موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : بازار یابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با بازاریابی در ایران
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
بازار یابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با بازاریابی در ایران
تعداد صفحه :
32
قیمت :
12000 تومان

بازار یابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با بازاریابی در ایران
چکیده:
صنعت جهانگردی به عنوان بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا به حساب می آید. بسیاری از کشورها این صنعت پویا را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال، رشد بخش خصوصی و توسعه ساختار زیربنایی می دانند، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ، یعنی در آنجا که شکل های دیگر اقتصادی مثل تولید یا استخراج از نظر اقتصادی به صرفه نیست یا نقش چندان مهمی در صحنه تجارت و بازرگانی ندارند، به توسعه صنعت گردشگری توجه زیادی می شود. اگر بخواهیم صنعت توریسم برای منطقه منبع درآمد خوبی باشد، باید ارگانهای مختلف حمایت لازم را جهت توسعه صنعت توریسم به عمل آورند و برای امنیت گردشگران و تبلیغات صحیح اهمیت زیادی قائل شوند.
توریسم سرمایه‌ای ارزشمند است که می‌توان با صرف هزینه معمول آغازین، بهره‌وری پر سود دائمی از آن انتظار داشت. (سایت اینترنتی)
مقدمه:
بازاریابی بین‌المللی، در جهانگردی، فرآیندی است که در آن یک شرکت تجاری باید در مورد آمیخته بازاریابی خود در ورای مرزهای کشورش تصمیم‌گیری کند. گردشگری، سیاحت یا توریسم به طور کلی به عنوان مسافرت تفریحی در نظر گرفته می‌شود. هر چند که در سال‌های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می‌شود که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود. به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر، سیاح یا توریست گفته می‌شود.واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط اقدام به مسافرت کردن نمودند. از زمانی که مردم توانایی مالی بیشتری پیدا کردند و عمرشان طولانی‌تر شد، این امر ممکن شد.اغلب گردشگرها بیش از هر چیز به آب و هوا، فرهنگ یا طبیعت مقصد خود علاقمند هستند. ثروتمندان همیشه به مناطق دوردست سفر کرده‌اند، البته نه به صورت اتفاقی، بلکه در نهایت به یک منظور خاص: برای دیدن ساختمان‌های معروف و آثار هنری، آموختن زبان‌های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت.گردشگری سازمان‌یافته امروزه یک صنعت بسیار مهم در تمام جهان است.(سایت اینترنتی)
تاریخچه:
لغت گردشگری(tourism)از کلمه tour به معنای گشتن اخذ شده که ریشه در لغت لاتین turns به معنای دور زدن، رفت و برگشت بین مبدا و مقصد و رخش دارد که از یونانی به اسپانیایی و فرانسه و در نهایت به انگلیسی راه یافته‌است.
افراد ثروتمند معمولاً به اقصی نقاط جهان سفر می‌کنند تا شاهکارهای هنری را ببینند، زبان‌های جدید بیاموزند، با فرهنگ‌های جدید آشنا شوند و یا با غذاهای دیگر کشورها آشنا شوند.اصطلاحات «توریسم» و «توریست» اولین بار در سال ۱۹۳۷ توسط جامعه ملل مورد استفاده قرار گرفتند. گردشگری به سفر به خارج از کشور و با مدت زمان بیش از ۲۴ ساعت اطلاق می‌شود. .(سایت اینترنتی)
کشور ايتاليا
در مركز درياي مديترانه واقع شده است،‌دريايي كه تولد تمدنهاي بسياري را بخود ديده است. ايتاليا داراي تاريخي غني از تماسها و تبادلاتي می‌‌باشد كه بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تاثير گذاشته است. فنيقي ها ،‌يوناني ها ،‌كارتاژها ،‌اعراب و نورمن ها از جمله مللي می‌‌باشند كه در طول قرون با تاثير گذاشتن بر فرهنگ محلي ايتاليا، باعث گرديده‌اند تا ايتاليا بطور فوق العاده اي غني از آثار معماري و هنري می‌‌باشد. بر اساس محاسبه اي كه يونسكو انجام داده، بيش از نيمي از ميراث فرهنگي جهان در كشور ايتاليا واقع شده است، كشوري كوچك كه مساحتش فقط 25/0 % از كل خشكي هاي جهان می‌باشد. نشانه هاي باقيمانده از گذشته ،‌آثار هنري و تنوع فوق العاده طبيعت در شبه جزيره ايتاليا از جمله عوامل جذب توريست به كشورما می‌‌باشد كه امروزه يكي از توريستي ترين كشورهاي جهان محسوب می‌شود. غناي ميراث هنري ايتاليا در هر حالتي غير قابل محاسبه می‌‌باشد. درخشش هنر با آثار غير قابل شمارش آن، شاهكارهاي استادان بزرگ، نسلهاست كه گردشگران خارجي را به سوي خود می‌‌خواند.
