پنج شنبه 1 تیر 1396
بازدید امروز : 5141 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : پروژه رشته گردشگری و جهانگردی - نقش جاذبه های شیراز در جذب توریسم

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
پروژه رشته گردشگری و جهانگردی - نقش جاذبه های شیراز در جذب توریسم
تعداد صفحه :
11
قیمت :
10000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
چکیده
صنعت مسافدت و گردشگري به عنوان بزرگترين و متنوع ترين صنعت در دنيا به حساب مي آيد. بسياري از كشورها، اين صنعت پويا را منبع اصلي درآمد، اشتغال زايي، رشد بخش خصوصي و توسعه زير ساختها مي دانند. صنعت گردشگري در سراسر دنيا، به ويژه در كشورهاي در حال توسعه كه منابع ديگر اقتصادي مانند توليد يا استخراج منابع طبيعي ندارند، بسيار مورد توجه است. با وجود اين فرصت استفاده از اين منبع درآمدي براي تمام كشورها مساوي است.با وجود اهميت بي بديل صنعت گردشگري در توسعه و شكوفايي اقتصادي ،سياست گذاري هاي مناسبي در خصوص ارتقاء آن در كشورمان صورت نپذيرفته و عمده تلا ش هاي مر بوط به توسعه صنعت گردشگري در دهه هاي اخير، معطوف به رهياف ت هاي تشويقي و تبليغاتي و يا به عبارتي تقاضا محور بوده اند. در اين راستا بيشتر هد ف گذاري ها و وضع دستورالعمل هاي اجرايي معطوف به خصوصي سازي واحد هاي اقامتي ، تبليغات جهانگرد ي ، آموزش نيروي انساني، سياس ت هاي تشويقي ساخت تأسيسات ايرانگردي و جهانگردي،تخفيف هاي مالياتي و ... بوده كه بيشتر جذب تقاضا را مدنظر قرار داده است ،در حالي كه چالش هاي پيش روي اين صنعت، نه تنها استحكام و تداوم بيشتر سياست هاي جانب تقاضا را طلب مي كند، بلكه سياست گذاري ابعاد عرضه و سازماندهي ساختار فعاليت بنگاه ها را مي طلبد .شهر شیراز با وجود جاذبهای فراوان و بی بدیل خود زمینه مناسبی برای جذب توریست دارد.
کلید واژه: شیراز، جهانگردی، توریست،صنعت گردشگری
مقدمه
شيراز مركز استان فارس در جنوب ‌غربي ايران است. شيراز با جمعيت ١.279.140 نفر (برآورد سال 2006م)، پنجمين شهر پر جمعيت ايران است . موقعيت جغرافيايي اين شهر در ارتفاع ۱۴۸۶ متري از سطح دريا در دامنه‌هاي رشته‌كوه زاگرس است. امروزه شيراز را قطب الكترونيك ايران ميخوانند. شيراز پر افتخار جلوه گاه با شكوه خداوندي و مركز تلولو انوار الهي فرزندان موسي بن جعفر (ع) است . شيراز شهر راز و نياز، شهر عشق و هنر، مهد انديشه هاي عارفانه و عاشقانه است. شيراز شهر اوليا ديار عاشقان ، درياي علم و هنر و عرفان، سرزمين شهيدان صاحب كمال و عروس ملك ايران است. شيراز شهر فارسيان پاك و مهربان و باصفا است، شيراز قبله گاه مومنان با خداست. شيراز جنّت مكان به القاب شريف و زيبا مزين است.دارالفضل، دارالسلام، دارالملك، دارالعلم و دارالولايه از اين نمونه است.بر اساس نوشتارهاي الواح گلي كشف شده در تخت جمشيد نام شيراز با واژه هاي "تي رازي ايش" و "شي رازي ايش" ذكر كرده است كه نشان گر قدمت اين شهر با عظمت در دوره هاي پيش از اسلام است. شير در فارسي اوستايي بمعني شهر است و راز در زبان بمعني اسرار ميباشد.بر حسب اصول دستوري چون دو حرف هم جنس كنار هم واقع شوند يكي حذف ميشود، شيرراز ، شيراز ميگردد بمعني شهر راز.
  1-1- بیان مسئله
جهانگردی یکی از عناصر اصلی توسعه فوق العاده تحرکات مربوط به جابه جایی ها و سرگرمی ها است، کاهش مدت زمان کار ، افزایش وقت سرگرمی ناشی از آن و بهبود شرایط جابه جایی فرایندی شناخته شده از تقسیم حرکات های جهانگردی است که با کوتاه شدن مدت اقامت و غالبا مسافت های طی شده همراه است و جزء تفکیک ناپذیر در رشد تحرک و جابه جایی کوتاه مدت گردشگری گردیده است . بنابر این جاذبه های شهری نقش مهم و محرک در پیدایی جهانگردی شهری و توسعه آن ایفا می کند.بدیهی است مهمترین فضاهایی که مورد اقامت گردشگران قرا می گیرند، فضاهای شهری هستند که از دیر باز جذاب ترین فضا ها را تشکیل می دادند زیرا شهر ها پیشرفته ترین و کامل ترین قرار گاه های انسانی را تشکیل می دهند. شهر ها در بردارنده مراکز مهم اقتصادی ، علمی ، تفریحی ، پزشکی و ... هستند و افزون بر این ها از جاذبه های طبیعی نیز بهره مندند. به همین جهت مهم ترین کانون های جلب جهانگردان اند. (اقتباس: کازس وپوتیبیه، 1382، صص 10-12).توریسم با توجه به وضعیت خاص خود مستقیما با مشارکت مردمی سر و کار دارد و ایجاد تسهیلات لازم و ارائه خدمات رفاهی هر چه بیشتر به گردشگران ، رابطه مستقیمی با ساختار تشکیلاتی سازمانهای محلی دارد، عملکرد هر یک از بخشهای مختلف این نهاد ها در پیشرفت امور مربوط فعالیتهای توریسم شهری موثر است . شهر تاریخی شیراز ، این جادوی اهورایی دیر پای با میراث فرهنگی – هنری و تاریخی همانند سعدی ، حافظ ، باغ ارم و مجموعه زندیه که دارای ارزش و شهرت جهانی اند ، فرصت های بسیار مناسب برای گردشگران از تمام نقاط دنیا و ایران دارا است.( اقتباس: همافر، 1383 ،ص 21).
1-2- اهمیت و ضروت تحقیق
شهر شیراز ، از کهن ترین شهر های ایران از نظر جاذبه های گوناگون ارزشمند تاریخی – تفریحی شناخته شده از لحاظ توریستی است که با بهره مندی از شرایط آب و هوایی کاملا مناسب بوده و قابلیت بهره مندی از تحرک در مقیاس جهانی بهنگام تشکیل فستیوال ها و کنگره ها ی مختلف ، جلب دانشمندان و هنرمندان و هنر دوستان، می تواند در توسعه صنعت توریسم شهر شیراز پتانسیل های بالای خود را بنماید، به لحاظ اینکه گردشگران افرادی متفاوت با مقاصد و اهداف گوناگون می باشند و همچنین شرایط محیطی و زمانی نیز در حال دگر گونی است بدین لحاظ اطلاع و شناخت عمیق و دقیق از وضعیت پدیده اجتماعی توریسم در جهت دستیابی به شاخص های توسعه ضروری بنظر می رسد.

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017