موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : آشنايي با الفباي بهداشت رواني کودکان و نوجوانان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
آشنايي با الفباي بهداشت رواني کودکان و نوجوانان
تعداد صفحه :
11
قیمت :
1500 تومان

کودکان و نوجوانان نيز همچون ساير افراد جامعه به بهداشت رواني، سلامت فکر کردن، احساس کردن، عمل کـردن و رويارو شدن با مشکلات روزمره زندگي شان نياز دارند.
از آنجايي که آنان با تغييرات شديد رشدي روبه رو هستند، به توجه، حمايت و امنيت کافي نياز دارند تا بتوانند دوران خردسالي، بلوغ و نوجواني خود را با حداقل ناراحتي هاي روحي -رواني پشت سر گذارند. رعايت بهداشت رواني کودک و برآوردن احتياج هاي روحي -رواني او همچون بهداشت جسماني کودک، بخش مهمي از رشد، پرورش و اساس رفتارهاي آينده آنان محسوب مي شود. بهداشت رواني بر چگونگي روابط خانوادگي- اجتماعي، قدرت تصميم گيري و کاهش تنش هاي هيجاني -رفتاري افراد تاثير دارد.
اغلب مشکلات و ناراحتي هاي گوناگوني که کودکان و نوجوانان در زمينه بهداشت رواني دچار آن مي شوند، خود را به صورت شکست هاي تحصيلي، تعارض هاي خانوادگي، بزهکاري، خشونت و حتي اقدام به خودکشي بروز مي دهد. پژوهش ها و تحقيقات مختلف حاکي از آن است که حداقل 20 درصد کودکان و نوجوانان داراي زمينه يي در اين گونه ناراحتي ها هستند و حداقل در 10 درصد اين تعداد، اختلال به صورت جدي و مشکل ساز در آنان پايدار مي ماند. عوامل گوناگوني موجب بروز اين اختلال ها مي شود که مهم ترين آنها عبارتند از عوامل زيستي و عوامل محيطي.
عوامل زيستي ممکن است ناشي از بيماري هاي ارثي (ژنتيک) يا عدم تعادل شيميايي بدن يا خرابي سيستم اعصاب (مثل آسيب هاي مغزي) باشد. عوامل محيطي نيز ممکن است ناشي از رفتارهاي خشونت آميز، فشارها و استرس هاي روزانه، شکست هاي تحصيلي، عدم ارتباط با دوستان و اعضاي خانواده و… باشد. به طور کلي از اختلالات رواني رايج در دوران کودکي مي توان به موارد ذيل اشاره کرد.
افسردگي
افسردگي در کودکان به دو صورت حاد و مزمن مشاهده مي شود. نوع حاد آن در کودکاني مشاهده مي شود که قبلاً هيچ گونه سابقه افسردگي نداشته اند و بر اثر يک رويداد ناگهاني ناخوشايند مثل از دست دادن پدر، مادر يا يکي ديگر از نزديکان در آنان به وجود مي آيد. در حالي که افسردگي مزمن در کودکاني پديد مي آيد که بارها تحت محروميت ها، ناکامي ها و شکست هاي پياپي در طول دوره هاي متوالي واقع شده اند. ميزان شيوع افسردگي در بين کودکان 3 و در بين نوجوانان 8 درصد است.
افسردگي کودکان موجب کاهش انرژي، خلق وخو، اشتها، فعاليت، عملکرد تحصيلي و خواب مي شود.
عدم رسيدگي و درمان اين اختلال موجب ماندگار شدن علائم افسردگي و تغييرات پايدار خلقي در کودکان و نوجوانان مي شود. شواهد بسياري نشان مي دهد که در اغلب موارد، افسردگي دوران کودکي قابل انتقال به دوران بزرگسالي است، لذا توجه به علائم خاص اين اختلال موجب پيشگيري از بسياري ناراحتي هاي روحي -رواني در آينده مي شود.
اختلال هاي اضطرابي
بيشتر مشکلات مربوط به عدم بهداشت رواني کودکان، ناشي از اختلال هاي اضطرابي رايج بين آنهاست. براساس تحقيقات گسترده يي که روي کودکان و نوجوانان 9 تا 17 سال صورت گرفته است، تقريباً 13 درصد از آنان با چنين مشکلاتي در حدود يک سال روبه رو هستند.
اضطراب و نگراني در کودکان جلوه هاي متعددي دارد، از جمله دلواپسي مداوم، کناره گيري از اعضاي خانواده و دوستان، ترس هاي غيرواقعي، رفتارهاي وسواسي، کمرويي و خجالت بيش از اندازه، اضطراب از جدايي والدين و… ..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007