رم، فلورانس، ونيز و بسياري شهرهاي ديگر، از جمله مقصدهاي هنري هستند كه برنامه هر بازديد كننده اي از شبه جزيره ايتاليا را تشكيل می‌دهند. اما فراموش نكنيم كه در كنار اين شهرهاي بزرگ و معروف، ميراثهاي فرهنگي پنهاني هم در شهرهايي با تاريخ هزار ساله وجود دارند كه البته در مسير اصلي بازديدها قرار ندارندو عليرغم اينكه كمتر شناخته شده اند، اما به همان اندازه شهرهاي هنري ايتاليا داراي جذابيت می‌‌باشند.اما غناي هنري پراكنده در هر منطقه نبايد باعث شود كه هنرهاي مردمي موجود را بيانگر تنوع ايتاليا و سنن منطقه اي آن می‌‌باشد، در درجه دوم اهميت قرار دهيم.
براي شناخت ايتاليا با بازديد از شهرهاي معروف به همراه موزه ها و ميادين آن كافي نيست، بلكه براي نيل به اين مهم، بايد دنياي رنگارنگ به اصطلاح ايتالياي كوچك را كه غني از زيباييهاي طبيعي و هنري بي حساب و صدها مركز شهري كوچك و متوسط كه برخي از آنها پايتخت هاي باستاني با آثاري اصيل و بي نظير می‌‌باشند، نيز در نورديد.
و به علاوه براي تكميل اين شناخت البته بايد شرابها و غذاهاي ايتاليا را هم تجربه كرد. غنا و تنوع رسوم و لهجه ها در هر گوشه از كشور به آساني قابل تشخيص می‌‌باشد.
و غذاهاي ايتاليايي آينده اين تنوع است. و بخاطر همين تنوع منطقه اي می‌‌باشدكه ايتاليا تبديل به يكي از اصلي ترين قطبهاي توريسم بين المللي شده است. از جمله ديگر عواملي كه در پيشرفت صنعت توريسم در اين كشور زيبا نقش داشته‌اند ،‌ميتوان به نزديكي ايتاليا به كشورهاي صنعتي مركز و شمال غرب اروپا، وجود وسايل ارتباطي سريع و اقتصادي با ديگر قاره ها و سطح عالي امكانات پذيرش توريست كه كمتر كشوري از آن برخوردار می‌‌باشد،‌اشاره نمود.
هر ساله بطور ميانگين حدود بيست ميليون گردشگر خارجي از ا يتاليا بازديد می‌‌كنند و اين رقم طبيعتا علاوه بر ميليونها ايتاليايي می‌‌باشد كه كشورشان را براي گذراندن تعطيلاتشان انتخاب ميكنندو البته در اين انتخاب، تكيه بر سي و پنج هزار واحد اقامتي موجود در كشور كه داراي تقريبا دو ميليون تخت می‌‌باشند، دارند.
توريسم در عمل يكي از مهمترين منابع اقتصادي ايتاليا به شمار ميرود كه حدود 5/5% از توليد داخلي كشور را به خود اختصاص داده است و اين به معناي آنست كه از نظر ارزش بالاتر از كل توليد بخش كشاورزي قرار دارد.
