تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
چهارشنبه 0 فروردین 1397
بازدید امروز : 2742 نفر
تحویل در محیط : word
عنوان :

کار عملی ساخت نوشابه در کارخانه زمزم

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
کار عملی ساخت نوشابه در کارخانه زمزم
تعداد صفحه :
15
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب کار عملی ساخت نوشابه در کارخانه زمزم

مواد اولیه مصرفی در نوشابه سازی

1- آب

آب ماده ای بی رنگ ، بی بو ، و بی طعم بوده که حیات انسان و سایر موجودات ضروری می باشد آب حامل خوبی برای ترکیبات مختلف نظیر قند ها ،طعم ها ،گازها ، اسید ها ، رنگ ها ، مواد معدنی ، ویتامینها و غیره می باشد . ناخالصی هایی که به روی طعم آب اثر می گذارند ،عبارت از جلبک ،پرتوزوا ، مخمر ،کپک ها ، آهن ، منگنز ، قلیائیت ، کرورت ،سولفور و غیره می باشد.

آب 86 تا 92 درصد ترکیب نوشابه را تشکیل می دهد و از این لحاظ بالاترین مقدار می باشد در نتیجه هر گونه تغییر در خواص فیزیکی و شمیایی و میکروبی آب مانند : رنگ ، بو ،طعم ، کدورت pH ، میزان سختی ،قلیا ئیت ، وجود برخی فلزات مانند مس ، منگنز و آهن وغیره بر روی کیفیت نوشابه اثر مستقیم دارد . بالا بودن قلیائیت آب موجب خنثی شدن اسید نوشابه و از بین رفتن طعم می گردد . همچنین بالا رفتن pH ، محیط را برای رشد میکرو ارگانیسم ها مساعد نموده و باعث فساد ناشی از مخمر می گردد .

2- شیرین کننده ها : ( Sweeteners )

شیرین کننده ها نقش بسیار مهمی در خواص نوشابه های گوارا دارند شیرین کننده ها به طور کلی به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند شیرین کننده های طبیعی عموماً جزءکربوهیدراتها می باشند . و از کربن هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده اند و عبارتند از مواد مونوساکاریزها مانند گلوکز ، فروکتوز و گالاکتوز ، دی ساکارید ها مانند ساکارز ، لاکتوز و مالتوز .

دسته دوم که شیرین کننده های مصنوعی می باشند جزء گروه شیرین کننده های قوی محسوب می شود . این شیرین کننده ها چندین برابر ساکارز شیرین اند و بنابراین در غلظت های بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد . برخی از شیرین کننده های قوی عبارتند از اس سولفام پتاسیم ،اسپارتام ، ساخارین و نمک های سدیم و کلسیم وترماتین10 ین شیرین کننده ها در غذاهای کنسرو شده ، شیرین کننده های روی میز و دسرها قرص های شیرین کننده و فراورده های کم کالری و برون قند کاربرد دارند .

3- رنگ ها :

رنگ ما ده غذایی صرفاً فراهم آورنده ظاهری زیباوخوش رویت برای ماده غذایی محسوب نمی شود بلکه اساساً نمایانگر کیفیت بسیاری از اقلام غذایی از نقطه نظر سلامتی و بهداشتی می باشد . رنگ همراه با طعم و بافت نقش مهمی را درمقبولیت غذا بازی می کند .

رنگ های مورد مصرف در مواد غذایی را می توان به دو گروه تقسیم کرد . گروه اول : رنگ های طبیعی هستند که ممکن است از منابع طبیعی بدست آیند مثلاً رنگ های سبز و قهوه ای که گروه رنگدانة آن ها کلروفیل ها می باشند منشاء گیاهی دارند یا رنگ ها ی قرمز و قهوه ای که ازگروه رنگدانه های دارای هم هستند منشاء حیوانی دارند .

گروه دوم : شامل آن دسته از مواد رنگی است که در طبیعت وجود ندارند و از طریق سنیتز ساخته می شوند مثل رنگ قرمز آلورادو زردکینولین .

