موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word
عنوان :

کاربینی در انتشارات بلوری

عنوان سفارش :
کاربینی در انتشارات بلوری
تعداد صفحه :
8
قیمت :
12000 تومان

خلاصه مطالب کاربینی در انتشارات

تشريح جريان فرآيند کار

فرآیند کار به این گونه است که چاپخانه ی مورد نظر ابتدا باید سفارشی را از مشتری دریافت کند، سپس طرحی مشخص شود که این طرح ممکن است بااستفاده از نظر مشتری باشد یا توسط افراد چاپخانه ارائه داده شود. در مواردی هم برای انتخاب طرح، کار را به افرادی متبحر در خارج از چاپخانه می سپارند. پس از تایید شدن کار توسط مشتری آن را چاپ می کنند. سپس به قسمت چیدمان کاغذ می رسیم. چیدمان کاغذ باید به گونه ای باشد که در کمترین پرتی، بیشترین بازده لازم را داشته باشیم به طوری که کمترین مقدار کاغذ مصرف شود و از نظر هزینه به صرفه باشد.

تفاوتی در طول و عرض کاغذ ها وجود دارد اما عمده ترین سایزهایی که در چاپخانه ها استفاده می شود 60×90 و 70×100 می باشد. به این کار شت بستن گویند. مهمترین کار در شت بستن محاسبه درست و وجود کمترین پرتی می باشد. جهت کار در تیراژ بالا در بخش افست باید پلیت یا همان زینک ساخته شود. کار طراحی شده توسط فتوشاپ به پلیت انتقال داده می شود. برای یک کار تمام رنگی چهار پلیت لازم است. در فتوشاپ چهار رنگ آبی، قرمز، زرد و مشکی ( c-m-r-k ) برای طراحی استفاده می شود. رنگ های پنجم و ششمی هم وجود دارد که طلائی، نقره ای یا اطلسی هستند. کارها می توانند به صورت تک رنگ، دورنگ و گاهی ترکیب چند رنگ باشند.

2. سپس پلیت باید در دستگاه چاپ بسته شود که تیراژ مناسب کاغذ برش داده شود که به قسمت چاپ برسد.
3. کار چاپ نیاز به ظرافت کاری بسیار زیادی دارد، یعنی رنگ ها و کل کار باید جز به جز با دقت انجام شود.

ماشين‌آلات و دستگاه‌ها و ابزارها

در کار چاپ از دستگاه های مختلفی استفاده می شود. دستگاه های اصلی عبارتند از : ملخی، لیترپرس، افست و ... و دستگاه های مکمل مانند : دستگاه برش، ترتیب کن، تاکن، پرفراژ و ... می باشند.

شرح مختصری در مورد دستگاه های مکمل

6. دستگاه برش به تنهایی کاری انجام نمی دهد ولی بدون آن کار ادامه پیدا نمیکند، این دستگاه وظیفه برش دادن کاغذها را به عهده دارد. دستگاه ترتیب کن برگه های کاغذ را به ترتیب کنار یکدیگر قرار می دهد.

7. 3. محصولات توليد شده (کالا يا خدمات) و نحوه ارايه خدمات پس از توليد و تحويل

8. محصولات تولید شده در چاپخانه لیبل، بروشور، جعبه، کاتالوگ، فاکتور، تراکت، پوستر، کتاب و مجله و ... هستند. بعد از تحویل محصولات خدمات خاصی وجود ندارد. قبل از چاپ لیتوگرافی و پلیت، و بعد از چاپ صحافی و پرفراژ کردن )برای جدا کردن فاکتورهای چاپ شده از هم( انجام می شود.

نحوه کنترل کيفيت انجام فعاليت‌ها

کنترل کیفیت بر عهده ی اپراتور دستگاه ها می باشد. بر اساس ترام هایی که در کار موجود است با لوپهایی که در اختیار دارد انجام می شود.

تحقیقهای مشابه
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007