چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 2558 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : آثار الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی بر صنعت بیمه
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
آثار الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی بر صنعت بیمه. - روش تحقیقdocx
تعداد صفحه :
37
قیمت :
5000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

چکیده 5
مقدمه 6
اهمیت موضوع 6
روش مطالعه و تحقیق 8
روش اسنادی یا کتابخانه ای یا آرشیوی: 8
روش جستجو در اینترنت: 9
سابقه موضوع 9
تعریف واژگان 10
سازمان تجارت جهانی 10
عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی 10
بخش اول 12
گفتار اول :وضعیت بیمه در ساختار سازمان تجارت جهانی 13
مبحث اول :براساس مفاد موافقتنامه گات چهار شیوه عرضه خدمات 14
مبحث دوم :وضعیت بیمه¬های عمر در ایران 15
مبحث سوم :مقایسه ساختار صنعت بیمه در ایران و کشورهای پیشرفته 17
گفتار دوم :نابسامانی¬ها و تنگناهای صنعت بیمه (با تأکید بر بیمه¬های زندگی) 18
گفتار سوم :وضعیت حال و آینده صنعت بیمه 19
مبحث اول: مراحل آزادسازی بازار بیمه برای ورود به سازمان تجارت جهانی : 19
بخش دوم 21
مبحث اول :بیمه در ایران 22
مبحث اول :شیوه رایج تقسیم بیمه به 3 گروه است 23
مبحث دوم :شناخت موافقتنامه عمومی تجارت خدمات 24
خدمات 24
گفتار دوم :زیر بخش های بیمه در سازمان جهانی تجارت 25
مبحث اول : اصول و مفاهیم موافقتنامه عمومی تجارت خدمات 26
مبحث دوم : بررسی کشورهای تازه ملحق شده 28
موانع 29
راهكارها 30
نتیجه¬گیری 33
فهرست منابع و مآخذ تحقیق : 37
چکیده
در عصر جهانی شدن و افزایش سطح و میزان مبادلات جهانی و برداشته شدن تدریجی مرزهای سیاسی و ملی کشورها، دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی در چارچوب مرزهای ملی قابل تحقق نخواهد بود . در عصر جهانی شدن ، توسعه صرفاً یک مسأله ملی به شمار نمی¬رود و تنها با اتکا به منابع ملی و داخلی دست یافتنی نخواهد بود . تأسیس سازمان تجارت جهانی یکی از دستاوردهای جهانی شدن است که به عنوان مهم¬ترین رویداد عصر حاضر در حوزه تجارت اتفاق افتاده است . اهمیت این رویداد تا آنجا است که عضویت کشورها در این سازمان با حیات اقتصادی آنان رابطه¬ای مستقیم یافته است . ورود به شبکه تجارت جهانی ، نیازمند الزامات و آمادگی¬هایی است و در پی آن قرار گرفتن در این ساختار ، پیامدهایی را به دنبال دارد . سازگارسازی ساختارهای حقوقی ، سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی ، مهم¬ترین الزامات حضور در این دستاورد جهانی شدن است و پدیده¬هایی نظیر پیوستن کشورها به اقتصاد جهانی ، شکل¬گیری نوعی تقسیم کار جدید در اقتصاد جهانی ، تغییر مرزهای تجاری و روی آوردن کشورها به استراتژی مزیت نسبی ، برخی از پیامدهای کلان این تحول است . صنعت بیمه از جمله موضوعات تجاری است که ذیل بخش خدمات مالی سازمان WTO قرار گرفته است . با توجه به تنوع، گستردگی و حجم ریسک¬ها ، تغییرات ساختاری و نیز فعالیت¬های جدید بازیگران تجاری، صنعت بیمه در فرآیند گذار کشورهای در حال عضو و همچنین ساختار جدید فعالیت¬های اقتصاد جهانی در جایگاه ویژه¬ای قرار می¬گیرد . با نگاهی به روند مبادلات اقتصاد جهانی و قواعد حاکم بر آن در می¬یابیم که قواعد اساسی گات که عبارتند از : شرایط دسترسی به بازار ، رفتار ملی دول کامله الوداد ، شفافیت و تنظیم مقررات داخلی کشورها از جمله پیش شرط¬های مهم عضویت به شمار می¬آید . این اصول کاملاً مشابه قواعد پیش بینی شده در خود گات هستند و با همان مضامین نیز در خصوص تجارت خدمات به کار گرفته می¬شوند با توجه به تنوع شرایط اقتصادی کشورهای مختلف ، اعضا می¬توانند زمینه¬های خاصی از بخش خدمات را که مایل هستند در مورد آنها خود را نسبت به اعمال اصول «دسترسی به بازار» و «رفتار ملی» متعهد سازند ، انتخاب کنند . تعهدات پذیرفقته شده در فهرست تعهدات هر کشور درج می¬شود .
کلید واژه: صنعت بیمه، سازمان تجارت جهانی ،ایران
مقدمه
بیمه یکی از زیرمجموعه¬های بخش خدمات مالی در گات به شمار می¬آید . یکی از خصایص شایان ذکر در مورد توافقنامه مربوط به خدمات آن است که قواعد آن علاوه بر بخش¬های اصلی صنعت بین المللی بیمه، شیوه¬های اصلی فروش بیمه در سطح بین المللی را نیز شامل می¬شود . بنابراین گات در زمینه بیمه مستقیم شامل بیمه¬های عمر و غیر عمر ، بیمه اتکائی ، واسطه¬گری بیمه از قبیل کارگزاری و نمایندگی و خدمات جنبی بیمه مانند مشاوره ، خدمات آکچوری ، مدیریت ریسک ، ارزیابی خسارت اعمال می¬شود . پس از موافقتنامه دور اروگوئه ، مذاکرات دیگری نیز در مورد خدمات مالی و بیمه به عمل آمده است . که در طی آن مذاکرات برخی از کشورهای عضو تغییراتی را در جدول و فهرست تعهدات و یا استثنائات بر دولت¬های کامله الوداد داده¬اند . بدین ترتیب پروتکل دوم گات که اصلاحات مربوط به تعهدات خدمات مالی در آن منعکس است و مورد قبول اکثر کشورهای عضو قرار گرفته است . هدف نهایی گات آزادسازی معاملات بین المللی در زمینه خدمات است .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017