تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
جمعه 31 فروردین 1397
بازدید امروز : 2288 نفر

موضوع : سیاوش شخصیتی آیینی و رازناک در شاهنامه
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
سیاوش شخصیتی آیینی و رازناک در شاهنامه.docx
تعداد صفحه :
5
قیمت :
1500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

حماسة ملّی ایران براساس سرگذشت انسان و ستایش پهلوانان استوار شده که در اثر تحول ، هم آهنگ شدن و جابجایی اساطیر کهن در شکل تازة خود، انسان جایگزین ایزدان شده است . سیاوش هم در شمار ایزدانی است که در اثر این جابجایی ، از جایگاه مینوی خود به جهان حماسه و دنیای فرودین، نقل مکان کرده تا به ایفای خویشکاری خود بپردازد . همچنین او از زیبایی آرمانی و دلربایی خاصی برخوردار است که در میان تمام نقش آفرینان شاهنامه ، ممتاز و بی¬بدیل است؛ به طوری که همه تا سرحدّ پرستش او را دوست دارند که این نکته می¬تواند نشانة پری¬زادگی شخصیت سیاوش باشد که آن را از مادر خود به ارث برده است .
سیاوش دارای فرّة ایزدی ؛ انسانی دیگرسان و از گونه¬ای دیگر
یکی از مشخصه¬هایی که بر پری¬زادگی سیاوش ، دلالت دارد، داشتن «فرّة ایزدی» است . فرّه ، نیرویی کیهانی و ایزدی است که به واسطة خویشکاری ، از جهان خدایان به انسان برگزیده منتقل می¬شود .
فرّة اهورایی سیاوش، کارکردهای ویژة خود را دارد . یکی از این کارکردها، یاری گرفتن از آن برای پیشگویی حوادث آینده است (فردوسی ، 1383 : 247) از دیگر کارکردهای فرّة ایزدی او، یاری گرفتن از آن برای ساخت بهشت زمینی گنگ دژ است؛ به طوری که گویا این بنا را در ارتباط با سروش ساخته است .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007