شنبه 2 شهریور 1398
بازدید امروز : 2823 نفر
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : مطالعه شاخص های مکانیزاسیون منطقه اَباتر صومعه سرا
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
مطالعه شاخص های مکانیزاسیون منطقه آباتر صومعه سرا
تعداد صفحه :
17
قیمت :
3500 تومان

چکیده
با توجه به عواملي از جمله بالا بودن مصرف سرانه برنج ، امكان زراعت اين محصول در شرايط خاص آب و هوايي و ..... ، برنج به عنوان يكي از محصولات استراتژيك مدنظر قرارگرفته است . در اين تحقيق با عنايت به اهميت نقش مكانيزاسيون كشاورزي در زراعت اين محصول با مطالعه موردي شاليزارهاي روستای اباتر از شهرستان صومعه سرا كه براساس نوع عمليات كشاورزي برنج به مزارع كشت مکانيزه و مزارع كشت سنتی تفکيک شده اند , ومیزان درجه،سطح وظرفیت مکانیزاسیون آن مورد بررسی قرار گرفت . نتایج نشان می دهد که میزان استفاده از ماشین های کشاورزی در مراحل کاشت و برداشت بیشتر از مرحله داشت می باشد.افزايش عملكرد محصول در مزارع مكانيزه نسبت به مزارع سنتي تحت تاثير مكانيزاسيون كشاورزي میباشد .
کلمات کلیدی: مکانیزاسیون،کشت ،برنج
فهرست
فصل1..................مقدمه
فصل.........مواد وروش ها
فصل3........................نتایج ، بحث و نمودار
فصل4...............درجه،سطح و ظرفیت مکانیزاسیون –عملیات تهیه زمین
فصل5 ...................................... اعداد ، ارقام
پایان.........................................نتیجه گیری
فصل اول
مقدمه
توسعه كشاورزي فرآيندي است كه عوامل تغيير پذيري مانند شرايط محيطي و عوامل اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و .... بر آن تأثير مي‌گذارند . بخشي از اين تغييرپذيري حاصل بكارگيري تکنولوژی در زمينه توليد محصولات كشاورزي است كه از آن جمله ميتوان به مكانيزاسيون(تكنولوژي ماشيني) اشاره نمود . به طور كلي مكانيزاسيون مجموعه‌اي از علوم و فنون كاربردي است كه مطالعه، شناخت و بكارگيري انواع مختلف ماشين و نيروي محركه را در مراحل مختلف توليد و فرآوري محصولات كشاورزي شامل مي‌شود و اين مجموعه علوم و فنون كاربردي با توجه به ابعاد فني، اقتصادي و اجتماعي بكارگرفته مي‌شود . بواسطه مصرف سرانه‌ بالا ، هرساله حدود 620 هزار هكتار از اراضي زراعي كشور و نيمي از اراضي استان گیلان به كشت اين محصول اختصاص مي‌يابد . همچنين كار در شاليزارهاي مرطوب و كوچك سبب ميشود كه اين مزارع داراي مكانيزاسيون پيچيده‌ اي باشند . مجموعه اين عوامل همراه با صعوبت كاري بالاي زراعت برنج نشان ميدهد كه بررسي نقش مكانيزاسيون در توسعه كشت برنج از اهميت خاصي برخوردار است .
  فصل دوم
مواد و روش ها
این مطالعه دارای یک بخش میدانی می باشد. جامعه‌ آماري مورد مطالعه را خانوارهاي بهره‌بردار برنج تشكيل مي‌دهند كه در روستای اباتر از شهرستان صومعه سرا سكونت دارند.روش نمونه گیری به این صورت است که پس از دادن پرسش نامه هابه کشاورزا ن وتکمیل نمودن آن ما از وضعیت سطح زیر کشت آنها ، سطح زیر کشت مکانیزه شخم ،کاشت،داشت،برداشت آنها و همچنین میزان توان های موتوری ساعت کار مفید آنها مطلع می شویم و بعد از آن با توجه به فرمول های موجود درجه ،سطح و ظرفیت مکانیزاسیون را مشخص می کنیم.و سپس به کمک نرم افزار Excell نمودار مربوط به آن را رسم می کنیم.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007