پنج شنبه 1 تیر 1396
بازدید امروز : 4140 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : تحلیلی بر انقلاب اسلامی ایران روش تحقیق
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تحلیلی بر انقلاب اسلامی ایران روش تحقیق
تعداد صفحه :
16
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

عنوان
چکیده
مقدمه
بيان مساله

اهمیت موضوع پژوهش
اهداف پژوهش
فرضيات تحقيق
ادبیات تحقیق
روش تحقیق
روش اسنادی یا کتابخانه ای یا آرشیوی
روش جستجو در اینترنت
انقلاب اسلامی ایران
ويژگي هاي مهم انقلاب اسلامي ايران
الف- مذهبي بودن
ب- رهبري کارآمد
ج- مشارکت مردمي
نتیجه گیری
پی نوشت
منابع
مقدمه:
درقرن اخيرپيروزي انقلاب اسلامي در ايران،حادثه مهم و حيرت انگيزي براي جهان بود که در رابطه با مسايل سياسي جهان و منطقه ايفاگر نقش تعيين کننده و تحولات غير قابل پيش بيني شد. انقلاب اسلامي ايران ازيک سو معادلات سياسي نظام سلطه را تغيير داد و از سوي ديگر روح استکبار ستيزي را در ساير مناطق جهان زنده کرد. انقلاب ايران به رهبري امام خميني (ره)،نقطه عطفي در ماهيت اسلام در قالب کشورهاي اسلامي محسوب مي گردد،زيرا اسلام بدون حکومتي که نتواند قوانين شريعت را در جامعه به اجرا درآورد ديني فراتر از مسيحيت نخواهد بود.کمی ملایمت ناشی از گذر از جو سال‌های اول انقلاب اسلامی و خروج از وضعیت جنگی کشور، امکان هم زمان دگرگونی‌های سیاسی و جهت گسترش مردم سالاری و دگرگونی‌های اقتصادی در جهت‌های فوق را فراهم نمود، خصوصاً که انقلاب اسلامی مالکیت خصوصی را (به خلاف رژیم‌های انقلابی سوسیالیستی) محترم می شمرد. به دلیل وابستگی صنعت در پیش از انقلاب به فناوری غربی، بازسازی آن خصوصاً پس از تخریب در اثر جنگ، نیاز به گسترش روابط با غرب داشت. ایران افزایش قدرت و استقلال اقتصادی می‌دانست. بدین دلیل الزام ملاحظات اقتصادی، برخی اولویت‌های سیاسی را تحت تأثیر قرار می‌داد.
ادبیات تحقیق:
انقلاب اسلامي ايران به‌دليل جذابيت در شعارها، اهداف، روش‌ها، محتوا و نتايج حركت‌ها و سابقه مشترك ديني و تاريخي و شرايط محيطي، منطقه‌اي و بين‌المللي، پديده‌اي اثرگذار در جهان اسلام بوده است. اين مايه‌هاي اثربخش به‌طور طبيعي و يا ارادي و برنامه‌ريزي‌شده و از طريق كنترل‌هايي چون ارگان‌هاي انقلابي سازمان‌هاي رسمي دولتي و اداري، ارتباط علمي و فرهنگي، مبادلات تجاري و اقتصادي، در كشورهاي مسلمان بازتاب يافته و دولت‌ها، جنبش‌ها و سازمان‌هاي ديني را در آن جوامع به درجات مختلف متاثر نموده است.امروزه نه‌تنها برعلاقه‌مندان و شيفتگان انقلاب اسلامي، بلكه حتي بر دشمنان و مخالفان اين انقلاب ترديدي باقي نگذاشته و همگان به آن معترف هستند كه پيروزي انقلاب اسلامي در ايران و سقوط رژيم 2500 ساله شاهنشاهي نقطه عطف مهمي نه‌تنها در تاريخ تحولات سياسي اجتماعي ايران بلكه جهان اسلام و حتي جهان بشريت بوده است.اين انقلاب از يك طرف به نظام مستبد و وابسته شاهنشاهي در ايران پايان داد.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017