سه شنبه 29 مرداد 1398
بازدید امروز : 5458 نفر
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : در تولید انرژی از اقیانوس optec پدیده
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
پدیده optec در تولید انرژی از اقیانوس
تعداد صفحه :
21
قیمت :
4000 تومان

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
شیوه کار نیروگاه (OTEC)
اژدهای موج
اجزای نیروگاه (OTEC)
انرژی اقیانوس
انرژي جزر و مد
انرژي امواج
تبديل انرژي حرارتي اقيانوس (OTEC)
فوايد اقتصادي :
فوايد غير اقتصادي OTEC عبارتند از :
نتیجه گیری و کاربردها
منابع
چکیده
فرآیند تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس(OTEC) ، گونه ای از فن آوری های تولید انرژی است که تابش خورشید را به نیروی برق تبدیل می کند. دراین روش از شیب گرمایی لایه های مختلف آب که دارای درجه حرارت متفاوت هستند استفاده می گردد و در نتیجه باعث گردش چرخه توان (انرژی) می شود. با توجه به اختلاف درجه حرارت میان سطوح گرم و سرد آب درقسمت های گود اقیانوس ها ، می توان به اختلاف دمای حدود 20 درجه سانتی گراد دست یافت که روش (OTEC) می تواند آن را به توان چشم گیری تبدیل سازد و دراین صورت اقیانوس ها یک منبع تجدید پذیر با پتانسیل بالا می باشند. هم چنین آب سرد شور استفاده شده در فرآیند (OTEC) چه درساحل و چه درخشکی می تواند منبع مهم غذایی برای موجودات ذره بینی به حساب آید. امروزه با توجه به افزایش سرسام‌آور بهای سوخت‌های فسیلی در سراسر جهان ، شرکت ‌های خصوصی بسیاری از‌ غرب گرفته تا شرق برای ساخت نیروگاه‌های (OTEC) تجاری ، وارد رقابتی تمام عیار شده‌اند. زیرا این منبع انرژی پاك و تجدیدپذیر می‌تواند بسیاری از اقتصادهای جهان را از شر وابستگی‌شان به نفت برهاند.گفتنی است ایده تولید الكتریسیته با استفاده از اختلاف دما درلایه‌های اقیانوس ها ، نخستین‌ بار در سال 1881 توسط ژاك دی آرسون وال (J.d’Arsonval) ، فیزیكدان فرانسوی مطرح شد اما تا زمان آغاز بحران نفتی دهه 1970 این ایده چندان مورد توجه قرار نگرفت.
مقدمه
درپی افزایش قیمت نفت در سال های گذشته ی نزدیک ، دانشمندان برای تولید بهینه ی انرژی الکتریکی به روش های دیگری روی آورده اند. استفاده از انرژی خورشیدی، باد ، جزر و مد دریاها بعضی از این روش های جدید است که مورد توجه متخصص های این امر قرارگرفته اند. همان طوری که می دانیم بیش از70 درصد از سطح کره زمین توسط اقیانوس ها پوشیده از آب است. درواقع یکی از بزرگ ترین ذخیره کننده های انرژی گرمایی خورشید در جهان ، اقیانوس ها هستند. درحال حاضر روزانه 60 میلیون کیلومترمربع از دریاهای گرمسیری به ازای مقداری از تابش خورشید که برابر با مقدار گرمای حدود 250 میلیارد بشکه ماده سوختنی است ، انرژی دریافت می کند. تنها اگر بتوان حدود 10 درصد از انرژی خورشیدی را ذخیره نمود وآن را به انرژی برق تبدیل کرد، آنگاه می توان بیش از 20 برابر انرژی مصرفی یک روز کشورهای خاورمیانه را تامین نمود.
شیوه کار نیروگاه (OTEC)
برای تبدیل انرژی حرارتی با استفاده از روش(OTEC)باید محلی را در نظرگرفت که از استحکام کافی برخوردار باشد. هم چنین درجه حرارت ناشی از تفاوت سطح آب باید دارای اختلاف دمایی بین 20 درجه سانتی گراد نسبت به آب سردی که درعمق 1000 متری قراردارد داشته باشد.
روش كاراین نیروگاه‌ها ، بهره گیری ازاختلاف دمای آب درسطح و عمق اقیانوس است. در اين فن آوری نخست مایعی با دمای جوش پایین مثل آمونیاك یا مخلوط آب با آمونیاك توسط آب سطح اقیانوس گرم می‌شود. زمانی كه این « سیال عامل یا مایع کار» بجوشد ، گاز به وجود مي آيد كه با فشرده کردن آن فشار كافی برای به حركت در آوردن پره‌های توربین را فراهم خواهد نمود. درمرحله بعد ، این توربین ژنراتوری را به حركت درمی‌آورد كه برق تولید می‌كند. تا این جای كار همه چیز درست شبیه یك نیروگاه حرارتی است. درچنین نیروگاهی سیال عامل كه به گاز تبدیل شده است
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007