4- کاربرد امولسیفایرها و تثبیت کننده ها در تولید نوشابه های گازدار

برای تولید تولید نوشابه های غیرالکلی حاوی اسانس های روغنی مانند پرتقال ، لیمو و غیره لازم است اینگونه اسانس های نامحلول در آب ،در فاز آلی بصورت یکنواخت پخش وپراکنده شوند .

برای امولسیون نمودن اینگونه اسانس ها در فاز آبی نوشابه های غیر الکلی از 2 طریق می توان عمل نمود :

 • 1- خارج نمودن بخش محلول در آب اسانس های روغنی بوسیلة استخراج با حلال ها و تقطیر .
 • 2- تبدیل اسانس روغنی به یک امولسیون قابل حل در آب .
 • برای تولید این گونه نوشابه های غیر الکلی در ابتدا باید یک امولسیو غلیظ از آب و اسانس های روغنی تهیه گردد . سپس امولسیون رقیق شدهو سایر افزودنی ها مانند شکر و رنگ ها در آن حل می گردند . پس از آن محلول امولسیون تهیه شده می توان بصورت گازدار ( استفاده از گاز co ) یا بدون گاز آمده گردد . امولسیون غلیظ تهیه شده معمولاً تاچند صد برابر رقیق گردیده و بعداً بصورت نوشابه آماده در می آید .

  از عوامل تنظیم کنندة دانسیته که در تولید نوشابه های غیر الکلی استفاده می شوند عبارتند از :

  سوکروز اکتا ایزو بوتیرات ، سوکروز کتااستات ،سوکروز هپتا ایزو بوتیرات ، پرو پیلن گلیکول دی بنزوات ، گلیسرول تری بنزوات ، استرهای گلیسرول روزین هیدروژنه شده .

  5- اسیدهای خوراکی :

  اسید عموماً به خاطر ویژگی های طعمی ، خواص بافری و نیز اثر میکروبی شان ، مورد استفاده قرار می گیرند . بطور کلی اسیدها با پایین آوردن pH کم و بیش و نقش ضد میکروبی از خودنشان می دهند ، بخصوص هنگامی که با نگهدارنده های نظیر اسید بنزو ئیک مورد استفاده قرار گیرند . درواقع کاهش PH ،محیط را برای فعالیثت ضد میکروبی آنها مساعد می کند از اسیدهای خوراکی می توان اسیدهای سیتریک ، مالیک ، تارتاریک ، فسفریک و غیره را نام برد .

  6- کاربرد طعم دهنده ها در نوشابه های گازدار :

  طعم دهنده های غذایی در نوشابه ها ی غیر الکلی و سایر فرآورده ها ی غذایی مورد استفاده قرار می گیرند . مقادیر ترکیبات طعم دهنده مورد استفاده در مواد غذایی معمولاً کم بوده و بیش از ppm 300 نمی باشد . باید گفت یک طعم دهنده برای استفاده در نوشابه های گازدار باید دارای مشخصات زیرباشد : از طعم دهنده های مجاز باشد ، تنت به شرایط اسیدی ودر معرض نور قراز گرفتن مقاومت داشته باشد . طعم و مزه خوبی داشته باشد .به آسانی مخلوط شده و قابل حمل و نگهداری باشد . در برابر اکسیژن وسایر تغییرات شمیایی مقاومت داشته باشد . مواد طعم دهنده در مقابل حرارت های بیش از c38 مقاوم نیستند به همین دلیل نوشابه ها گازدار را پاستوریزه یا استریلیزه نمی کنند .

  7- نگهدارنده ها

  در نوشابه ها ی گواری کربناته طیف محدودی از میکروارگانیسم ها رشد می نمایند . اما علی رغم این موضوع برای جلوگیری از فساد در طی انبار مالی در درجه حرارت محیط ، نیاز به ماده نگهدارنده می باشد . این ماده می تواند یک ترکیب خاص نگهدارنده مانند بنزوات ها یا اسیدهای خوراکی یا اسید سیتریک باشد که با توجه به ماهیت اسید خوراکی مصرفی وpH محصول ، مقدار مصرفی ماده نگهدارنده تعیین می گردد .

  چهار نوع نگهدارنده که در نوشابه های گوارا کاربرد دارند عبارتند از اسید بنزوئیک وپارابن ها ، دی اکسید گوگرد وسولفیت ها اسید سوربیک و نمک های آن .