ايتاليا كشوري با تمدن و فرهنگي متعلق به دوران رم باستان و در عين حال عصر باشكوه رنسانس است. در ايتاليا علاوه برآثار تاريخي و باستاني فراوان مي توان شاهد آثار هنري بي نظيري در موزه ها ، كليسا ها ، كاخ ها و حتي خيابان ها وميادين شهرهاي آن بود. معماري ايتاليا از شهرت منحصربفردي برخوردار است. اين كشورچكمه اي شكل داراي مناظر طبيعي متنوعي بوده و سواحل طولاني آن در حاشيه درياي مديترانه و درياي آدرياتيك از زيباترين سواحل اروپا و حتي جهان محسوب مي شود. هر ساله ده ها ميليون توريست به ايتاليا سفر مي كنند و صنعت توريسم اين كشور از جمله پررونق ترين و اشتغالزاترين بخش هاي اقتصادي آن است.از دیگر نقاط دیدنی ایتالیا می توان به : شهر ونیز، دریاچه کومو ، کلیسای شهر میلان ، استادیوم ورزشی رم ،فواره های رم ، پارک برگیز و به ویرانه های کاخ نرون اشاره کرد .
برج پیزا در ایتالیا
شهر ونیز در ایتالیا
کلیسای شهر میلان
توسعه بازاریابی بین المللی جهان گردی در ایتالیا و توسعه گشور از لحاظ جهانگردی ، به لحاظ سیاستهایی است که دولت ایتالیا در پیش گرفته که از بعضی از مزیتهای آن صحبت می کنیم.به طور مثال صنعت توریسم هر کشور احتمالاً برای بقای خود به وضع قوانین نیاز دارد. به ویژه برای منطقه یا حوزه ای که به ساختارهای زیر بنایی نیاز دارد این کار از اهمیت زیادی برخوردار است.
اصولاً سرمایه گذاری خارجی تمایل به تأمین مالی برای ساخت یک محل تفریح نشان نمی دهند، مگر این که دولت از طریق تأمین مالی برای ساختن جاده ها، راههای اصلی یا راههای آبی گامهای نخستین را بردارد، در گرفتن مالیات تخفیف بدهد و تا زمانی که طرح به سودآوری نرسیده است.از گرفتن مالیات برخی اقلام چشم پوشی کند و بدین گونه سرمایه گذاران را جهت سرمایه گذاری در امر صنعت توریسم تشویق کند. قوانین و مقررات یکی از زمینه های مهمی است که باعث می شود دولت در سیستم یک کشور دخالت کند.
تبلیغات صحیح و اطلاع رسانی وسیعارائه تبلیغات داخلی و خارجی جهت به تصویر کشاندن امکانات و استعدادهای طبیعی و جاذبه های متنوع توریستی و شناخت عمقی آن فرهنگ و خرده فرهنگ ها و تمدن و تاریخ و حیات اجتماعی ، اقتصادی در توسعه صنعت توریسم بسیار مؤثر خواهد بود. استفاده از وسایل ارتباط جمعی مانند تلویزیون ، رادیو، تلفن، پست، امکانات و فرصتهای برگزاری کنفرانس ها و نمایشگاهها و جشنوارهای فرهنگی و هنری در داخل یا خارج کشور همچنین استفاده از نشریاتی که دارای تصاویر جالبی باشند. .(سایت اینترنتی) ..................

