تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
چهارشنبه 0 فروردین 1397
بازدید امروز : 5979 نفر
تحویل در محیط : word

عنوان : آبخیزداری یا علم مطالعه و مدیریت آبخیزها

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
آبخیزداری یا علم مطالعه و مدیریت آبخیزها
تعداد صفحه :
7
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
آبخیزداری
آبخیزداری یا علم مطالعه و مدیریت آبخیزها عبارت از مجموعه مطالعاتی است که برای اداره یک (یا حوزه آبریز) انجام می‌شود. تعریف دیگر از آبخیزداری "طراحی و مدیریت حوزه به منظور حفاظت و استفاده صحیح و پایدار از منابع طبیعی با توجه ویژه به منابع آب و خاک است.[۱]
توضیحات و تعاریف:
• اهمیت آبخیزداری:
به عقیدهٔ بسیاری از کارشناسان، بحران آب یکی از چالش‌های بسیار مهم سال‌های آینده در کره زمین خواهد بود. با عنایت به این که کشور ایران در منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده و میزان بارندگی در آن از متوسط جهانی کمتر می‌با شد؛ مشکل کمبود آب به طور یقین حادتر بوده و ضروری است تا تدابیر لا زم جهت پیشگیری از مشکلات فرا روی آینده اندیشیده شود. کشور ما که در سال ۱۳۶۹ به ازای هر نفر بیش از ۲۰۰۰ متر مکعب در سال، آب تجدید شونده داشت، بدلایل متعددی، به سمتی در حرکت است که در ۲۰ سال آینده، بحران کمبود آب و فشارهای ناشی از آن را تجربه نماید(سرانه آب در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ مترمکعب است).
• تعاریف:
آبخیزداری(مدیریت جامع نگر در حوزه آبخیز): مجموعه اقداماتی که بر اساس اصول مدیریت پایدار حوزه ابخیز، به منظور حفاظت منابع آب و خاک به اجرا در می‌آید. _طرح آبخیزداری: سند مدونی است از مجموعه اقداماتی که بر اساس اصول مدیریت پایدار حوزه ابخیز به منظور حفاظت، احیا، اصلاح، توسعه و بهره برداری منابع آب و خاک حوزه ابخیز تهیه و تدوین و پس از تصویب سازمان به اجرا در می‌آید.
....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007