  8- مواد کف کننده :

  این ترکیبا ت به طور مطلوب در نوشابه های گوارایی از قبیل شاندی آبجو ، جینجر و کولا استفاده می گردند . از مهمترین مواد کف کننده ساپونین ها ، عصاره کو ئیلایا ویوکا را نام برد.

  9- بامز ها :

  کنترلPH نوشابه ها اهمیت زیادی دارد در صنعت نوشابه ها ی غیر الکلی گازدار برای کنترلPH معمولاً یکی ازمواد تامپون مانندسیترات های سدیم ، کلسیم وآمونیوم را مصرف می کنند .

  10- دی اکسید کربن :

  کف و مزه خالص این گونه از آشامیدنی ها نتیجه وجود گاز CO2 موجود در آنهاست گاز کربونیک را از کربونات ، سنگ آهک، سوختهای آلی و فرایند های تخمیر تولید می کنند . CO2 باعث تشدید طعم ، افزایش زمان نگهداری نوشابه از طریق اسیدی کردن آن ، سوزش زبان وکف کردن می شود.

  فرایند تولید نوشابه

  مراحل ساخت وتهیه ی نوشابه غیر الکلی گازدار در چند مر حله انجام می شود :
 • 1- تهیه یمواد اولیه و آب مورد نیاز
 • 2- ساخت شربت نوشابه
 • 3- اختلاط شربت ، آب وگاز CO2
 • 4- پر کردن شربت آماده در بطری ها و بسته بندی .
 • 1- تهیه ی مواد اولیه و آب مورد نیاز

  موادی در تهیه ی نوشابه دخیل می باشند . مانند شکر که از کارخانه های مختـلف استـان ها تهـیه مـی شود. مثل قند اصفهان ،کرج ، هفت تپه و عنیره که در ابتدای ورود به کارخانه آزمایش میزان رطوبت و آزمایش های میکروبی روی آن انجام می شود . علاوه بر شکر ، عصاره (از واحد عصاره سازی زمزم در تهران ) ، گاز CO2 ، اسید سیتریک،اسید فسفریک، بنزوات سدیم و همچنین کلرو متابی سولفیت سدیم به عنوان مواد کمکی جهت تهیه ی آب مصرف می شوند.

  2- ساخت شربت نوشابه(عصاره سازی):

  شکر از کارخانجات مختلف به کارخانه نوشابه سازی وارد مـی شـود . بر روی ایـن شـکـر آزمـایـش هایی میکروبی و رطوبت انجام شده پس از تایید توسط مسئول آزمایشگاه وارد قسمت تولید شربت و عصاره می شود . آب هم پس از عبور از مراحل تصویه به این سالن هدایت می شود . شکر توسط قیف های بزرگی در بالای تانک های شربط وارد آن می شود . سه تانک شربت درفرایند تولید نوشابه وجود دارد یکی از آنها 4 واحدی و دو تای دیگر 2 واحدی می باشند . هر واحد از این تانک ها 450 گالن آمریکایی است که بر حسب پپسی است هر گالن 3785 میلی لیتری می باشد . آب و شکر در این تانک ها مخلوط شده تولید شربت می کنند . این شربط باید تصویه شود برای تصویه شود برای تصویه ، ابتدا شربت وارد دست گاهی به نام فیلتر شمعی می شود .داخل این فیلتر لوله های مشبک وجود دارد خاک این فیلتر سوپر سل نام دارد که داخل این لوله ها را پر می کند . شربت با عبور از این فیلتر صاف و یکنواخت می گردد . بعد از فیلتر شربت وارد پاستوریزاتور می شود و طی 23 ثانیه تحت دمای C 76 قرار می گیرد . دمای لازم برای پاستوریزاتور توسط دیگ بخار تامین می گردد.

