جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 1834 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : پروژه رشته مکانیک طراحی سردخانه نگهداری موارد همراه با طراحی کامل و نقشه
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
پروژه رشته مکانیک طراحی سردخانه نگهداری موارد همراه با طراحی کامل و نقشه
تعداد صفحه :
114
قیمت :
12000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
عنوان
صفحه
فصل اول : مقدمه و تاریخچه
فصل دوم: مبانی نظری سیکل یخچالی
چرخه تراکم بخار
چرخه تبرید کارنو
پمپ حرارتی کارنو
استفاده از بخار به عنوان یک مبرد
فرآیند انبساط
فصل سوم: مبرد ها
فصل چهارم : تجهیزات مورد نیاز در یک سردخانه و شرح طرز کار دو
سیستم سردخانه
فصل پنجم : طراحی سردخانه
تقسیم بندی سردخانه ها
سردخانه ها چگونه طراحی می شوند
فصل ششم : مسأله طراحی نمونه
محاسبات بارهای برودتی سردخانه
اطلاعات مورد نیاز برای ذخیره سازی محصولات
محاسبه ضریب انتقال حرارت کلی دیوارها
مقدار حرارت هدایتی دیوارها
بار تعویض هوا
بارهای حرارتی حاصل از محصولات
بارهای برودتی متفرقه
بار حرارتی هر سالن
فصل هفتم: انتخاب دستگاه های پروژه
انتخاب اواپراتور
انتخاب کمپرسور
انتخاب کندانسور
سایزینگ لوله ها
جداول
کاتالوگ ها
مقدمـه
با توجه به نیازهای انسان به مواد غذایی و همچنین جلوگیری از فاسد شدن آنها، برای یخسازی و کاربردهای دیگری که سیستم های تبرید در زندگی امروزه بشر دارند. پیشرفت صنعت تبرید و ابداع روشهای جدید در تبرید و سیستمهای برودتی را موجب شده است بنابراین تحقیق در مورد سیستم های برودتی و تبرید و احداث سردخانه سریع الاحداث تا حدودی نیاز جامعه را به صنعت تبرید و سردخانه برطرف می نماید.
تا پیش از قرن نوزدهم تبرید تنها به حمل یخ از مناطق سردسیر به مناطق گرمسیر و نگهداری آنها در محفظه ای مخصوص و یا زیرزمین و همچنین ساخت یخ در زیرزمین و نیز نگهداری برف فشرده در مکان های مخصوص برای استفاده در فصل گرم سال محدود بود. در سال 1834 اولین ماشین تبرید دستی در انگلستان تحولی در صنعت تبرید بوجود آورد قبل از آن میشل فاراده در سال 1824 یک سلسله آزمایشات برای تبدیل بعضی گازهای پایدار به مایع انجام داد که مبنای کار ماشینهای جذبی قرار گرفت اگر چه فاراده در زمان خودش نتوانست از این آزمایشات برای تولید برودت بهره گیرد ولی مقدمه ای شد برای آیندگان.
در سال 1851 یک مخترع آمریکایی یک ماشین یخ ساز با مبرد هوا ساخت و در سال 1859 سیکل جذبی با استفاده از آمونیاک بعنوان ماده مبرد و آب بعنوان جاذب توسط فردیناند کاره مورد استفاده قرار گرفت این سیستم اولین بار در ایالات متحده آمریکا برای ساخت چیلرهای جذبی استفاده شد. سپس در سال 1860 اولین ماشین اترسولفوریک برای ایجاد برودت در صنایع نوشابه سازی در استرالی ساخته شد بعدها در سال 1880 اولین کارخانه یخ مصنوعی ساخته شد و این کارخانه اولین قدم در عمومی سازی صنعت تبرید بود. در سال 1890 تبرید تراکمی و جذبی رواج یافت البته در اوایل پیدایش تبرید تراکمی، دستگاه های موجود حجیم و گران بودند و راندمان زیادی نداشتند و می بایست فردی متخصص از آنها نگهداری می نمود و به همین دلیل تبرید مکانیکی صرفاً به چند کاربرد بزرگ محدود می شد یکی از دلایل عدم پیشرفت تبرید مکانیکی در دهه های اولیه استفاده از بخار برای چرخاندن کمپرسور بود با اختراع و پیشرفت موتورهای الکتریکی و همچنین تهیه مبردهای بی خطر تولیدات صنایع تبرید و تهویه مطبوع به نقطه اوج خود رسید و دستگاه های هواساز کوچک و یخچالها و فریزرهای خانگی به میزان قابل توجهی تولید گردید و هنوز هم تکامل و پیشرفت ادامه دارد.
چرخه تراکم بخار:
با توجه به اینکه چرخه تراکم بخار از مهمترین چرخه های تبرید است که در عمل بیشترین استفاده را در صنعت تبرید دارد در این چرخه بخار متراکم شده سپس در اثر تقطیر و از دست دادن حرارت تبدیل به مایع می شود با ایجاد افت فشار، این مایع می تواند در فشاری پایین تر ضمن جذب حرارت تبخیر شود در این فصل ما در ابتدا به مطالعه چرخه ایده آل (کلاسیک) کارنو می پردازیم و سپس با توجه به آنچه که در عمل اتفاق می افتد، اصلاحاتی بر روی چرخه ایده آل اولیه انجام خواهیم داد.
چرخه تبرید کارنو:
چرخه کارنو چرخه ایست که وقتی در محدوده بین دو دمای معلوم کار می کند، دارای حداکثر بازده ممکن قابل دسترسی می باشد. با توجه به دانسته های قبلی از ترمودینامیک، چرخه کارنو را بعنوان چرخه ای که به صورت یک پمپ حرارتی عمل می کند می شناسیم. طرحواره ای از موتور حرارتی کارنو در شکل (الف) (1-2) نشان داده شده که نمایش آن در نمودار دما- آنتروپی در شکل (ب) (1-2) آمده است.
موتور حرارتی کارنو انرژی را از منبع گرمایی با درجه حرارت بالا گرفته مقداری آن را به کار تبدیل نموده مابقی را به منبع گرمایی با درجه حرارت پایین تر منتقل می کند. چرخه تبرید کارنو در واقع نمایش عملکردهای متضاد با عملکرد یک موتور حرارتی است. چرا که این چرخه انرژی را از منبع حرارتی با دمای پایین گرفته به منبع با دمای بالا منتقل می کند. ..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017