تحقیقهای مشابه
بازار یابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با بازاریابی در ایران
32 صفحه - 12000 تومان
بازار یابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با بازاریابی در ایران
31 صفحه - 18000 تومان
بازاریابی بین المللی جهانگردی در ایتالیا و مقایسه آن با ایران
31 صفحه - 15000 تومان
تجارت الکترونیک در بازار یابی بین الملل
16 صفحه - 9000 تومان
بررسی بازار یابی جهانگردی در صنعت جهانگردی
15 صفحه - 7500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - قیمت و کیفیت در جهانگردی بین المللی 23
14 صفحه - 42000 تومان
دعوای بین المللی ایران و عراق
14 صفحه - 6000 تومان
دعوای بین المللی ایران و عراق
21 صفحه - 7500 تومان
پروژه بررسی انرژی هسته ای ایران و فشارها و مخالفت ها ی جامعه بین المللی با آن
42 صفحه - 24000 تومان
جایگاه ایران در کنوانسیون بین المللی حقوق دریاها
40 صفحه - 18000 تومان
بازار یابی و بازار یابی در بیمه
5 صفحه - 4500 تومان
بررسی بازار یابی شرکت نوکیا
19 صفحه - 7500 تومان
بازار یابی و بازار یابی اینترنتی
16 صفحه - 7500 تومان
اهمیت بازار یابی از دید گاه بانکهای دولتی و خصوصی - روش تحقیق
12 صفحه - 15000 تومان
چگونه محصولات جدید را بازار یابی کنیم
19 صفحه - 6000 تومان
نگاهی به تحولات قیمت نفت خام، طلا و ارز در بازار های بین المللی
15 صفحه - 9000 تومان
بررسی وضعیت بازاریابی شرکت سامسونگ در بازار های بین المللی
19 صفحه - 7500 تومان
بررسی وضعیت بازاریابی شرکت سامسونگ در بازار های بین المللی
19 صفحه - 6000 تومان
چشم انداز بازار سرمایه ایران در سال 1404
25 صفحه - 9000 تومان
بازار یابی بین المللی
31 صفحه - 10500 تومان
بررسی رابطه بین سبک های هویت یابی و میزان بروز رفتارپرخاشگرانه در بین دانشجویان پروژه همراه با کار آماری
47 صفحه - 36000 تومان
بازار یابی در صنعت ایران خودرو
23 صفحه - 10500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - رشته معماری فستیوال تئاتر ایستد فن بین المللی در ویلز
3 صفحه - 9000 تومان
تنوع قرار دادهای بین المللی در صنعت نفت
44 صفحه - 12000 تومان
تالاب بین المللی امیر کلایه
18 صفحه - 7500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - بازنگری بین المللی پژوهش های مالیan international review of sponsorship research - extension and update
2 صفحه - 6000 تومان
حسابداری بین المللی (پاور پوینت)
50 صفحه - 18000 تومان
حسابداری بین المللی فایل بصورت پاورپوینت
50 صفحه - 16500 تومان
معاهدات بین المللی حمایت از حقوق زنان
41 صفحه - 13500 تومان
معرفی داور بین المللی فوتبال کولینا
6 صفحه - 4500 تومان
معاهدات بین المللی حمایت از حقوق زنان
41 صفحه - 12000 تومان
آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی زمینه های شکل گیری ساختار و اهداف
14 صفحه - 6000 تومان
بحران انرژی نفت و تشکیل آژانس های بین المللی انرژی
21 صفحه - 9000 تومان
قاچاق بین المللی مواد مخدر
33 صفحه - 7500 تومان
دادرسی کیفری دادگاه بین المللی کیفری
47 صفحه - 15000 تومان
علم ارتباطات حقوق بین المللی و پخش مستقیم برنامه های ماهواره ای
25 صفحه - 15000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - هجدهمین کنفرانس تخصصی بین المللی ساختارهای فولادسرد 20
16 صفحه - 48000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - انواع حسابرسی یا گزارش مالی بین المللی 38
30 صفحه - 90000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - ﻗﯿﻤﺖ ﮔﺬاري اﻧﺘﻘﺎﻟﯽ و انحراف شرکت بین المللی 22
10 صفحه - 30000 تومان
تحقیق حقوقی اقدامات متقابل در جهت نفع عمومی در حقوق مسئولیت بین المللی دولت
22 صفحه - 12000 تومان
تحقیق حقوقی تابعیت در حقوق بین المللی خصوصی - روش تحقیق
65 صفحه - 45000 تومان
حقوق بین المللی هوایی
19 صفحه - 15000 تومان