  تحقیقهای مشابه
  کار عملی ساخت نوشابه در کارخانه زمزم
  15 صفحه - 3000 تومان
  پروژه کاراموزی در کارخانه نوشابه سازی زمزم
  51 صفحه - 8000 تومان
  راهکارهای عملی کاهش استرس در مدیران و کارکنان
  11 صفحه - 1500 تومان
  اصول و کاربرد عملیات حرارتی فولادها
  91 صفحه - 7000 تومان
  کارآموزی در پست و بررسی عملیات حسابداری در پست
  48 صفحه - 9000 تومان
  مدیریت کار عملی در سازمان - مدیریت در آموزش و پرورش
  76 صفحه - 7000 تومان
  پروژه رشته کشاورزی بررسی نماتد مولد زخم ریشه چای و راه‌ کارهای عملی مدیریت مبارزه با آن
  23 صفحه - 6000 تومان
  مدیریت کار عملی در سازمان - رشته علوم تربیتی - در اداره آموزش و پرورش
  66 صفحه - 10000 تومان
  مدیریت کار عملی در سازمانها رشته علوم تربیتی آموزش و پرورش
  116 صفحه - 15000 تومان
  پروژه کارآموزی رشته علوم تربیتی کار عملی در سازمان
  78 صفحه - 14000 تومان
  کارآموزی حسابداری در شهرداری لشت نشاء مربوط به عملیات حسابرسی
  12 صفحه - 4000 تومان
  گزارش کارآموزي عملیات اجرایی لوله کشی گاز
  82 صفحه - 12000 تومان
  ساختار کار پلها
  12 صفحه - 1500 تومان
  طراحی و ساخت پل های قوسی 3 کارون
  15 صفحه - 2000 تومان
  طرح کارآفرینی آموزشگاه ساخت گلهای چینی
  10 صفحه - 7000 تومان
  پروژه کارآموزی ساختمان اسکلت بتنی
  62 صفحه - 15000 تومان
  عایق حرارتی- عایق کاری ساختمان
  21 صفحه - 2000 تومان
  گزارش کار آموزی مواد معدنی که در کارهای عمرانی و ساختمانی استفاده می شود
  58 صفحه - 10000 تومان
  کار آموزی رشته معماری- ساختمان بتنی
  35 صفحه - 6000 تومان
  پروژه کارآموزی ساختمان اسکلت بتنی
  62 صفحه - 10000 تومان
  پروژه کارآموزی ساختمانهای بتنی
  261 صفحه - 20000 تومان
  انواع سنگهای ساختمانی و کاربرد آنها (پاور پوینت)
  69 صفحه - 6000 تومان
  انواع و کاربرد سنگهای ساختمانی (پاور پوینت)
  53 صفحه - 6000 تومان
  مصالح سنگی - شن و ماسه و خاک و کاربرد آنها در ساختمان (پاور پوینت)
  21 صفحه - 3000 تومان
  کارآموزی رشته معماری - ساختمان بتنی
  34 صفحه - 6000 تومان
  گزارش کار آموزی اجرای ساختمان بتنی
  48 صفحه - 7000 تومان
  گزارش کار آموزی ساختمان بتنی
  60 صفحه - 8000 تومان
  عایق کاری ساختمان (پاور پوینت)
  16 صفحه - 2500 تومان
  پروژه کار آموزی رشته معماری: اصول و ضوابط طراحی و مراحل اجرایی ساختمان بتنی
  21 صفحه - 4000 تومان
  کار آموزی احداث ساختمان مسکونی رشته معماری - عمران
  51 صفحه - 6000 تومان
  کار آموزی اصول اجرایی ساختمان
  90 صفحه - 8000 تومان
  پیمان - اجرای کارهای ساختمانی با نـرخ متـر مربـع زیـر بنـا
  20 صفحه - 2500 تومان
  کاربرد چوب در صنعت ساختمان
  22 صفحه - 2500 تومان
  پروژه درس طرح ریزی واحدهای صنعتی - مراحل و محاسبات لازم طرح ریزی کارخانه ساخت بخاری گازی
  20 صفحه - 8000 تومان
  کارآموزی رشته معماری عمران در شرکت ساختمان بتن،سیمان
  80 صفحه - 12000 تومان
  پروژه کارآموزی رشته معماری عمران ساختمان بتنی (پاورپوینت )
  26 صفحه - 6000 تومان
  کاربرد نانو در ساختمان سازی
  15 صفحه - 2000 تومان
  نانو تکنولژی و کاربرد آن در ساختمان
  44 صفحه - 5000 تومان
