پنج شنبه 1 تیر 1396
بازدید امروز : 4078 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word
عنوان :

کارآموزی شهرداری رشت بخش امور فرهنگی

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
کارآموزی شهرداری رشت بخش امور فرهنگی
تعداد صفحه :
18
قیمت :
3000 تومان

خلاصه مطالب کارآموزی شهرداری رشت مدیریت امور فرهنگی

بخش اول آشنایی به شهرداری رشت

تاریخچه

شامل ساختمان شهرداری و برج ساعت آن که نماد شهر رشت می‌باشد و نیز موزه پست و ساختمان قدیمی هتل ایران می‌باشد. مجموعه بناهای میدان شهرداری رشت در اوایل سلطنت رضا شاه پهلوی (۱۳۰۴-۱۳۲۰ ه.ش) احداث شده است. برج ساعت شهرداری که نماد شهر رشت محسوب می‌شود ،به هنگام وقوع زلزله مهیب و ویرانگر گیلان در سال ۱۳۶۹ ویران شده بود که چندی بعد به صورت سابق بازسازی گردید.

شهرداری رشت

حاجی ميرزا خليل كه از مشروطه خواهان صديق بود مأمور تأسيس بلديه (شهرداری) گرديد و انجمنی به رياست حاجی ميرزا يوسف خان و عضويت سيد مهدی رييس الواعظين ، ناصر التجار ، مير احمد امام ، حاجی ميرزا ابوطالب و مير منصور هدی به نام «انجمن بلديه» به او كمک فكری می كردند.اصطلاحات آن روزی شهر كه در اطرافش فعاليت می شد ، عبارت بود از سنگفرش كوچه‌ها و خيابانها (در آن تاريخ اغلب نقاط شهر خاكی و به مجرد ريزش باران غير قابل عبور بود)، طاق زدن زير معابر به منظور عبور فاضلاب ( گودالهايی از بارندگی تشكيل می شد كه مردم مجبور بودند به گرده افراد سوار شده از منطقه آب گرفته بگذرد)، رسيدگی به قصابخانه و نانوا ها و تنظيفات شهری و شماره گذاری در شبكه‌ها و از اين قبيل كه هر يک در آن زمان دارای اهميت خاصی بودند.

حاجي ميرزا خليل آقا ، اولين رييس انجمن بلديه رشت ، فرزند ميرزا مهدی شريعتمدار به حاجی ملارفيع بود. وی كار سازندگی در سطح شهر را با جديت تمام آغاز كرد. در شماره ۱۸ روزنامه نسيم شمال به تاريخ ۹ ربيع الثانی ۱۳۲۶ صفحه ۳ می خوانيم.

شهرداری رشت

انجمن مبارک بلديه به سعی و اهتمام آقای حاج ميرزا خليل آقا كه رييس بلديه است ، شب و روز در فكر ترفيع حال اهالی و تخفيف قيمت اجناس و ارزانی ارزاق ميباشند . راه پير بازار كه از خرابی ممتنع العبور بود ، در اين ايام به اهتمام بلديه به نيكوترين طرحی مشغول تعمير است و ايضاً بلديه قول داده است كه هر شب هزار چراغ از الكتريسيته و فانوس های ملّون در معابر و محلات شهر رشت روشن كند. در زمان تصدی حاج ميرزا خليل آقا ، ساختمان كنونی شهرداری رشت هنوز ساخته نشده بود و اداره بلديه در محل ساختمان «خوستاريا» مستقر بود.بر پايه خبری كه تحت عنوان اخبارات شهری در شماره ۱۲ روزنامه نسيم شمال در سال ۱۲۸۶ هـ.ش منتشر شده، نخستين اداره بلديه رشت ، پس از انتخاباتی كه در روز دهم بهمن ماه ۱۲۸۶ برای تشكيل انجمن بلديه برگزار شد، تاسيس گرديد. برگزاری انتخابات مذكور و آغاز به كار اداره بلديه كه همزمان با تهران صورت پذيرفت، تاثيرات فراوانی در توسعه شهری رشت داشت. بر طبق خبر درج شده در روزنامه پرورش شماره ۱۳۵ چهارشنبه اول تير ماه ۱۳۰۵ ، اداره بلديه رشت در اين تاريخ به ساختمان نوساز خود انتقال يافت. ساختمانی كه با الهام از معماری نئوكلاسيک اروپا بويژه معماری سنت پيترزبورگ روسيه و توسط معماران ايرانی مقيم رشت ساخته شد و هم اكنون نيز پس از گذشت ۷۵ سال مقر شهرداری رشت است.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017