جمعه 2 تیر 1396
بازدید امروز : 3923 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word
عنوان :

بررسی مقایسه ای عزت نفس بین کودکان پسر پرورشگاه و سایر کودکان پروژه رواشناسی علوم اجتماعی و تربیتی با کار آماری و پرسشنامه

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
بررسی مقایسه ای عزت نفس بین کودکان پسر پرورشگاه و سایر کودکان پروژه رواشناسی علوم اجتماعی و تربیتی با کار آماری و پرسشنامه
تعداد صفحه :
59
قیمت :
10000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب بررسی مقایسه ای عزت نفس کودکان پسر

نظریه روانشناسان در مورد عزت نفس

نظریه ویلیام جیمز

دربررسی عزت نفس اولین کار توسط ویلیام جیمز انجام شده است . او معتقد است که تصور فرد از خود در حین تعاملات اجتماعی ، یعنی از زمانی که متولد شده و مورد شناسایی دیگران قرار می گیرد شکل می گیرد .

شعاری نژاد>

عزت نفس را ،احساس ارزشمندی شخصی خود تعریف کرده است.

نظریه جرج مید

بر اساس نظریه مید تصورات بر پایه ی بازخوردی که از دیگران به دست می آید تشکیل می گردد. بنابراین شخص خصوصیات خود را به گونه ای درک می کند که دیگران آن خصوصیت را به آن نسبت می دهند. مید نتیجه می گیرد که عزت نفس در اثر انعکاس ارزیابی های دیگران به وجود می آید و این جامعه است که برای افراد معیارهای زندگی را تعیین میکند. بدین صورت که نظرات دیگران در شخص درونی می شود و عزت نفس وی را تشکیل می دهد .

ماکسول مالتز

هدف تمام روان درمانی ها تغییر تصویری است که فرد از خویشتن دارد

دکتر دیوید برنز

از دست رفتن عزت نفس و رسیدن به احساس درماندگی بدترین جنبه های افسردگی اند.

ابراهام مزلو

همه افراد بشر به یک ارزشیابی ثابت و استوار از خود یا عزت نفس نیازمندند.

کارن هورنی

خودپنداره فرد نابهنجار مانند گنجی است که در وسط ان دینامیت جا گذاشته باشند .

دنیس ویتلی 1372

در کتاب روانشناس پیروزی،عزت نفس(خودارزیابی مثبت) را متضاد ضعف نفس، تردید و دودلی دانسته و آن را اتکا به خود می داند و مترادف آن را اتکا به لیاقت خود،احترام به خود و اعتماد به خود استفاده می کند.

جرسیلد

خود مجموعه ای از افکار و عواطف است که سبب آگاهی فرد از موجودیت خود می شود . بدین معنی که او می فهمد کیست و چیست. "خود" دنیای درونی شخص است و شامل تمام ادراکات، عواطف، ارزشها و طرز تفکر او می باشد. پندار یا تصویری که فرد از خود دارد مسلماً برای او اهمیت حیاتی داشته وسعی دارد که این تصویر را نگه دارد .2

جیمز آلن

«تو همانی که می اندیشی» او این شعار را نام کتابی قرار داده و در فصلهایی از این کتاب در این رابطه سخن گفته است.

طبقه بندی عزت نفس

بین رفتار والدین واعتماد به نفس در فرزندان رابطه وجود دارد وکسانی که از اعتماد به نفس بیشتری برخوردارند در خانواده هایی زندگی می کنند که پدر و مادر نیز از اعتماد به نفس بالایی بهره مند هستند . اعتماد به نفس پایین ممکن است در شرایط مختلف ایجاد شود در محیط های اجتماعی ممکن است با افرادی سروکار داشته باشیم که ما را تحقیر کنند.حتی وضعیت ظاهری نیز تا حد زیادی در این زمینه مؤثر است. محیطی که در آن به دنیا آمده و پرورش یافته ایم نیز بسیار روی اعتماد به نفس ما تأثیر دارد. بچه ای که هیچ وقت احساس نکرده است که فرد بخصوصی است واز طرف والدین حمایت نمی شده است با این تفکر رشد خواهد کرد که هیچ کس او را دوست نداشته و برایش ارزشی قائل نیست پس روی اعتماد به نفس تأثیر گذار است و درکاهش آن نقش بسزایی را داراست .

بنابراین عزت نفس را به دو طبقه عزت نفس بالا و پایین تقسیم میشود:

عزت نفس بالا، یعنی احساس غرور در خود و قبول کردن خود توسط شخص در زمانی که استعداد ذاتی خود را با کیفیت مثبت پرورش دهد. کوپراسمیت 1967، کودکان برخوردار از عزت نفس بالا را افرادی می داند که با احساس اعتماد به نفس و با بهره گیری از استعداد و خلاقیت خود به ابراز وجود می پردازند و به راحتی تحت تأثیر عوامل محیطی قرار نمی گیرند.

اراده قوی از انسان موجودی نیرومند می سازد که می تواند جهان و جهانیان را به تسخیر خود درآورد. چنین فردی در زندگی هیچ گاه روی شکست و ندامت را نخواهد دید و همیشه همنشین شادی و سرور و آرامش روانی خواهد بود. نگرانی ها، اضطرابها و دلشوره ها در حریم و جوانی این شخص راه ندارد .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017