  پروژه رشته حسابداری قراردادهای پیمانکاری - سیستم حسابداری پیمانکاری برای شرکت هایی که فعالیت ساختمانی انجام می دهند
  26 صفحه - 6000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - مدیریت شرکت از بالا به تاثیر خط مشی کارآفرینان و تضاد فراگیر در شکل گیری ساختار یا تمهیدات مدیریت – شرکت24
  39 صفحه - 19500 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - مدیریت شرکت از بالا به تاثیر خط مشی کارآفرینان و تضاد فراگیر در شکل گیری ساختار یا تمهیدات مدیریت – شرکت24
  39 صفحه - 19500 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ساختار بی نظیر برنامه ها و رخ دادهای کارآفرینان اکسفورد 4
  6 صفحه - 7800 تومان
  آیین نامه جوشکاری ساختمان
  13 صفحه - 2000 تومان
  انواع جوش و جوشکاری در ساختمان
  24 صفحه - 3000 تومان
  گزارش کارآموزی رشته عمران معماری ساختمان بتنی و فلزی از نقشه و پی تا سفید کاری
  68 صفحه - 15000 تومان
  پروژه کارآموزی رشته معماری عمران ساختمان 4 طبقه روی پیلوت فایل بصورت پاورپوینت
  33 صفحه - 4000 تومان
  گزارش کارآموزی ساختمان بتنی رشته معماری عمران
  10 صفحه - 2500 تومان
  پروژه کارآموزی در ساختمان رشته معماری عمران
  157 صفحه - 18000 تومان
  پروژه کارآموزی ساختمان بتنی رشته معماری عمران
  44 صفحه - 18000 تومان
  روژه کارآموزی ساختمان رشته معماری عمران
  18 صفحه - 4000 تومان
  کارآموزی رشته معماری عمران ساختمان مسكوني چهار طبقه هشت واحدي
  64 صفحه - 12000 تومان
  بلوک بتنی و کاربرد آن در ساختمان سازی.docx
  26 صفحه - 3000 تومان
  گزارش کارآموزی معماری عمران ساختمان فلزی
  56 صفحه - 10000 تومان
  کارآموزی رشته حسابداری در شرکت ساختمانی
  30 صفحه - 6000 تومان
  ایمنی بهداشت کار ساختمان
  9 صفحه - 1500 تومان
  تاکید بکار بردن بتن سبک به جای آجر در ساختمان
  6 صفحه - 1500 تومان
  پروژه کارآموزی ساختمان اسکلت بتنی
  60 صفحه - 10000 تومان
  پروژه کارآموزی ساختمانهای بتنی از خاکبرداری تا رنگ آمیزی
  271 صفحه - 20000 تومان
  گزارش کارآموزی ساختمان رشته معماری عمران مربوط به ساختمان فلزی در مسکن شهر
  66 صفحه - 12000 تومان
  پروژه کارآموزی معماری عمران ساختمان 4 طبقه روی پیلوت ساختمان بتنی فایل بصورت پاور پوینت
  35 صفحه - 6000 تومان
  پروژه رشته مدیریت صنعتی بررسی ساخت ماکارونی
  39 صفحه - 12000 تومان
  گزارش کارآموزی ساختمان بتنی.docx
  52 صفحه - 10000 تومان
  پروژه مالی حسابداری پیمانکاری ساختمان
  48 صفحه - 12000 تومان
  کارآموزی ساختمان بتنی رشته معماری عمران همراه با تصاویر
  19 صفحه - 5000 تومان
  پروژه مالی سیستم حسابداری پیمانکاری شرکت های ساختمانی
  84 صفحه - 15000 تومان
  قانون بيمه اجتماعي کارگران ساختماني
  10 صفحه - 2500 تومان
  کار آماری یررسی جایگاه و اسیب شناسی تراکم ساختمانی
  15 صفحه - 20000 تومان
  قانون بيمه اجتماعي کارگران ساختماني
  10 صفحه - 2000 تومان
  کاراموزی معماری عمران ساختمانهای آجری
  38 صفحه - 7000 تومان
  بررسی تاثیر آموزش کارگران ساختمانی در عمر مفید ساختمان