فشارهای بین المللی بر سر برنامه هسته ای ایران
55 صفحه - 30000 تومان
فشارهای بین المللی بر سر برنامه هسته ای ایران
55 صفحه - 15000 تومان
خدمات تلفن بین المللی اینترنتی VOIP
40 صفحه - 24000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - مجله بین المللی مهندسی مکانیک برنامه¬های کامپیوتری 18
7 صفحه - 21000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - حل مسئله ریاضیاتی :چشم انداز های بین المللی در آموزش ریاضیات 45
25 صفحه - 75000 تومان
مسئولیت بین المللی دولت ها در برابر اعمال نهضت های شورشی
27 صفحه - 15000 تومان
پروژه مالی استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی ارائه صورتهای مالی بین المللی استاندارد شماره 1
74 صفحه - 36000 تومان
سازمان دیوان بین المللی دادگـستری لاهه
28 صفحه - 7500 تومان
سیستم بین المللی استاندارد واحد ها SI
6 صفحه - 4500 تومان
قراردادهای بین المللی تحت نظام « تعارض قوانین» کشورهای انگلستان و ژاپن
29 صفحه - 9000 تومان
مسئولیت خسارات وارده بر اشخاص و کالا در حمل و نقل بین المللی هوائی جقوقی
45 صفحه - 21000 تومان
ادله اثبات در داوریهای بین المللی روش تحقیق حقوق
36 صفحه - 18000 تومان
مسئولیت مدنی داور در داو ری بین المللی روش تحقیق حقوق
36 صفحه - 18000 تومان
ifrs تاثیر استاندارد های گزارشگری مالی بین المللی در صورت های مالی
39 صفحه - 15000 تومان
خلاصه ای از مقایسه کامل بین حقوق اساسی ایران و آلمان
15 صفحه - 6000 تومان
پروژه رشته روانشناسی بررسی مقایسه ای بین شخصیت افراد درونگرا و برونگرا و اعتیاد
84 صفحه - 60000 تومان
پروژه رشته روانشناسی مقایسه تأثیر میزان استرس در بیماران سرطانی و غیر سرطانی بین دو قشر تحصیل کرده و تحصیل نکرده
78 صفحه - 54000 تومان
روابط بین الملل مقایسه دو کشور ایران و روسیه از نظر فرهنگی.docx
16 صفحه - 7500 تومان
بررسی مقایسه ای عزت نفس بین کودکان پسر پرورشگاه و سایر کودکان پروژه رواشناسی علوم اجتماعی و تربیتی با کار آماری و پرسشنامه
59 صفحه - 54000 تومان
پروژه مالی بودجه وکنترل بودجه ای در ایران و مقایسه با استانداردهای بین المللی
79 صفحه - 36000 تومان
پروژه حسابداری بودجه و کنترل بودجه ای در ایران و مقایسه با استانداردهای بین المللی
117 صفحه - 36000 تومان
کارشناسی روانشناسی مقایسه سرسختی روانشناختی و سبک های هویت در بین دانشجویان دختر و پسر همراه با پرسشنامه و تجزیه تحلیل آماری
89 صفحه - 54000 تومان
نمایندگی های تجاری در بازاریابی بین الملل
28 صفحه - 10500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - توازن بین بازرسی و بازاریابی 29
11 صفحه - 33000 تومان
آشنایی با فوتبال و فوتبال ایران به همراه آمار مسابقات و حضور در مسابقات بین المللی.docx
40 صفحه - 10500 تومان
روابط بین الملل دو کشور ایران و روسیه
19 صفحه - 9000 تومان
سیلست جمهوری اسلامی ایران در رابطه با روابط بین الملل
21 صفحه - 10500 تومان
جایگاه اقتصاد ایران در ا قتصاد بین الملل
23 صفحه - 9000 تومان
بررسی تعارض سیاستهای بین ایران وامریکا
41 صفحه - 15000 تومان
عوامل مورد استقبال قرار نگرفتن جهانگردی د ایران و مقایسه با کشور مصر
5 صفحه - 3000 تومان
انگیزه بازاریابی جهانگردی و تبلیغاتی و فعالیت های بیشتر در صنعت جهانگردی
9 صفحه - 3000 تومان
بررسی حقوق ارث زنان در ایران و مقایسه آن با جوامع مختلف
46 صفحه - 24000 تومان
مسئولیت رئیس جمهور ایران در مقایسه به پارلمان فرانسه
39 صفحه - 18000 تومان
بررسی حقوق ارث زنان در ایران و مقایسه آن با ادیان مختلف
47 صفحه - 24000 تومان
لجستیک در کشورهای توسعه یافته و مقایسه وضعیت ایران با کشورهای منطقه
17 صفحه - 7500 تومان
بررسی و مقایسه اقتصاد ایران و جهان
20 صفحه - 6000 تومان
بررسی جایگاه و عملکرد بازاریابی در ایران - روش تحقیق
86 صفحه - 54000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007