولاً با خلاقیت مربوط می‌دانند موضوع هوش است.
* معلم، خلاقیت فردی و تأثیر آن در رشد و ابتکار دانش آموزان
معلم خلاق کسی است که سؤالات غریب « غیرمعمول» و « عجیب» دانش آموزان را نادیده نمی گیرد. ( بسیاری از اوقات می بینیم که به دانش آموزانی که سئوالات غیرعادی می کنند گفته می شود « ساکت باش» و برو و خودت آن را پیدا کن. دانش آموزان از طرح سئوالاتی که معلم را دچار زحمت می کنند لذت می برند. . و معلمانی که خود خلاقیت فردی دارند سعی می کنند در همه ی فکرها نکات مثبت را بیابند، به فکر ها و سئوالات برچسب « احمقانه» و « بد» نمی زنند که باعث شود دانش آموزان سئوالات خود را مطرح نسازند. بهترین روش این است که این گونه سئوالات با مطالبی از سوی معلم دنبال شود و از یادگیرنده بخواهد در مورد مسئله بیشتر فکر کند، زمانی که دانش آموزان سئوالات خود را مطرح نسازند.
و معلم خلاق از دانش آموزان خویش انتظار خلاقیت و ابتکار دارد و آن را طلب می کند تا در موقع نمره دادن به « خلاقیت» و ابتکار امتیاز اضافی می دهد و برای رفتارهای خلاق الگو نشان می دهد. تحقق مو به مو هدف های از پیش تعیین شده و تسلط بر محتوامورد تأکید نیست بلکه پرورش قوه تفکر خلاقیت و نوآوری اهمیت بیشتری دارد. برای فعال کردن فرایندهای ذهنی فقط به غنی سازی شرایط بیرونی آموزش، مثل کتاب راهنما، کارو تمرین و نرم افزارهای آموزشی و .... اکتفا نمی کند.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007