  20 صفحه - 4000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ساختار و عملکرد ترکیب پلی (وینیل الکل) / پودر چوب تهیه شده از طریق فرایند حرارتی و فن آوری فرزکاری برش حالت جامد
  8 صفحه - 8000 تومان
  گزارش کاراموزی کارخانجات شیر و نوشابه زمزم
  88 صفحه - 9000 تومان
  پروژه کارخانه شیر - ماست خامه و ... لبنیات
  54 صفحه - 8000 تومان
  پروژه معرفی کارخانه پارس خزر
  64 صفحه - 9000 تومان
  پروژه کارخانه نساجی بهبافت شمال
  49 صفحه - 6000 تومان
  گزارش کار بازدید از کارخانه شیر پاستوریزه پگاه گیلان
  19 صفحه - 3000 تومان
  پروژه کارآموزی کارخانه سیمان
  53 صفحه - 8000 تومان
  پروژه تحلیل و بررسی کارخانه شیر پگاه
  21 صفحه - 5000 تومان
  گزارش کارآموزی کارخانه پارس خزر به همراه معرفی فعالیتهای حسابداری کارخانه
  61 صفحه - 9000 تومان
  پروژه رشته مدیریت صنعتی تهیه گزارش شناخت و تجزیه و تحلیل سیستم مربوط به کارخانه دستکش گیلان
  67 صفحه - 15000 تومان
  گزارش کارآموزی رشته حسابداری مربوط به انبار داری کارخانه محصولات لبنیات
  35 صفحه - 6000 تومان
  گزارش کارآموزی کارخانه تولید لوازم خانگی پارس خزر
  34 صفحه - 6000 تومان
  تشریح کارخانه کاشی خزر با چارت
  35 صفحه - 4000 تومان
  کارخانه عمران البرز تولید کننده آجرهای ماسه آهکی
  6 صفحه - 1500 تومان
  گزارش بازدید از کارخانه ی اشی مشی
  8 صفحه - 1500 تومان
  پروژه رشته مدیریت صنعتی گزارش و تشریح کارخانه ماکارونی
  40 صفحه - 8000 تومان
  گزارش کارآموزی در بخش رنگرزی کارخانه با تشریح بخشهای مختلف رنگ کاری و کوره رنگ
  7 صفحه - 2500 تومان
  lifo و fifo پروژه مالی مقایسه روش های ارزیابی موجودی کالا و مواد کارخانه پارس خزر بر اساس روش های
  80 صفحه - 15000 تومان
  طراحی سیستم حقوق و دستمزد - کارخانه لوازم خانگی پارس قزوین
  88 صفحه - 15000 تومان
  پروژه رشته حسابداری طراحی سیستم حقوق و دستمزد کارخانه لوازم خانگی پارس قزوین
  86 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - کارخانه برق
  6 صفحه - 6000 تومان
  پروژه رشته مدیریت صنعتی بررسی کارخانه ریسندگی بافندگی
  90 صفحه - 18000 تومان
  پروژه مالی حسابداری بررسی سیستم حقوق و دستمزد در کارخانه پارس قزوین
  93 صفحه - 14000 تومان
  پروژه رشته مدیریت بازرگانی بررسی تولید کارخانه پارس خزر
  88 صفحه - 18000 تومان
  کارآموزی در کارخانه رنگ پارس سیمین حسابداری حقوق و دستمزد
  27 صفحه - 7000 تومان
  کاربینی کارخانه شیر صبا رودسر
  15 صفحه - 5000 تومان
  گزارش کاراموزی در کارخانه رنگ سازی
  54 صفحه - 8000 تومان
  گزارش کارآموزی در کارخانه آب معدنی طبیعی سیلوانای ارومیه
  52 صفحه - 8000 تومان
  حقوق و دستمزد کارخانه پارس قزوین- پروژه
  106 صفحه - 8000 تومان
  بودجه عملیاتی - ساختار و اهداف آن.doc
  24 صفحه - 3000 تومان

  ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

  برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

  ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
  xسفارش ترجمه
  xمشاوره پایان نامه
  xسفارش تایپ سایت تحقیق
  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان
  Tel : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2018 - 2007