تلگرام سایت تحقیق
یکشنبه 1 بهمن 1396
بازدید امروز : 901 نفر

موضوع : سیاوش شخصیتی آیینی و رازناک در شاهنامه
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
سیاوش شخصیتی آیینی و رازناک در شاهنامه.docx
تعداد صفحه :
5
قیمت :
1500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

حماسة ملّی ایران براساس سرگذشت انسان و ستایش پهلوانان استوار شده که در اثر تحول ، هم آهنگ شدن و جابجایی اساطیر کهن در شکل تازة خود، انسان جایگزین ایزدان شده است . سیاوش هم در شمار ایزدانی است که در اثر این جابجایی ، از جایگاه مینوی خود به جهان حماسه و دنیای فرودین، نقل مکان کرده تا به ایفای خویشکاری خود بپردازد . همچنین او از زیبایی آرمانی و دلربایی خاصی برخوردار است که در میان تمام نقش آفرینان شاهنامه ، ممتاز و بی¬بدیل است؛ به طوری که همه تا سرحدّ پرستش او را دوست دارند که این نکته می¬تواند نشانة پری¬زادگی شخصیت سیاوش باشد که آن را از مادر خود به ارث برده است .
سیاوش دارای فرّة ایزدی ؛ انسانی دیگرسان و از گونه¬ای دیگر
یکی از مشخصه¬هایی که بر پری¬زادگی سیاوش ، دلالت دارد، داشتن «فرّة ایزدی» است . فرّه ، نیرویی کیهانی و ایزدی است که به واسطة خویشکاری ، از جهان خدایان به انسان برگزیده منتقل می¬شود .
فرّة اهورایی سیاوش، کارکردهای ویژة خود را دارد . یکی از این کارکردها، یاری گرفتن از آن برای پیشگویی حوادث آینده است (فردوسی ، 1383 : 247) از دیگر کارکردهای فرّة ایزدی او، یاری گرفتن از آن برای ساخت بهشت زمینی گنگ دژ است؛ به طوری که گویا این بنا را در ارتباط با سروش ساخته است .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018