جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 1753 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : بازار یابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با بازاریابی در ایران
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
بازار یابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با بازاریابی در ایران
تعداد صفحه :
32
قیمت :
2000 تومان

بازار یابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با بازاریابی در ایران
چکیده:
صنعت جهانگردی به عنوان بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا به حساب می آید. بسیاری از کشورها این صنعت پویا را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال، رشد بخش خصوصی و توسعه ساختار زیربنایی می دانند، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ، یعنی در آنجا که شکل های دیگر اقتصادی مثل تولید یا استخراج از نظر اقتصادی به صرفه نیست یا نقش چندان مهمی در صحنه تجارت و بازرگانی ندارند، به توسعه صنعت گردشگری توجه زیادی می شود. اگر بخواهیم صنعت توریسم برای منطقه منبع درآمد خوبی باشد، باید ارگانهای مختلف حمایت لازم را جهت توسعه صنعت توریسم به عمل آورند و برای امنیت گردشگران و تبلیغات صحیح اهمیت زیادی قائل شوند.
توریسم سرمایه‌ای ارزشمند است که می‌توان با صرف هزینه معمول آغازین، بهره‌وری پر سود دائمی از آن انتظار داشت. (سایت اینترنتی)
مقدمه:
بازاریابی بین‌المللی، در جهانگردی، فرآیندی است که در آن یک شرکت تجاری باید در مورد آمیخته بازاریابی خود در ورای مرزهای کشورش تصمیم‌گیری کند. گردشگری، سیاحت یا توریسم به طور کلی به عنوان مسافرت تفریحی در نظر گرفته می‌شود. هر چند که در سال‌های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می‌شود که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود. به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر، سیاح یا توریست گفته می‌شود.واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط اقدام به مسافرت کردن نمودند. از زمانی که مردم توانایی مالی بیشتری پیدا کردند و عمرشان طولانی‌تر شد، این امر ممکن شد.اغلب گردشگرها بیش از هر چیز به آب و هوا، فرهنگ یا طبیعت مقصد خود علاقمند هستند. ثروتمندان همیشه به مناطق دوردست سفر کرده‌اند، البته نه به صورت اتفاقی، بلکه در نهایت به یک منظور خاص: برای دیدن ساختمان‌های معروف و آثار هنری، آموختن زبان‌های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت.گردشگری سازمان‌یافته امروزه یک صنعت بسیار مهم در تمام جهان است.(سایت اینترنتی)
تاریخچه:
لغت گردشگری(tourism)از کلمه tour به معنای گشتن اخذ شده که ریشه در لغت لاتین turns به معنای دور زدن، رفت و برگشت بین مبدا و مقصد و رخش دارد که از یونانی به اسپانیایی و فرانسه و در نهایت به انگلیسی راه یافته‌است.
افراد ثروتمند معمولاً به اقصی نقاط جهان سفر می‌کنند تا شاهکارهای هنری را ببینند، زبان‌های جدید بیاموزند، با فرهنگ‌های جدید آشنا شوند و یا با غذاهای دیگر کشورها آشنا شوند.اصطلاحات «توریسم» و «توریست» اولین بار در سال ۱۹۳۷ توسط جامعه ملل مورد استفاده قرار گرفتند. گردشگری به سفر به خارج از کشور و با مدت زمان بیش از ۲۴ ساعت اطلاق می‌شود. .(سایت اینترنتی)
کشور ايتاليا
در مركز درياي مديترانه واقع شده است،‌دريايي كه تولد تمدنهاي بسياري را بخود ديده است. ايتاليا داراي تاريخي غني از تماسها و تبادلاتي می‌‌باشد كه بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تاثير گذاشته است. فنيقي ها ،‌يوناني ها ،‌كارتاژها ،‌اعراب و نورمن ها از جمله مللي می‌‌باشند كه در طول قرون با تاثير گذاشتن بر فرهنگ محلي ايتاليا، باعث گرديده‌اند تا ايتاليا بطور فوق العاده اي غني از آثار معماري و هنري می‌‌باشد. بر اساس محاسبه اي كه يونسكو انجام داده، بيش از نيمي از ميراث فرهنگي جهان در كشور ايتاليا واقع شده است، كشوري كوچك كه مساحتش فقط 25/0 % از كل خشكي هاي جهان می‌باشد. نشانه هاي باقيمانده از گذشته ،‌آثار هنري و تنوع فوق العاده طبيعت در شبه جزيره ايتاليا از جمله عوامل جذب توريست به كشورما می‌‌باشد كه امروزه يكي از توريستي ترين كشورهاي جهان محسوب می‌شود. غناي ميراث هنري ايتاليا در هر حالتي غير قابل محاسبه می‌‌باشد. درخشش هنر با آثار غير قابل شمارش آن، شاهكارهاي استادان بزرگ، نسلهاست كه گردشگران خارجي را به سوي خود می‌‌خواند.
رم، فلورانس، ونيز و بسياري شهرهاي ديگر، از جمله مقصدهاي هنري هستند كه برنامه هر بازديد كننده اي از شبه جزيره ايتاليا را تشكيل می‌دهند. اما فراموش نكنيم كه در كنار اين شهرهاي بزرگ و معروف، ميراثهاي فرهنگي پنهاني هم در شهرهايي با تاريخ هزار ساله وجود دارند كه البته در مسير اصلي بازديدها قرار ندارندو عليرغم اينكه كمتر شناخته شده اند، اما به همان اندازه شهرهاي هنري ايتاليا داراي جذابيت می‌‌باشند.اما غناي هنري پراكنده در هر منطقه نبايد باعث شود كه هنرهاي مردمي موجود را بيانگر تنوع ايتاليا و سنن منطقه اي آن می‌‌باشد، در درجه دوم اهميت قرار دهيم.
