تلگرام سایت تحقیق
شنبه 5 اسفند 1396
بازدید امروز : 6474 نفر
تحویل در محیط : word

عنوان : تفاوت فرهنگی میان نسل جدید و قدیم

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تفاوت فرهنگی میان نسل جدید و قدیم
تعداد صفحه :
23
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
عنوان :

تفاوت فرهنگی میان نسل جدید و قدیم فهرست مطالب
چکیده 4
مقدمه 4
مدرنیته 5
تفاوت فرهنگ در نسلها (قدیم، جدید) 8
نسل و تفاوت نسلی 9
جهانی یکسره در حال تغییر 11
ملاحظاتی برای سیاستگذاری فرهنگی نسلها 14
نتیجه گیری 22
مآخذ: 23
چکیده
تفاوت نسل‏ها مسئله‏ای است که بیشتر جوامع معاصر با آن مواجه‏اند. این تفاوت در برخی از جوامع اندک و در جوامع در حال گذر قابل‏ توجه است.از دیگر سو،تفاوت نسل‏ها تنها به تفاوت میان جوانان و بزرگسالان که همیشه مد نظر بوده است،باز نمی‏گردد.بلکه،تفاوت‏های‏ اجتماعی و فرهنگی ظریفی حتی میان نسل‏های مختلف نوجوان و جوان‏ وجود دارد که غالبا از نظرها پنهان می‏ماند.مقاله حاضر به بررسی‏ مسئله نسل‏ها و ارتباط آن با تغییرات فرهنگی و ارتباطی در ایران می‏پردازد.
مقدمه
فرهنگ مقوله ی پیچیده ای است. یکی از ویژگی های فرهنگ پویایی آن است. فرهنگ در ظاهر ساکن و ایستا است ولی مردم روزانه به گنجینه فرهنگ خویش می افزایند. این خصلت پویایی در عین ایستایی باعث به وجود آمدن مباحث گوناگونی می شود. گاهی پویایی و تحرک فرهنگ در اثر تحولات جهانی به قدری سرعت می گیرد که افراد آن فرهنگ را نگران از دست دادن فرهنگ خویش می سازد. بسیار افراد هستند که معتقدند که فرهنگ و رسوم گذشته را باید حفظ کرد یا آن چه را که در گذشته بوده است به طریقی احیا نمود. این کشمکش در واقع بخشی از نبرد سنت و مدرنیته است. در این نبرد گاهی طرفداران مدرنیت و گاهی اصحاب سنت غالب می گشتند. گاهی طرفداران تحول و دگرگونی به مراحلی می رسیدند که بازگشت به سنت را ضرورتی انکار ناپذیر می دانستند. نبرد نسل نو و نسل پیشین همیشه در تاریخ برای مسایل گوناگون وجود داشته است. واندیشان همیشه در راه تجدد و سنت شکنی قدم بر می دارند و حافظان سنن قدیم به نحوی در صدد مقابله بر می خیزند. در نبرد سنت و تجدد ممکن است در دوره ای سنت پیروز می شد ولی پیروز همیشگی تجددخواهی بود. در نبرد دو نسل، نسل پیشین احساس می کرد که در این نبرد فرهنگ خویش را از دست خواهند داد. بنابراین با تمام وجود سعی می کرد از ماهیت فرهنگ خویش که هویتش بود محافظت کند. چه بسیار پدرانی هستند که احساس می کنند فرزندانشان به فرهنگ خویش کمتر توجه دارد. رعایت نکردن رسوم و آداب از طرف نسل نو این سوال را در ذهن متبلور می سازد که آیا با وجود کم توجهی به مسایل فرهنگ ممکن است یک فرهنگ از بین برود؟
....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018