براي شناخت ايتاليا با بازديد از شهرهاي معروف به همراه موزه ها و ميادين آن كافي نيست، بلكه براي نيل به اين مهم، بايد دنياي رنگارنگ به اصطلاح ايتالياي كوچك را كه غني از زيباييهاي طبيعي و هنري بي حساب و صدها مركز شهري كوچك و متوسط كه برخي از آنها پايتخت هاي باستاني با آثاري اصيل و بي نظير می‌‌باشند، نيز در نورديد.
و به علاوه براي تكميل اين شناخت البته بايد شرابها و غذاهاي ايتاليا را هم تجربه كرد. غنا و تنوع رسوم و لهجه ها در هر گوشه از كشور به آساني قابل تشخيص می‌‌باشد.
و غذاهاي ايتاليايي آينده اين تنوع است. و بخاطر همين تنوع منطقه اي می‌‌باشدكه ايتاليا تبديل به يكي از اصلي ترين قطبهاي توريسم بين المللي شده است. از جمله ديگر عواملي كه در پيشرفت صنعت توريسم در اين كشور زيبا نقش داشته‌اند ،‌ميتوان به نزديكي ايتاليا به كشورهاي صنعتي مركز و شمال غرب اروپا، وجود وسايل ارتباطي سريع و اقتصادي با ديگر قاره ها و سطح عالي امكانات پذيرش توريست كه كمتر كشوري از آن برخوردار می‌‌باشد،‌اشاره نمود.
هر ساله بطور ميانگين حدود بيست ميليون گردشگر خارجي از ا يتاليا بازديد می‌‌كنند و اين رقم طبيعتا علاوه بر ميليونها ايتاليايي می‌‌باشد كه كشورشان را براي گذراندن تعطيلاتشان انتخاب ميكنندو البته در اين انتخاب، تكيه بر سي و پنج هزار واحد اقامتي موجود در كشور كه داراي تقريبا دو ميليون تخت می‌‌باشند، دارند.
توريسم در عمل يكي از مهمترين منابع اقتصادي ايتاليا به شمار ميرود كه حدود 5/5% از توليد داخلي كشور را به خود اختصاص داده است و اين به معناي آنست كه از نظر ارزش بالاتر از كل توليد بخش كشاورزي قرار دارد.
ايتاليا كشوري با تمدن و فرهنگي متعلق به دوران رم باستان و در عين حال عصر باشكوه رنسانس است. در ايتاليا علاوه برآثار تاريخي و باستاني فراوان مي توان شاهد آثار هنري بي نظيري در موزه ها ، كليسا ها ، كاخ ها و حتي خيابان ها وميادين شهرهاي آن بود. معماري ايتاليا از شهرت منحصربفردي برخوردار است. اين كشورچكمه اي شكل داراي مناظر طبيعي متنوعي بوده و سواحل طولاني آن در حاشيه درياي مديترانه و درياي آدرياتيك از زيباترين سواحل اروپا و حتي جهان محسوب مي شود. هر ساله ده ها ميليون توريست به ايتاليا سفر مي كنند و صنعت توريسم اين كشور از جمله پررونق ترين و اشتغالزاترين بخش هاي اقتصادي آن است.از دیگر نقاط دیدنی ایتالیا می توان به : شهر ونیز، دریاچه کومو ، کلیسای شهر میلان ، استادیوم ورزشی رم ،فواره های رم ، پارک برگیز و به ویرانه های کاخ نرون اشاره کرد .
برج پیزا در ایتالیا
شهر ونیز در ایتالیا
کلیسای شهر میلان
توسعه بازاریابی بین المللی جهان گردی در ایتالیا و توسعه گشور از لحاظ جهانگردی ، به لحاظ سیاستهایی است که دولت ایتالیا در پیش گرفته که از بعضی از مزیتهای آن صحبت می کنیم.به طور مثال صنعت توریسم هر کشور احتمالاً برای بقای خود به وضع قوانین نیاز دارد. به ویژه برای منطقه یا حوزه ای که به ساختارهای زیر بنایی نیاز دارد این کار از اهمیت زیادی برخوردار است.
اصولاً سرمایه گذاری خارجی تمایل به تأمین مالی برای ساخت یک محل تفریح نشان نمی دهند، مگر این که دولت از طریق تأمین مالی برای ساختن جاده ها، راههای اصلی یا راههای آبی گامهای نخستین را بردارد، در گرفتن مالیات تخفیف بدهد و تا زمانی که طرح به سودآوری نرسیده است.از گرفتن مالیات برخی اقلام چشم پوشی کند و بدین گونه سرمایه گذاران را جهت سرمایه گذاری در امر صنعت توریسم تشویق کند. قوانین و مقررات یکی از زمینه های مهمی است که باعث می شود دولت در سیستم یک کشور دخالت کند.
تبلیغات صحیح و اطلاع رسانی وسیعارائه تبلیغات داخلی و خارجی جهت به تصویر کشاندن امکانات و استعدادهای طبیعی و جاذبه های متنوع توریستی و شناخت عمقی آن فرهنگ و خرده فرهنگ ها و تمدن و تاریخ و حیات اجتماعی ، اقتصادی در توسعه صنعت توریسم بسیار مؤثر خواهد بود. استفاده از وسایل ارتباط جمعی مانند تلویزیون ، رادیو، تلفن، پست، امکانات و فرصتهای برگزاری کنفرانس ها و نمایشگاهها و جشنوارهای فرهنگی و هنری در داخل یا خارج کشور همچنین استفاده از نشریاتی که دارای تصاویر جالبی باشند. .(سایت اینترنتی) ..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017